درگیری های قبیله ای سودانی در دارفور ۴۸ کشته برجای گذاشت


یک مقام پناهجو روز چهارشنبه گفت که درگیری‌های قبیله‌ای در منطقه ناآرام دارفور سودان دست‌کم ۴۸ کشته برجای گذاشت که آخرین دور خشونت‌های بین‌اجتماعی در مناطق حاشیه‌ای سودان است.

این جنگ اولین خشونت قبیله ای در مقیاس بزرگ در دارفور از ماه اوت است که گزارش شده است – حتی در حالی که درگیری های قبیله ای در ماه های گذشته بیش از ۳۵۰ نفر را در استان نیل آبی جنوبی سودان کشته اند.

به گفته دفتر هماهنگی امور بشردوستانه سازمان ملل متحد یا OCHA، درگیری بین قبایل Misseriya و Rezeigat در نزدیکی روستای Juguma در مرکز دارفور چهارشنبه گذشته و در پی یک سرقت مسلحانه آغاز شد. OCHA گفت که حدود ۲۴ نفر از قربانیان روز شنبه پس از تیراندازی افراد مسلح ناشناس به سمت افرادی که سعی در میانجیگری در درگیری داشتند، کشته شدند.

OCHA افزود، هزاران نفر از مردم به روستای همسایه توکتوکا گریخته اند که اکثر آنها زنان و کودکان هستند.

ارتش سودان نخست وزیر را دستگیر کرد و دولت را منحل کرد: ۲ نفر در اعتراضات کشته شدند

روز یکشنبه مقامات در دارفور مرکزی وضعیت اضطراری یک ماهه و منع آمد و شد شبانه وضع کردند. امدادگران از منطقه تخلیه شده و عملیات امداد رسانی به حالت تعلیق درآمده است.

آدام ریگال، سخنگوی یک سازمان محلی که به اداره کمپ های پناهجویان در دارفور کمک می کند، به آسوشیتدپرس گفت که تعداد کشته شدگان درگیری های هفته گذشته احتمالا بیشتر است.

افزایش خشونت در جنوب و غرب سودان در حالی رخ می‌دهد که ژنرال‌های حاکم این کشور و جناح‌های اصلی جنبش گسترده حامی دموکراسی در تلاش‌های مورد حمایت بین‌المللی برای احیای گذار دموکراتیک کشور هستند.

یک مقام سودانی می گوید درگیری های قبیله ای سودان در دارفور هفته گذشته 48 کشته برجای گذاشت.  هنگامی که درگیری آغاز شد، یک مرد مسلح به سمت افرادی که سعی در میانجیگری درگیری داشتند تیراندازی کرد.  تصویر: یک سایت سابق نمایندگی اتحادیه آفریقا سازمان ملل در دارفور، تخریب و تخریب شده است که طی یک عقب‌نشینی تدریجی از دارفور سودان، وضعیت امنیتی شکننده در منطقه‌ای که درگیری‌های بین قبایلی مکرر در 22 ژوئن 2021 وجود داشت، نشان می‌دهد.

یک مقام سودانی می گوید درگیری های قبیله ای سودان در دارفور هفته گذشته ۴۸ کشته برجای گذاشت. هنگامی که درگیری آغاز شد، یک مرد مسلح به سمت افرادی که سعی در میانجیگری درگیری داشتند تیراندازی کرد. تصویر: یک سایت سابق نمایندگی اتحادیه آفریقا سازمان ملل در دارفور، تخریب و تخریب شده است که طی یک عقب‌نشینی تدریجی از دارفور سودان، وضعیت امنیتی شکننده در منطقه‌ای که درگیری‌های بین قبایلی مکرر در ۲۲ ژوئن ۲۰۲۱ وجود داشت، نشان می‌دهد.
(عبدالمونیم مدیبو/ خبرگزاری فرانسه از طریق گتی ایماژ)

سودان از زمانی که شخصیت برجسته نظامی این کشور، ژنرال عبدالفتاح برهان، کودتا را در اکتبر ۲۰۲۱ رهبری کرد، گرفتار ناآرامی شده است.

در بیانیه روز چهارشنبه، نیروهای اعلامیه آزادی و تغییر – ائتلافی از گروه های اصلی طرفدار دموکراسی سودان – اعلام کرد که انتظار دارد در روزهای آینده یک چارچوب اولیه توافقنامه با ارتش امضا کند تا در گامی برای پایان دادن به ۱۳ گام باشد. یک ماه بن بست سیاسی

ارتش سودان بلافاصله به درخواست آسوشیتدپرس برای جستجوی جزئیات این توافق پاسخ نداد.

برای دریافت برنامه FOX NEWS اینجا را کلیک کنید

ماه گذشته، طبق گزارش ها، دو طرف به طور شفاهی با پیش نویس قانون اساسی جدید برای دوره انتقالی موافقت کردند که به یک دولت غیرنظامی اجازه می دهد تا سودان را به انتخابات تا سال ۲۰۲۴ هدایت کند. نیروها

تحلیلگران خشونت و ناامنی فزاینده در مناطق دوردست سودان را محصول خلاء قدرت ناشی از تسلط نظامیان می‌دانند که سرکوب ژنرال‌های حاکم بر پایتخت، خارطوم، و قلب این کشور متمرکز شده است.