دیوید کامرون از بریتانیا: ولادیمیر پوتین نسبت به زمانی که من در قدرت بودم «حتی از واقعیت جداتر» شده است.


جدیداکنون می توانید به مقالات فاکس نیوز گوش دهید!

دیوید کامرون، نخست‌وزیر سابق بریتانیا روز جمعه به فاکس نیوز گفت: رفتار ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه در حمله به اوکراین نشان می‌دهد که او نسبت به یک دهه پیش «حتی از واقعیت جداتر است».

کامرون که از سال ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۶ این سمت را بر عهده داشت، برای یک مصاحبه گسترده در مراسم بزرگداشت جشن پلاتینیوم ملکه الیزابت دوم به «داستان» پیوست.

کامرون در پاسخ به سوالی درباره تجربه دیدارش با پوتین به عنوان رهبران قدرت‌های بزرگ در آن زمان در مقابل اقدامات امروز جاسوس شوروی سابق، گفت که هیچ توجیهی برای آنچه او پیشنهاد می‌کند بدتر کردن پوتین به‌ویژه جیوه‌دار است، وجود ندارد.

“[His invasion of Ukraine] کاملا وحشتناک است و من فکر می‌کنم، می‌دانید، نمی‌توان برای آن عذرخواهی کرد.» رهبر سابق حزب محافظه‌کار گفت.

سکستون: ریاکاری کنترل اسلحه دموکرات ها توسط لیبرال DA برجسته شده است: جنایتکاران خشن

دیوید کامرون، نخست وزیر سابق بریتانیا، پوتین و ملکه الیزابت را به صدا درآورد "داستان."

دیوید کامرون، نخست‌وزیر سابق بریتانیا در «داستان» از پوتین و ملکه الیزابت سخن گفت.
(AP)

این کشوری است که به کشوری دیگر حمله می‌کند و با استفاده از وحشتناک‌ترین روش‌ها، این شهرها را به ویرانه تبدیل می‌کند، موج‌های عظیمی از پناهجویان ایجاد می‌کند، مردم را در خانه‌های خود می‌کشند، معلول می‌کنند و به قتل می‌رسانند و نباید مماشات وجود داشته باشد.»

کامرون گفت که کرملین پوتین همیشه “خصومت” بوده است [British] ارزش‌ها» اما دیپلماسی جهانی اساساً رهبران غربی را مجبور کرد تا با او رابطه برقرار کنند.

او گفت: «ما در همه چیز فرسنگ ها از هم دور بودیم.

«اما، من فکر می‌کنم چیزی که ما می‌بینیم، فردی است که حتی تهاجمی‌تر، حتی بیشتر از واقعیت جدا شده است، حتی بیشتر درگیر دیدگاه خودش… انحرافی از تاریخ روسیه و بقیه آن است – و امیدوارم دیگران در اروپا این را فراموش نخواهد کرد.”

نیوت گینگریچ ورود دموکرات های پنسیلوانیا به پیمان گرمایش جهانی RGGI را منفجر کرد

ولادیمیر پوتین و دیوید کامرون در عکسی بدون تاریخ

ولادیمیر پوتین و دیوید کامرون در عکسی بدون تاریخ
(AFP)

کامرون نسبت به فشارهای شخص ثالث برای دستیابی به تنش زدایی با روسیه در این مرحله هشدار داد و تاکید کرد که دولت اوکراین باید خودش این تماس را برقرار کند.

او گفت: “این به آنها بستگی دارد که چگونه تصمیم می گیرند این کار را به پایان برسانند، و ما باید تا پایان راه از آنها حمایت کنیم.”

کامرون افزود: اگر و زمانی که جنگ به پایان برسد، روسیه همچنان پل های دیپلماتیک خود را با جهان متمدن سوزانده است و این پیشنهاد می کند که هرگز روابط خود را با کرملین به رهبری پوتین به حالت عادی نرساند.

او از چندین روبیکون عبور کرده است و ما نباید این را فراموش کنیم.»

برای دریافت برنامه FOX NEWS کلیک کنید

از کامرون همچنین در مورد چشم انداز این که اسکاتلند دوباره به دنبال جدایی از بریتانیای کبیر باشد، و همچنین اینکه اگر روزی ایرلند شمالی نیز ممکن است همین موضوع را در نظر بگیرد، چه فکر می کند، سوال شد.

“بدیهی است که من می‌خواهم بریتانیا – چهار کشور – را در کنار هم نگه دارم. فکر می‌کنم احتمالاً باید سخت‌تر کار کنیم تا به هر چهار کشور ثابت کنیم که با هم قوی‌تر هستیم، که بریتانیا این داستان موفقیت فوق‌العاده است. از این چهار ملت زیر یک تاج و یک دولت متحد می‌شوند.»

نظرسنجی اخیر رسانه اسکاتلندی STV نشان داد که حمایت رای دهندگان به طور مساوی بین ماندن یا خروج از بریتانیا تقسیم شده است.