زلنسکی: روسیه “ورشکسته” است، قادر به پیروزی نیست و در جنگ با “بن بست” روبرو است


جدیداکنون می توانید به مقالات فاکس نیوز گوش دهید!

او گفت که برای بیش از ۸۰ روز، اوکراین با موفقیت از خود در برابر ارتش روسیه بسیار بزرگتر دفاع کرده است و اکنون رئیس جمهور اوکراین ولودیمیر زلنسکی متقاعد شده است که پیروزی به زودی نزدیک است.

زلنسکی در یک سخنرانی شبانه روز یکشنبه گفت که روسیه “ورشکسته” شده است و اکنون در جنگ با “بن بست” روبرو است.

زلنسکی در طول سخنرانی خود گفت که کشورش راه بالقوه ای برای پیروزی می بیند، اما آنها از مبارزه نظامی خود با روسیه یا در جستجوی حمایت بین المللی برای فلج کردن اقتصادی روسیه دست نخواهند کشید.

ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین روز سه‌شنبه از کیف اوکراین سخنرانی می‌کند.

ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین روز سه‌شنبه از کیف اوکراین سخنرانی می‌کند.
(دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری اوکراین از طریق AP)

وی گفت: اشغالگران هنوز نمی خواهند بپذیرند که در بن بست هستند و به اصطلاح “عملیات ویژه” آنها قبلاً ورشکست شده است. اما مطمئناً لحظه ای فرا خواهد رسید که مردم اوکراین متجاوزان را مجبور خواهند کرد که واقعیت را کاملاً بشناسند.»

مک کانل برای ملاقات با زلنسکی در اوکراین سفری غافلگیرکننده انجام داد.

زلنسکی در هشتاد و یکمین روز درگیری افزود: پیروزی آغاز شده است.

رئیس جمهور اوکراین ادامه داد: این هفته، مثل همیشه، فعالیت های بین المللی زیادی وجود خواهد داشت که در آن شرکت خواهم کرد. “کلید تسلیحات و حمایت مالی از اوکراین است. تامین مالی نه تنها برای حفظ ثبات در حال حاضر، بلکه برای شروع بازسازی آنچه روسیه ویران کرده است.”

ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه از رسانه های دولتی برای انتشار پیام کرملین استفاده می کند.

ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه از رسانه های دولتی برای انتشار پیام کرملین استفاده می کند.
((عکس از ALEXEI NIKOLSKY/Sputnik/AFP از طریق گتی ایماژ))

انگلیس می گوید، روسیه برای حمایت از خروج از اوکراین نتایج انتخابات خرسون را دستکاری می کند

اوکراین همچنین بر روی تضمین تحریم نفتی علیه روسیه متمرکز شده است، زیرا کیف همچنان از کشورها می‌خواهد که در جاهای دیگر انرژی پیدا کنند.

زلنسکی گفت: “ما همچنین برای تقویت تحریم ها علیه روسیه کار می کنیم. شرکا باید هر هفته تصمیماتی اتخاذ کنند که روابط روسیه با جهان را محدود کند. اشغالگران باید افزایش هزینه جنگ را برای آنها احساس کنند و دائماً آن را احساس کنند.”

سربازان اوکراینی موشک های متعدد روسی را که توسط نیروهای روسی رها شده بود در روستای برزیوکا اوکراین در 21 آوریل بررسی می کنند.

سربازان اوکراینی موشک های متعدد روسی را که توسط نیروهای روسی رها شده بود در روستای برزیوکا اوکراین در ۲۱ آوریل بررسی می کنند.
(AP/Efrem Lukatsky)

وی افزود: هر چقدر هم که مسکو تلاش کند این تصمیم را مختل کند، دوران وابستگی اروپا به منابع انرژی روسیه رو به پایان است و این قابل تغییر نیست.

برای دریافت برنامه FOX NEWS اینجا را کلیک کنید

به گزارش رویترز، درگیری های نظامی همچنان در سرتاسر اوکراین ادامه دارد، اما ارتش این کشور به دستاوردهای باورنکردنی از جمله عقب راندن نیروهای روسی از خارکف و بازگشت به مرز روسیه دست یافته است.