دست کم ۵ نفر در جریان تظاهرات ضد سازمان ملل در شرق کنگو کشته شدند


جدیداکنون می توانید به مقالات فاکس نیوز گوش دهید!

سخنگوی دولت جمهوری دموکراتیک کنگو اعلام کرد که در دومین روز از تظاهرات خشونت‌آمیز ضد سازمان ملل در شهر گوما در شرق جمهوری دموکراتیک کنگو در روز سه‌شنبه، حداقل پنج نفر کشته و حدود ۵۰ نفر زخمی شدند.

یک خبرنگار رویترز دید که نیروهای حافظ صلح سازمان ملل در حالی که معترضان سنگ پرتاب می کردند، تخریب می کردند و ساختمان های سازمان ملل را به آتش می کشیدند، به دو تظاهرکننده تیراندازی می کردند.

خبرنگار دیگری گفت که برخی به خانه های کارگران سازمان ملل که با کاروانی از وسایل نقلیه با اسکورت ارتش از شهر تخلیه شده بودند، یورش بردند.

تظاهرات روز دوشنبه آغاز شد، زمانی که صدها نفر به انبار مونوسکو در گوما حمله کردند و آنها را غارت کردند و خواستار خروج این ماموریت از کشور شدند و روز سه شنبه دوباره شعله ور شد.

پاپ فرانسیس می‌گوید: ملل متحد «قدرت ندارد».

پس از هجوم معترضان به انباری متعلق به ماموریت حافظ صلح در جمهوری دموکراتیک کنگو (MONUSCO) در تأسیسات سازمان ملل در گوما در 25 ژوئیه 2022، یک مرد مجروح با یک موتور سیکلت به سرعت فرار کرد. - تظاهرکنندگان به پایگاه سازمان ملل در شهر یورش بردند. یک خبرنگار خبرگزاری فرانسه گفت که امروز شهر گوما در شرق کنگو خواستار خروج نیروهای حافظ صلح از منطقه شد.

پس از هجوم معترضان به انباری متعلق به ماموریت حافظ صلح در جمهوری دموکراتیک کنگو (MONUSCO) در تأسیسات سازمان ملل در گوما در ۲۵ ژوئیه ۲۰۲۲، یک مرد مجروح با یک موتور سیکلت به سرعت فرار کرد. – تظاهرکنندگان به پایگاه سازمان ملل در شهر یورش بردند. یک خبرنگار خبرگزاری فرانسه گفت که امروز شهر گوما در شرق کنگو خواستار خروج نیروهای حافظ صلح از منطقه شد.
(عکس از میشل لونانگا / خبرگزاری فرانسه) (عکس از MICHEL LUNANGA/AFP از طریق Getty Images)

آنها توسط جناحی از شاخه جوانان حزب حاکم فراخوانده شدند که MONUSCO را به عدم حمایت از غیرنظامیان در برابر خشونت شبه نظامیان متهم می کند.

پاتریک مویایا، سخنگوی دولت در توییتی بدون اشاره به اینکه چه کسی مسئول این حمله است، گفت: «حداقل ۵ کشته و ۵۰ زخمی (در گوما) هستند.

سفیر آمریکا در امور تروریسم در غرب آفریقا و ساحل

خبرنگار رویترز در محل گفت که نیروهای حافظ صلح به سمت جمعیت گاز اشک آور و گلوله های واقعی شلیک کردند که در نتیجه آن دو نفر کشته و حداقل دو نفر دیگر زخمی شدند.

معترضان در ابتدا مسالمت آمیز بودند، اما با برداشتن نارنجک های گاز اشک آور از روی زمین و پرتاب آنها به سمت انبار مونوسکو، به خشونت روی آوردند.

افسران ارتش و پلیس مستقر در محل حادثه تیراندازی نکردند.

مقامات محلی خواستار آرامش شده‌اند، حتی با وجود اعتراض‌های مشابه در حدود ۲۰۰ کیلومتری (۱۲۴ مایلی) شمال گوما در شهر بوتمبو.

کارشناسان می گویند آفریقا: زمین جدید صفر برای گروه های تروریستی جهادی

غارتگران از صحنه یک انبار غارت شده متعلق به ماموریت حافظ صلح در جمهوری دموکراتیک کنگو (MONUSCO) در تأسیسات سازمان ملل در گوما در 25 ژوئیه 2022 فرار کردند. - معترضان امروز به پایگاه سازمان ملل در شهر گوما در شرق کنگو حمله کردند. یک خبرنگار خبرگزاری فرانسه گفت که خواستار خروج نیروهای حافظ صلح از منطقه شد.

غارتگران از صحنه یک انبار غارت شده متعلق به ماموریت حافظ صلح در جمهوری دموکراتیک کنگو (MONUSCO) در تأسیسات سازمان ملل در گوما در ۲۵ ژوئیه ۲۰۲۲ فرار کردند. – معترضان امروز به پایگاه سازمان ملل در شهر گوما در شرق کنگو حمله کردند. یک خبرنگار خبرگزاری فرانسه گفت که خواستار خروج نیروهای حافظ صلح از منطقه شد.
(عکس از میشل لونانگا / خبرگزاری فرانسه) (عکس از MICHEL LUNANGA/AFP از طریق Getty Images)

افسا پالوکو، یک فعال محلی در محل حادثه، به رویترز گفت که نیروهای امنیتی مداخله کردند و به سمت تظاهرکنندگان تیراندازی کردند که دو کشته و تعدادی دیگر زخمی شدند.

پلیس بلافاصله به درخواست برای اظهار نظر پاسخ نداد.

مونوسکو هنوز در مورد اعتراضات روز سه شنبه اظهار نظری نکرده است و نمی توان با سخنگوی آن تماس گرفت.

۲ مرد کنگو به ارسال غیرقانونی عاج، شاخ کرگدن و فلس های پانگولین اعتراف کردند

این ماموریت سال هاست که به تدریج عقب نشینی می کند.

درگیری های دوباره بین نیروهای محلی و گروه شورشی M23 در شرق کنگو هزاران نفر را آواره کرده است. حملات شبه‌نظامیان مرتبط با دولت اسلامی نیز با وجود یک سال وضعیت اضطراری و عملیات مشترک ارتش‌های کنگو و اوگاندا علیه آنها ادامه یافته است.

سربازان نیروهای مسلح جمهوری دموکراتیک کنگو در 26 ژوئیه 2022 در تلاش برای کنترل جمعیت معترضانی هستند که به پایگاه عملیات حافظ صلح سازمان ملل متحد MONUSCO در گوما یورش بردند. - یک تظاهرکننده در 26 ژوئیه در دومین روز ضد ضد تیراندازی کشته شد. -تظاهرات سازمان ملل در شهر گوما در شرق جمهوری دموکراتیک کنگو، یک خبرنگار خبرگزاری فرانسه دید.  تظاهرات علیه ناکارآمدی عملیات حافظ صلح سازمان ملل MONUSCO در 25 ژوئیه شروع شد و زمانی که معترضان به مقر محلی و یک پایگاه لجستیکی این ماموریت یورش بردند، به خشونت تبدیل شد.

سربازان نیروهای مسلح جمهوری دموکراتیک کنگو در ۲۶ ژوئیه ۲۰۲۲ در تلاش برای کنترل جمعیت معترضانی هستند که به پایگاه عملیات حافظ صلح سازمان ملل متحد MONUSCO در گوما یورش بردند. – یک تظاهرکننده در ۲۶ ژوئیه در دومین روز ضد ضد تیراندازی کشته شد. -تظاهرات سازمان ملل در شهر گوما در شرق جمهوری دموکراتیک کنگو، یک خبرنگار خبرگزاری فرانسه دید. تظاهرات علیه ناکارآمدی عملیات حافظ صلح سازمان ملل MONUSCO در ۲۵ ژوئیه شروع شد و زمانی که معترضان به مقر محلی و یک پایگاه لجستیکی این ماموریت یورش بردند، به خشونت تبدیل شد.
(عکس از میشل لونانگا / خبرگزاری فرانسه) (عکس از MICHEL LUNANGA/AFP از طریق Getty Images)

مونوسکو – مأموریت تثبیت سازمان ملل متحد در جمهوری دموکراتیک کنگو – در سال ۲۰۱۰ عملیات حفظ صلح را بر عهده گرفت.

برای دریافت برنامه FOX NEWS اینجا را کلیک کنید

تا نوامبر ۲۰۲۱ بیش از ۱۲۰۰۰ سرباز و ۱۶۰۰ پلیس در کنگو مستقر بودند.