در حالی که روسیه همچنان اوکراین را تهدید می کند، ایالات متحده برنامه ارسال سلاح های هسته ای ارتقا یافته به اروپا را تسریع می بخشد


طبق یک گزارش، در حالی که روسیه همچنان اوکراین را تهدید می کند، ایالات متحده برنامه خود را برای استقرار تسلیحات هسته ای ارتقا یافته در پایگاه های اروپایی ناتو تسریع خواهد کرد.

پولیتیکو به نقل از منابع مختلف آشنا با این موضوع گزارش می دهد که مقامات آمریکایی در جریان یک نشست پشت درهای بسته به متحدان ناتو گفته اند که بمب گرانشی ارتقا یافته B61-12 که ابتدا قرار بود بهار آینده به اروپا منتقل شود، اکنون در دسامبر امسال وارد اروپا خواهد شد.

بریگ سخنگوی پنتاگون ژنرال پاتریک رایدر به این نشریه گفت: “مدرن سازی تسلیحات هسته ای B61 ایالات متحده سال هاست که در حال انجام است و برنامه هایی برای جایگزینی ایمن و مسئولانه تسلیحات قدیمی با نسخه های ارتقا یافته B61-12 بخشی از یک تلاش برنامه ریزی شده و برنامه ریزی شده برای نوسازی است.”

زاپوریژژیا، اوکراین - 25 اکتبر: کارگران شهرداری زباله ها را در 25 اکتبر 2022 در Zaporizhzhia، اوکراین تمیز می کنند.

زاپوریژژیا، اوکراین – ۲۵ اکتبر: کارگران شهرداری زباله ها را در ۲۵ اکتبر ۲۰۲۲ در Zaporizhzhia، اوکراین تمیز می کنند.
(متین آکتاش/ خبرگزاری آنادولو از طریق گتی ایماژ)

او در مورد این روند گفت: “این به هیچ وجه به رویدادهای جاری در اوکراین مرتبط نیست و به هیچ وجه تسریع نشده است.”

قانونگذاران مترقی از بایدن می خواهند برای پایان دادن به تهاجم به اوکراین «در مذاکرات مستقیم با روسیه شرکت کند»

بمب گرانشی هسته‌ای B61 برای اولین بار در سال ۱۹۶۸ وارد خدمت شد و تغییرات متعددی از جمله بهبود ایمنی، امنیت و قابلیت اطمینان آن در سال‌های اخیر انجام شد.

به گفته اداره ملی امنیت هسته ای، که زیرمجموعه وزارت انرژی است، آخرین برنامه تمدید عمر جایگزین مدل های قدیمی شد تا دقیق تر و سازگارتر با هواپیماهای جدیدتر باشد.

NNSA در دسامبر سال گذشته گفت: “B61-12 LEP در حال نوسازی، استفاده مجدد یا جایگزینی تمام اجزای هسته ای و غیرهسته ای بمب است تا عمر مفید آن را حداقل ۲۰ سال افزایش دهد.”

در 14 مه 2022، در بحبوحه تهاجم روسیه به اوکراین، یک موشک از یک موشک انداز چندگانه سوار بر کامیون در نزدیکی سویاتوهیرسک، شرق اوکراین، پرتاب شد.

در ۱۴ مه ۲۰۲۲، در بحبوحه تهاجم روسیه به اوکراین، یک موشک از یک موشک انداز چندگانه سوار بر کامیون در نزدیکی سویاتوهیرسک، شرق اوکراین، پرتاب شد.
(YASUYOSHI CHIBA/AFP از طریق گتی ایماژ)

“B61-12 LEP برای حفظ قابلیت بازدارندگی هسته ای کشور حیاتی است. این هواپیما در هر دو حالت گرانش بالستیک یا در حالت های هدایت شونده ارسال می شود و برای تحویل در هواپیماهای استراتژیک فعلی (B-2A) و دوگانه تایید شده است. هواپیماهای توانمند (F-15E، F-16C/D & MLU، PA-200) و همچنین سکوهای هواپیماهای آینده.”،

آمادگی ناتو برای مانورهای نظامی عظیم با ادامه تهاجم روسیه به اوکراین

روز سه‌شنبه، مقامات روسیه به ایالات متحده اطلاع دادند که قصد دارد تمرین‌های هسته‌ای، از جمله پرتاب موشک‌های آزمایشی را انجام دهد.

قابل ذکر است، انتظار می‌رود این آزمایش‌ها شامل شلیک موشک‌های بالستیک قاره‌پیما باشد که قادر به نگهداری کلاهک‌های هسته‌ای هستند.

رئیس جمهور روسیه، ولادیمیر پوتین، بخشی از رزمایش نیروی بازدارنده استراتژیک گروم-2022 را از مرکز موقعیتی وزارت دفاع روسیه در مسکو در 19 فوریه 2022 تماشا می کند.

رئیس جمهور روسیه، ولادیمیر پوتین، بخشی از رزمایش نیروی بازدارنده استراتژیک گروم-۲۰۲۲ را از مرکز موقعیتی وزارت دفاع روسیه در مسکو در ۱۹ فوریه ۲۰۲۲ تماشا می کند.
(الکسی نیکولسکی/ اسپوتنیک/ خبرگزاری فرانسه از طریق گتی ایماژ)

به گزارش رویترز، روسیه موظف است این اخطار را بر اساس پیمان استارت جدید ارائه کند.

سرتیپ نیروی هوایی پاتریک رایدر گفت که این پرتاب ها قبلا نیز اتفاق افتاده است.

وی در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت: «به ایالات متحده اطلاع داده شد و همانطور که قبلاً تأکید کردیم، این یک تمرین معمول سالانه توسط روسیه است.

ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه بارها تهدید کرده است که در بحبوحه تهاجم خود به اوکراین، از «همه ابزارهای لازم» برای دفاع از سرزمین‌های روسیه، از جمله دارایی‌های اوکراینی ضمیمه شده، استفاده خواهد کرد.

در این عکس جزوه که از ویدئویی که توسط سرویس مطبوعاتی وزارت دفاع روسیه در روز چهارشنبه، 26 اکتبر 2022 منتشر شد، یک موشک بالستیک قاره پیما یارس از یک سایت پرتاب در پلستسک، شمال غربی روسیه، آزمایش شده است.

در این عکس جزوه که از ویدئویی که توسط سرویس مطبوعاتی وزارت دفاع روسیه در روز چهارشنبه، ۲۶ اکتبر ۲۰۲۲ منتشر شد، یک موشک بالستیک قاره پیما یارس از یک سایت پرتاب در پلستسک، شمال غربی روسیه، آزمایش شده است.
(سرویس مطبوعاتی وزارت دفاع روسیه از طریق AP)

ند پرایس، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا، گفت که پیروی روسیه از الزامات اطلاع رسانی نشانه خوبی است.

برای دریافت برنامه FOX NEWS اینجا را کلیک کنید

پرایس گفت: «در حالی که روسیه درگیر تجاوزات بی‌دلیل و لفاظی‌های هسته‌ای بی‌ملاحظه می‌شود، این اقدامات اطلاع‌رسانی تضمین می‌کند که ما غافلگیر نشده‌ایم و خطرات سوء برداشت را کاهش می‌دهد».

ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین روسیه را از استفاده از سلاح‌های هسته‌ای منصرف کرده و از ناتو خواسته است تا اقدامات پیشگیرانه را برای اطمینان از عدم استفاده از آنها اتخاذ کند.

اوایل ماه جاری، ناتو مانورهای منظم بازدارندگی هسته ای را در اروپای غربی آغاز کرد.