رسانه ها از «رشته داغ» بایدن پس از موفقیت قانون کاهش تورم می گویند: «نقطه عطف؟»


جدیداکنون می توانید به مقالات فاکس نیوز گوش دهید!

چندین رسانه اصلی خبری مدعی شده‌اند که موفقیت‌های اخیر جو بایدن در قانون‌گذاری نشان‌دهنده یک «رشته داغ» است که می‌تواند ریاست‌جمهوری او را به سمتی تبدیل کند که به جای «مشکل»، موفق تلقی شود.

در چند هفته گذشته، نیویورک تایمز، واشنگتن پست، سی ان ان و پولیتیکو همگی مطالبی را منتشر کردند که ادعا می کردند موفقیت های اخیر بایدن نشان می دهد که او در حال “پیشرفت” است و با ادعاهایی که او رئیس جمهور ضعیفی بوده است مقابله می کند.

به نظر می‌رسید این روند جدید رسانه‌ای در اواخر ژوئیه با گزارش پولیتیکو آغاز شد که در آن اصرار داشت «جو بایدن به بازی بازگشته است». این قطعه پاسخی درخشان به پیشرفت‌هایی که در دستور کار اقتصادی و زیست محیطی بایدن از طریق توافقی که بین چاک شومر، رهبر اکثریت سنا، DN.Y.، و سناتور جو مانچین، DW.Va.، در مورد قانون کاهش تورم منعقد شد، ارائه کرد.

در آن زمان، پولیتیکو نوشت: «پس از تحمل یک سال بی‌رحمانه که تحت سلطه اضطراب اقتصادی، عقب‌نشینی‌های قانونی و کاهش محبوبیت بود، رئیس‌جمهور ناگهان در آستانه چرخشی قرار می‌گیرد که، کاخ سفید معتقد است، می‌تواند تابستان او را نجات دهد – و تغییری در وضعیت اقتصادی ایجاد کند. مسیر ریاست جمهوری او.”

بایدن به خاطر اعتراف به «خدا می داند که چه چیز دیگری در قانون کاهش تورم وجود دارد» سیخ زد

رسانه‌های مختلف موفقیت‌های اخیر جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا را تبلیغ می‌کنند و آنها را به عنوان مدرکی ارائه می‌کنند که نشان می‌دهد ریاست‌جمهوری او بهتر از آن چیزی است که مردم فکر می‌کنند.  عکاس: آل دراگو/ بلومبرگ از طریق گتی ایماژ

رسانه‌های مختلف موفقیت‌های اخیر جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا را تبلیغ می‌کنند و آنها را به عنوان مدرکی ارائه می‌کنند که نشان می‌دهد ریاست‌جمهوری او بهتر از آن چیزی است که مردم فکر می‌کنند. عکاس: آل دراگو/ بلومبرگ از طریق گتی ایماژ

در ستون نظری مجله پولیتیکو که در همان هفته منتشر شد، جان هریس، سردبیر این نشریه، مدعی شد که حمایت جدید منچین از برنامه اقتصادی بایدن نشان می‌دهد که “ناگهان روحیه بالا می‌رود” و رهبری رئیس جمهور نیاز به “ارزیابی مجدد” دارد.

هریس ارزیابی مجدد خود را ارائه کرد و آن این بود که بایدن ممکن است “رئیس جمهور بهتری از آنچه مردم فکر می کردند” باشد. برخلاف نظرسنجی‌هایی که نشان می‌دهد حتی اکثر دموکرات‌ها نمی‌خواهند بایدن بیشتر از زمانی که باید باشد، در کنار او باشد، هریس اصرار داشت که بایدن برای ریاست‌جمهوری‌اش تا کنون، شایسته نمره B است.

علیرغم محبوبیت پایین رئیس جمهور، تورم افسارگسیخته، و این واقعیت که اقتصاد ایالات متحده به آستانه قرار گرفتن در شرایطی که به طور سنتی رکود تلقی می شد، رسیده است، این ایده که بایدن موفق است ادامه داشته است.

یکشنبه گذشته، «Playbook» پولیتیکو به دلیل تصویب اخیر قانون کاهش تورم، بایدن را به‌عنوان یکی از «موفق‌ترین رئیس‌جمهورهای دوران مدرن» از نظر قانونی تحسین کرد. رایان لیزا و یوجین دانیلز، نویسندگان این مقاله، موفقیت بایدن در برنامه اقتصادی خود را «بسیار چشمگیر» خواندند، افزودند که «دیگر بحث زیادی وجود ندارد» که آیا بایدن یک رئیس جمهور مهم باشد یا نه.

واشنگتن پست روز دوشنبه در گزارشی از «رشته داغ» اخیر بایدن ستایش کرد و مدعی شد که تصویب قانون کاهش تورم «یک کشش قابل توجه سه هفته‌ای برای بایدن را محدود کرد، که بیشتر آن مصادف با انزوای بایدن بود، از جمله تصویب قانون کووید. لوایح عمده برای کمک به کهنه سربازان بیمار و تقویت سازندگان تراشه های کامپیوتری، رشد تاریخی شغل، کاهش مداوم قیمت بنزین، گسترش یکباره ناتو در هر نسل، و قتل رهبر القاعده که مدت ها به دنبال آن بودیم.”

سی ان ان، پولیتیکو، نیویورک تایمز و واشنگتن پست هر یک از بایدن به دلیل تغییر در دوره ریاست جمهوری خود در هفته های اخیر به دلیل موفقیت در دستور کار قانونی خود، تمجید کرده اند.

سی ان ان، پولیتیکو، نیویورک تایمز و واشنگتن پست هر یک از بایدن به دلیل تغییر در دوره ریاست جمهوری خود در هفته های اخیر به دلیل موفقیت در دستور کار قانونی خود، تمجید کرده اند.
(AP/Manuel Balce Ceneta)

این گزارش می افزاید: «به گفته حامیان، چالش او اکنون تبدیل این رگه داغ به نقطه محوری است که ریاست جمهوری او را تغییر می دهد و به دموکرات ها انرژی می بخشد».

تلاش کاخ سفید برای تغییر نام بایدن، این بار به عنوان “دارک براندون”

روز چهارشنبه، یک گزارش سیاسی سی ان ان مدعی شد که اگرچه «جایگاه سیاسی بایدن در میان مردم کاهش یافته است»، اما موفقیت اخیر او ممکن است به او و حزب دموکرات تحولی که نیاز داشتند بدهد.

در این مقاله آمده است: «امضای لایحه آتی – همراه با سایر دستاوردهای مرتبط مانند قتل هدفمند اخیر جانشین اسامه بن لادن و ادامه کاهش قیمت بنزین – به احتمال زیاد بایدن به تقویت پیش از انتخابات میان‌دوره‌ای که دموکرات‌ها به آن امیدوار بودند، دست یابد. “

و یک مقاله سه‌شنبه نیویورک تایمز از پیتر بیکر، خبرنگار ارشد این روزنامه در کاخ سفید، مدعی شد که موفقیت اخیر بایدن نشان می‌دهد که او در حال “پیشرفت” است. او نوشت: «ناگهان دولتی که نمی‌توانست چیزی را به درستی انجام دهد، که نمی‌توانست وقفه پیدا کند، در وضعیتی قرار گرفت که هر رئیس‌جمهوری از آن لذت می‌برد.

بیکر حتی تا آنجا پیش رفت که ادعا کرد موفقیت های بایدن – که او آنها را به عنوان “قانون اساسی در حال تصویب، حداقل برخی از شاخص های اقتصادی در مسیر درست و کشته شدن تحت تعقیب ترین تروریست جهان پس از دو دهه تعقیب و گریز” برشمرد. رئیس‌جمهور در میان رده‌های «حتی شاید FDR و LBJ» از نظر «سابقه قانون‌گذاری دو ساله» هر رئیس‌جمهور سابق است.

برای دریافت برنامه FOX NEWS اینجا را کلیک کنید

نیویورک تایمز مدعی شد بایدن بوده است "روی یک رول" اخیرا با موفقیت های سیاسی اش.

نیویورک تایمز مدعی شد که بایدن اخیراً با موفقیت های سیاسی خود “در حال حرکت” بوده است.
(رویترز/شانون استیپلتون/عکس فایل)