زنگ قرمز در ایتالیا در حالی به صدا درآمد که تهدید مداخله پوتین در انتخابات آتی وجود دارد


جدیداکنون می توانید به مقالات فاکس نیوز گوش دهید!

“میهن پرستان پوتین” در صفحه اول روزنامه ایتالیایی لا استامپا روز پنجشنبه زیر عکس ماتئو سالوینی، رهبر حزب راست افراطی لگا یا لیگ، در حالی که با یک تی شرت منقش به روسی لبخند می زند، انگشت شست را به تصویر کشیده بود. شبیه رئیس جمهور

یک عکس قدیمی است. اما این یک داستان با پاهای کاملاً جدید است. ادعاهایی وجود دارد که روس‌ها فعالانه به برخی از احزاب ایتالیایی فشار آورده‌اند تا از ماریو دراگی، نخست‌وزیر مستعفی، یکی از رهبران اروپایی که پس از جنگ با اوکراین سرسخت‌ترین رفتار را با روسیه داشته است، حمایت خود را جلب کنند.

سالوینی اصرار دارد که روسیه پشت سقوط این دولت نبوده است. اما او طرفدار گفتگو با ولادیمیر پوتین است. قبل از جنگ، او حتی در روزهای کمی بهتر از رهبر روسیه حمایت می کرد. همه اینها به ترس از اینکه روسیه به نوعی برنده انتخابات ماه آینده ایتالیا شود می افزاید.

انریکو لتا، رهبر حزب چپ میانه PD یا حزب دموکرات، اوایل این هفته هشدار داد زیرا می‌گوید روسیه قبلاً در انتخابات غرب در ایالات متحده و بریتانیا مداخله کرده است و این بار خطرات نمی‌تواند بیشتر از این باشد. .

دراگی، نخست وزیر ایتالیا در جدیدترین تغییر رهبران جهان استعفا داد

ماریو دراگی، نخست‌وزیر ایتالیا، در پایان سخنرانی خود در پارلمان رم، پنج‌شنبه، 21 ژوئیه 2022، برای قانون‌گذاران دست تکان می‌دهد.

ماریو دراگی، نخست‌وزیر ایتالیا، در پایان سخنرانی خود در پارلمان رم، پنج‌شنبه، ۲۱ ژوئیه ۲۰۲۲، برای قانون‌گذاران دست تکان می‌دهد.
(AP Photo/اندرو مدیچینی)

لتا گفت: “من زنگ قرمزی را در این مورد راه‌اندازی می‌کنم. و مایلم دولت ایتالیا و اطلاعات ایتالیا (در مورد این پرونده) حضور داشته باشند.” و همچنین می‌خواهم از اتحادیه اروپا بخواهم زیرا واحدی در اتحادیه اروپا وجود دارد که بر این موضوع متمرکز شده است تا به ما کمک کند تا انتخاباتی را بدون هیچ گونه نفوذ خارجی روسیه برگزار کنیم.»

ماریو دراگی اوایل این ماه استعفا داد، زیرا برخی از احزاب در دولت ائتلافی که او در سال گذشته با استعفای جوزپه کونته، نخست‌وزیر پیشین، به رهبری او متهم شده بود، از او حمایت کردند. آنها این کار را تا حدی به دلیل مقاومت در برابر برخی از اصلاحات او انجام دادند.

رئیس سابق بانک مرکزی، که اغلب «سوپر ماریو» نامیده می‌شود و به عنوان عامل نجات یورو شناخته می‌شود، از سوی بسیاری انتخاب مطمئنی برای ایتالیا و اروپا در دوران سخت بود. اما دراگی بخشی از همه احزاب سیاسی مهم نبود. و چشم انداز سیاسی ایتالیا برای مدت طولانی آرام نمی ماند. دولت بعدی هفتادمین دولت پس از جنگ جهانی دوم خواهد بود. اگر نظرسنجی ها را باور دارید، احتمالاً ائتلاف راست است.

آتش سوزی در ویلای دریاچه ایتالیا که متعلق به اعضای حلقه داخلی پوتین است

جانلوکا پائولوچی، یکی از نویسندگان “الیگارشی ها” و “دوستان پوتین چگونه ایتالیا را می خرند”، همانطور که برخی گمانه زنی می کنند، پیشنهاد نمی کند که کرملین واقعاً اقدام عدم اعتماد را خریداری کرده است. اما او می‌گوید کسانی که مرگ دراگی را مهندسی کردند، نسبت به پوتین همدردی بیشتری دارند و ممکن است به او استراحت بدهند. این ممکن است مسیر جنگ را تغییر ندهد. اما می تواند در مورد انسجام اروپا تاثیرگذار باشد.

پائولوچی به فاکس نیوز گفت: «همه ما از رابطه بین آقای (متئو) سالوینی و حزب لیگ و روسیه متحد، حزب رئیس جمهور پوتین اطلاع داریم. و در مورد الیگارشی ها و راست افراطی اینجا. و سپس جنبش پنج ستاره وجود دارد.

شهرزاده، یکی از بزرگترین و گران ترین قایق های تفریحی جهان که با میلیاردرهای روسی مرتبط است، در بندر شهر کوچک ایتالیایی Marina di Carrara، ایتالیا، 23 مارس 2022 لنگر انداخته است.

شهرزاده، یکی از بزرگترین و گران ترین قایق های تفریحی جهان که با میلیاردرهای روسی مرتبط است، در بندر شهر کوچک ایتالیایی Marina di Carrara، ایتالیا، ۲۳ مارس ۲۰۲۲ لنگر انداخته است.
(رویترز/ جنیفر لورنزینی)

پائولوچی به یاد آورد که چگونه رهبر آن حزب و نخست‌وزیر آن زمان از برخی تیم‌های اورژانس روسیه برای کمک به مدیریت همه‌گیری کووید در روزهای اولیه آن که ایتالیا ضربه سختی خورده بود، دعوت کرد. معلوم شد که آن روس ها فقط پزشکان و تکنسین های بهداشتی نیستند، بلکه اعضای ارتش بودند. و تصاویری که از آنها در شهرهای شمالی ایتالیا می چرخیدند ابروها را برانگیخت.

پائولوچی گفت: دیدن این صف طولانی از ارتش روسیه (وسایل نقلیه) در ایتالیا بسیار تکان دهنده بود. منظورم این است که در آن زمان کل کشور در خانه بسته بود».

کارشناسان و نظرسنجی ها می گویند که دولت بعدی با گرایش درست و احتمالاً یک ائتلاف خواهد بود. اما این راست افراطی ترین حزب این گروه است که به نظر می رسد سکان هدایت را در دست بگیرد.

جورجیا ملونی رهبر Fratelli d’Italia یا برادران ایتالیا است. و اگر آن حزب طبق پیش بینی بیشترین آرا را به دست آورد، ملونی احتمالاً اولین نخست وزیر زن ایتالیا خواهد بود. این حزب اصرار دارد که در مورد روسیه آسان نخواهد بود. مقامات حزبی می گویند که تا زمانی که این جنگ ادامه دارد، در قفل اروپا، ناتو و ایالات متحده در ایستادن در برابر پوتین خواهند بود.

رهبر حزب Fratelli d'Italia جورجیا ملونی در یک گردهمایی انتخاباتی در پیاتزا روما در 30 مه 2022 در مونزا، ایتالیا شرکت می کند.

رهبر حزب Fratelli d’Italia جورجیا ملونی در یک گردهمایی انتخاباتی در پیاتزا روما در ۳۰ مه ۲۰۲۲ در مونزا، ایتالیا شرکت می کند.
(الساندرو برمک/نور عکس از طریق گتی ایماژ)

رافائله فیتو از برادران ایتالیا و رئیس مشترک گروه محافظه‌کاران و اصلاح‌طلبان اروپایی در پارلمان اروپا گفت: «ما شدیداً تهاجم روسیه را محکوم کرده‌ایم و در اتحاد آتلانتیک احساس تعلق و اعتقاد قوی داریم».

رد استعفای نخست وزیر ایتالیا توسط رئیس جمهور این کشور، پارلمان برای تصمیم گیری در مورد آینده وی در هفته آینده

حزب چپ میانه، دومین حزب منفرد قدرتمند، متقاعد نشده است که برادران ایتالیا با متحدان اروپایی این کشور در روسیه و فراتر از آن به خوبی کار کنند. این حزب متهم به ضد اروپاست. مخالفان آن می گویند که حزب زاده سنت فاشیستی در این کشور است، اما لتا پیشنهاد می کند که این برچسب ممکن است خیلی ساده انگارانه باشد.

لتا این هفته گفت: «کارزار انتخاباتی ما می تواند یک کمپین انتخاباتی باشد که در آن کلمه «فاشیسم» بارها تکرار شود. اما من فکر می‌کنم برای پیروزی در این انتخابات، باید به رای‌دهندگان توضیح دهم که چرا بهتر است به ما رای دهند زیرا از نظر بعد اجتماعی، از نظر حقوق، شغل و مبارزه با تغییرات آب و هوایی به نفع خودشان است.

رهبران برادران ایتالیا می گویند که آنها به طور مؤثر از همه این دلایل دفاع خواهند کرد – به جز فاشیسم، که آنها آن را لکه دار می نامند.

برای دریافت برنامه FOX NEWS اینجا را کلیک کنید

فیتو می‌گوید: «این مهمانی است که امروز از هر چهار ایتالیایی یک نفر رضایت دارد و احتمالاً در یک ماه حتی بیشتر هم می‌شود». ما حزبی هستیم که ریشه‌های عمیقی در دموکراسی دارد و آنچه ما قویاً از (ایتالیایی‌ها) می‌خواهیم این است که بروند و به داشتن دولتی که با انتخاب شهروندان مشروعیت می‌یابد رأی دهند.»

اینها شهروندانی هستند – مانند بسیاری در سراسر جهان – که در نهایت بیشتر نگران قبوض سوخت، مشاغل و تورم خواهند بود. روسیه در این معادله بزرگ بازی می کند. اما بدیهی است که این تنها بخشی از پازل سیاسی است. و مطمئنا، روسیه مشتاقانه منتظر نتایج انتخابات ۲۵ سپتامبر ایتالیا خواهد بود. شاید تقریباً به اندازه ایتالیایی ها مشتاق باشند.