درگیری معترضان با سپاه پاسداران در شمال ایران، آتش زدن پایگاه سپاه


جدیداکنون می توانید به مقالات فاکس نیوز گوش دهید!

بر اساس اطلاعاتی که فاکس نیوز دیجیتال به دست آورده است، معترضان جمعه شب با سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران در شمال ایران درگیر شدند که در جریان آن یکی از پایگاه های نظامی این سپاه به آتش کشیده شد.

مردان و زنان اواخر روز جمعه تا ساعات اولیه روز شنبه در خیابان‌های اشنویه در غرب ایران راهپیمایی کردند و در حالی که گفته می‌شد کنترل بخش‌هایی از شهر را به دست گرفتند، تشویق کردند.

به گفته رهبران مخالفان، ویدئوهای منتشر شده در رسانه‌های اجتماعی نشان می‌دهد که هزاران تظاهرکننده در اعتراضات خشونت‌آمیز به خیابان‌ها آمدند و ساختمان‌ها از جمله یک پایگاه سپاه را به آتش کشیدند.

دولت ایران هنوز در مورد تصرف جزئی در شمال ایران اظهار نظر نکرده است و مشخص نیست چه بر سر نیروهای سپاه در پایگاه اشنویه آمده است.

اعتراضات مرگبار در ایران برای نهمین روز ادامه دارد: “مرگ بر دیکتاتور”

این تخریب در حالی رخ می دهد که اعتراضات سراسری برای نهمین روز در نزدیک به ۱۴۰ شهر، در هر یک از ۳۱ استان ایران پس از کشته شدن مهسا امینی ۲۲ ساله در حین بازداشت پلیس ادامه دارد.

گزارش شده است که او به دلیل نقض قوانین سختگیرانه لباس پوشیدن در ایران و داشتن حجاب بیش از حد آزاد دستگیر، ضرب و شتم و احتمالاً شکنجه شده است.

نیروهای ایرانی مدعی شده اند که با او بدرفتاری نشده و بر اثر سکته قلبی درگذشته است.

علی صفوی، یکی از اعضای کمیته روابط خارجی شورای ملی مقاومت ایران مستقر در پاریس، به فاکس نیوز دیجیتال گفت: «تظاهرات به یک خیزش سراسری تبدیل شده است. این فوران خشم فروخورده مردم ایران در پاسخ به ۴۳ سال سرکوب، فساد و چپاول است.

معترضان در جریان اعتراض به مرگ زنی که توسط پلیس اخلاق در مرکز شهر تهران، ایران بازداشت شده بود، آتش می زنند و خیابان را مسدود می کنند.

معترضان در جریان اعتراض به مرگ زنی که توسط پلیس اخلاق در مرکز شهر تهران، ایران بازداشت شده بود، آتش می زنند و خیابان را مسدود می کنند.
(آسوشیتدپرس)

تظاهرات ایران: قول ارتش برای مقابله با دشمن

صفوی گفت: این تظاهرات از دیگر قیام‌ها متمایز است، مانند اعتراضات سال ۲۰۱۹ به قیمت بنزین که ۱۵۰۰ کشته در خونین‌ترین اعتراض تاریخ جمهوری اسلامی برجای گذاشت، زیرا این بار زنان نقش رهبری را بر عهده دارند.

وی با اشاره به گروه اپوزیسیون ایرانی، سازمان مجاهدین خلق ایران (مجاهدین خلق ایران) که هدف آن این است که در ۴۰ سال گذشته، ده ها هزار زن به دلیل عقاید سیاسی و وابستگی به سازمان مجاهدین خلق اعدام شده اند، افزود: رژیم را سرنگون کند. این نقطه عطفی در مبارزه مردم ایران برای آزادی و دموکراسی است.»

صفوی همچنین خاطرنشان کرد که اکثریت مردمی که در تظاهرات سراسری شرکت می‌کنند را هزاره‌ها و جمعیت ژنرال Z تشکیل می‌دهند و این بدان معناست که آنها هرگز زندگی در داخل ایران را بدون حکومت استبدادی ندیده‌اند.

بایگانی - در این عکس که توسط فردی غیر شاغل در آسوشیتدپرس گرفته شده و به AP در خارج از ایران رسیده است، معترضان در اعتراض به مرگ زنی که توسط پلیس اخلاق در مرکز شهر تهران، ایران، در سپتامبر، در مرکز شهر تهران، ایران، در اعتراض به مرگ زنی که توسط پلیس اخلاق بازداشت شده بود شعار سر می دهند. 21، 2022.

بایگانی – در این عکس که توسط فردی غیر شاغل در آسوشیتدپرس گرفته شده و به AP در خارج از ایران رسیده است، معترضان در اعتراض به مرگ زنی که توسط پلیس اخلاق در مرکز شهر تهران، ایران، در سپتامبر، در مرکز شهر تهران، ایران، در اعتراض به مرگ زنی که توسط پلیس اخلاق بازداشت شده بود شعار سر می دهند. ۲۱، ۲۰۲۲.
(عکس AP، فایل)

وی گفت: زمان آن فرا رسیده است که جامعه جهانی سیاست مماشات خود را کنار بگذارد و برای حمایت از مردم ایران قیام کند.

صفوی به فاکس نیوز دیجیتال گفت که ایرانیان اکنون “دیکتاتوری شاه و استبداد مذهبی را رد می کنند” و “خواهان ایجاد یک جمهوری منتخب دموکراتیک بر اساس جدایی دین از دولت و حقوق برابر برای زنان، اقلیت های قومی و مذهبی هستند.”

برای دریافت برنامه FOX NEWS اینجا را کلیک کنید

تا جمعه شب، خبرگزاری های ایران از کشته شدن ۳۵ نفر در اعتراضات سراسری ایران خبر دادند. اما به گفته مقامات مجاهدین خلق در ایران، تقریباً ۱۴۰ نفر کشته و ۵۰۰۰ نفر دستگیر شده اند.

فاکس نیوز دیجیتال نمی تواند به طور مستقل آمار مرگ و دستگیری گزارش شده را تأیید کند.