زلنسکی می‌گوید که اوکراین به دنبال الحاق سرزمین‌های روسیه به ناتو را تسریع کرده است


ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین روز جمعه گفت که کی‌یف درخواست خود برای پیوستن به ائتلاف نظامی ناتو را «تسریع» کرده است، زیرا روسیه در حال حرکت برای الحاق چهار منطقه اوکراین است.

هنوز مشخص نیست که کیف چگونه درخواست خود را ادامه داده است، اما زلنسکی که قول داده است با وجود الحاق غیرقانونی روسیه به مبارزه با روسیه ادامه دهد، گفت که اوکراین قبلاً ثابت کرده است که یک شریک “سازگار” با ناتو است.

او گفت: “در واقع، ما قبلاً سازگاری با استانداردهای اتحاد را ثابت کرده ایم. آنها برای اوکراین واقعی هستند – در میدان جنگ و در همه جنبه های تعامل ما واقعی هستند.” ما به یکدیگر اعتماد داریم، به یکدیگر کمک می کنیم و از یکدیگر محافظت می کنیم. این اتحاد است.»

در این عکس منتشر شده توسط دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری اوکراین، رئیس جمهور اوکراین، ولودیمیر زلنسکی، جلسه شورای امنیت ملی و دفاع را در کیف، اوکراین، جمعه، 30 سپتامبر 2022 رهبری می کند.

در این عکس منتشر شده توسط دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری اوکراین، رئیس جمهور اوکراین، ولودیمیر زلنسکی، جلسه شورای امنیت ملی و دفاع را در کیف، اوکراین، جمعه، ۳۰ سپتامبر ۲۰۲۲ رهبری می کند.
(دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری اوکراین از طریق AP)

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، الحاق ۴ قلمرو اوکراین را پس از همه پرسی “شام” اعلام کرد.

اظهارات زلنسکی پس از سخنرانی و مراسم امضای آن به رهبری ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه انجام شد که در آن او مدعی شد مسکو از توقیف غیرقانونی آن حمایت قاطع دریافت کرده است.

پوتین در یک سخنرانی خصمانه ادعای مناطق لوهانسک، دونتسک، زاپوریژژیا و خرسون را مطرح کرد و تهدید کرد که از “تمام ابزارهای موجود” برای محافظت از قلمرو و شهروندان “ابدی” روسیه که اکنون در آنجا ساکن هستند، استفاده خواهد کرد.

این داستان در حال توسعه را دوباره بررسی کنید.

آسوشیتدپرس در این گزارش مشارکت داشته است.