در چنین روزی در تاریخ، ۵ آگوست ۱۹۵۷، «استند موسیقی آمریکایی» اولین نمایش ملی خود را انجام می دهد.


جدیداکنون می توانید به مقالات فاکس نیوز گوش دهید!

با اجرای برنامه تلویزیونی برجسته “American Bandstand” در چنین روزی در تاریخ، ۵ آگوست ۱۹۵۷، دنیای سرگرمی همه را تکان داد.

“American Bandstand” از سال ۱۹۵۲ یک اثر محلی به نام “Bandstand” در فیلادلفیا بود و از سال ۱۹۵۶ توسط یک مجری جوان جاه طلب به نام دیک کلارک اجرا شد.

زمانی که مجری اصلی آن، باب هورن، پس از دستگیری به دلیل رانندگی در حالت مستی از کار اخراج شد، او شانس خود را برای تصدی این برنامه به دست آورد.

سپس کلارک برای مخاطبان وسیع تری لابی کرد. آرزوی او در ۵ آگوست، زمانی که «پایگاه موسیقی آمریکایی» از ۶۷ ایستگاه وابسته به ABC در سراسر کشور پخش شد برآورده شد.

با آمریکایی که گیتار الکتریک و الهام گرفته از راک اند رول را اختراع کرد آشنا شوید

طرفداران نمایش و شخصیت مهربان کلارک را دوست داشتند، در حالی که او به سرعت ثابت کرد که چشم ها و گوش های فوق العاده ای برای روندها و استعدادها دارد.

بزرگترین بازیگران دوران راک اند رول، در ژانرهای مختلف، همه در برنامه ظاهر شدند: مایکل جکسون، مدونا، پسران ساحل، به نام چند.

بابی رایدل خواننده و نوازنده در کنار میزبان دیک کلارک در میان تماشاگران نشسته است "استند آمریکایی" حدود سال 1958. رایدل آهنگ های محبوبی مانند "ولار" و در فیلم موفق ظاهر شد "بای بای پرنده."

بابی رایدل خواننده و نوازنده در حوالی سال ۱۹۵۸ در کنار میزبان دیک کلارک در بین تماشاگران «بندند آمریکایی» نشسته است.
(آرشیو هولتون/گتی ایماژ)

History.com خاطرنشان می کند که کلارک، غول سرگرمی آینده، “خود و یک برنامه تلویزیونی محلی فیلادلفیا را به دو نیروی مهم فرهنگی در اوایل دوران راک اند رول تبدیل کرد.”

طبق گزارش IMDB، بیلی ویلیامز آهنگ «من می‌خواهم درست بنشینم و نامه‌ای برای خودم بنویسم» را اجرا کرد، در حالی که گروه آکوردت‌ها «فقط بین تو و من» را در اولین اپیزود ملی اجرا کردند.

طبق گفته رولینگ استون، دو سوم از بازیگران تالار مشاهیر راک اولین حضور خود را در «پایگاه موسیقی آمریکایی» انجام دادند.

این نمایش به زودی فهرستی شگفت‌انگیز از بازیگران ستاره‌های نوظهور از ژانرهای R&B، روح و راک اند رول در حال رشد را به نمایش گذاشت.

پل آنکا اولین بازی ملی خود را دو روز پس از “پایگاه موسیقی آمریکایی” انجام داد و “دیانا” را در برنامه در ۷ آگوست ۱۹۵۷ اجرا کرد.

۸ ستاره راک که به ۸۰ سالگی می رسند

رولینگ استون پس از مرگ کلارک در سال ۲۰۱۲ گزارش داد: “او از همان ابتدا کشور را با رژه تالار مشاهیر آینده، از جمله جانی کش، ادی کوکران، سم کوک، دریفترها، بادی هالی و جکی ویلسون معرفی کرد.”

یکی از حساب‌های رولینگ استون ادعا می‌کند که دو سوم اعضای تالار مشاهیر راک اند رول اولین حضور ملی خود را در «پایگاه موسیقی آمریکایی» انجام دادند.

در این عکس پرونده 3 فوریه 1959، دیک کلارک رکوردی را در کتابخانه ایستگاه خود در فیلادلفیا انتخاب می کند.  کلارک، مجری تلویزیونی که به ورود راک اند رول به جریان اصلی کمک کرد، در 18 آوریل 2012 بر اثر حمله قلبی در 82 سالگی درگذشت.

در این عکس پرونده ۳ فوریه ۱۹۵۹، دیک کلارک رکوردی را در کتابخانه ایستگاه خود در فیلادلفیا انتخاب می کند. کلارک، مجری تلویزیونی که به ورود راک اند رول به جریان اصلی کمک کرد، در ۱۸ آوریل ۲۰۱۲ بر اثر حمله قلبی در ۸۲ سالگی درگذشت.
(عکس/فایل AP)

این برنامه همچنین به الهام بخشیدن به رقص های سراسری از جمله Watusi، Stroll و Twist کمک کرد.

آهنگ “The Twist” به عنوان بزرگترین موفقیت چارت انتخاب شد تمام دوران توسط بیلبورد در سال ۲۰۱۸.

تالار مشاهیر راک اند رول از RICKENBACKER 1934 به مجموعه خود استقبال می کند

«پایگاه موسیقی آمریکایی» چنان موفقیتی فوری در سطح ملی کسب کرد که ABC در ماه اکتبر، نمایش را از ساعت ۳:۳۰ بعد از مدرسه که نوجوانان را هدف قرار می‌داد، به مکانی پربیننده با پتانسیل بیشتر مخاطب منتقل کرد.

به گفته منابع سرگرمی، این برنامه در هر قسمت ۲۰ میلیون بیننده داشت.

مایکل جکسون اجرا می کند "ما تقریبا اینجا هستیم" بر "استند آمریکایی" در سال 1975

مایکل جکسون در سال ۱۹۷۵ آهنگ «ما تقریباً آنجا» را در «استند موسیقی آمریکایی» اجرا کرد.
(محتوای سرگرمی ABC/Disney General از طریق Getty Images)

کلارک چیزهای بزرگتری را پیش رو می دید، حتی در سال های اولیه «پایگاه موسیقی آمریکایی».

او در سال ۱۹۵۷ شرکت Dick Clark Productions را تشکیل داد، اولین برنامه “Dick Clark’s New Year’s Rockin’ Eve” را در سال ۱۹۷۲ تهیه کرد و میزبانی کرد و طبق جدول زمانی نمایش که توسط CBS News منتشر شد، جوایز موسیقی آمریکا را در سال ۱۹۷۴ برای رقابت با جوایز گرمی ایجاد کرد. .

برای ثبت نام در خبرنامه سبک زندگی ما اینجا را کلیک کنید

کلارک و “American Bandstand” پس از ۳۰ سال به عنوان تأثیرگذارترین برنامه در تاریخ سرگرمی، در سال ۱۹۸۷ به اجرای شبکه خود پایان دادند.

خود کلارک در سال ۱۹۹۳ وارد تالار مشاهیر راک اند رول شد.

برخی از اسطوره های موسیقی راک آخرین حضور ملی خود را در «آمریکن بانداستند» انجام دادند.

راک هال می گوید: «او موسیقی متن زندگی این نوجوان آمریکایی را تنظیم کرده است. دیک کلارک به‌عنوان مجری کاریزماتیک «بنداستند آمریکایی» به گروه‌های راک در معرض دید ملی قرار داد، در مقابل سانسور ایستاد و انجیل راک اند رول را گسترش داد.»

برخی از اسطوره های موسیقی راک آخرین حضور ملی خود را در «آمریکن بانداستند» انجام دادند.

برای دریافت برنامه FOX NEWS اینجا را کلیک کنید

بادی هالی “It’s So Easy” را در قسمت ۷ آگوست ۱۹۵۸ اجرا کرد.

او به همراه ریچی والنز و جی پی ریچاردسون در یک سانحه هوایی کشته شدند.