دادگاه عالی کالیفرنیا حکم را بررسی می‌کند که می‌گوید دادستان‌ها باید از قانون «۳ اعتصاب» پس از تشکیل پرونده گاسکون پیروی کنند.


جدیداکنون می توانید به مقالات فاکس نیوز گوش دهید!

بر اساس گزارشی، دادگاه عالی کالیفرنیا روز چهارشنبه با بررسی حکم دادگاه استیناف موافقت کرد که می‌گوید وکلای ناحیه ایالتی باید از قانون ۲۸ ساله پیروی کنند که دادستان‌ها را ملزم می‌کند بر اساس محکومیت‌های قبلی متهم، «اعتصاب‌هایی» اضافه کنند که موجب طولانی‌تر شدن مدت محکومیت آنها می‌شود. .

جورج گاسکون، دادستان پیشرو منطقه لس آنجلس، ماه گذشته از دادگاه خواست تا تصمیم دادگاه استیناف را بررسی کند که گفته بود از اختیارات خود در بیان اینکه به دادستان ها گفته است اعتصاب ها و سایر افزایش مجازات ها را تعقیب نکنند، اغراق کرده است.

در حکم ناحیه دوم تجدیدنظر آمده است: «دادستان منطقه اختیارات خود را بیش از حد اعلام می کند. او یک مقام منتخب است که باید از قانون پیروی کند، نه یک حاکمیت با اختیار مطلق و غیرقابل بررسی.»

قانون “سه اعتصاب” کالیفرنیا در سال ۱۹۹۴ توسط رای دهندگان تصویب شد و برای اعتصاب سوم از ۲۵ سال تا ابد حبس و برای اعتصاب دوم دو برابر می کند. اعتصابات برای جرایم خشن یا سایر جنایات جدی اضافه می شود.

LA DA جرج گاسکون به دنبال استیناف دادگاه عالی کالیفرنیا در نبرد بر سر اتهام پرونده های سه ضربه ای است

جرج گاسکون، دادستان ناحیه لس آنجلس، در جریان یک کنفرانس مطبوعاتی در روز چهارشنبه، 25 می 2022، در لس آنجلس، به پاسخگویی پلیس و اقدامات انجام شده توسط دفتر او برای بازگرداندن اعتماد به جامعه می پردازد.

جرج گاسکون، دادستان ناحیه لس آنجلس، در جریان یک کنفرانس مطبوعاتی در روز چهارشنبه، ۲۵ می ۲۰۲۲، در لس آنجلس، به پاسخگویی پلیس و اقدامات انجام شده توسط دفتر او برای بازگرداندن اعتماد به جامعه می پردازد.
(برایان ون در بروگ/لس آنجلس تایمز از طریق گتی ایماژ)

به گزارش سانفرانسیسکو کرونیکل، گاسکون روز چهارشنبه گفت، قانون سه حمله “آسیب عظیمی به جوامع ما وارد کرده است.” ما معتقدیم که می‌توانیم بدون سخت‌ترین مجازات‌ها پاسخگو باشیم.»

در ماه ژوئن، یک دادگاه تجدیدنظر حکم دادگاه بدوی را تأیید کرد که می‌گفت گاسکون نمی‌تواند از رسیدگی به سه پرونده اعتصاب خودداری کند.

دادگاه منطقه دوم استیناف حکم داد که رای دهندگان و قانونگذار کالیفرنیا “وظیفه ای را ایجاد کرده اند که به صورت مانداموس قابل اجرا است” که دادستان ها را ملزم می کند تا محکومیت های جدی یا خشونت آمیز قبلی را تحت قانون سه اعتصاب ایالتی اعتراف کنند.

دادگاه استیناف گفت که قانون “در هر موردی اعمال می شود”، اما گفت که دادستان ها می توانند برای مجازات کمتری استدلال کنند.

گاسکون تصمیم دادگاه استیناف را “یک سابقه خطرناک” خواند و استدلال کرد که این تصمیم به معنای “درآوردن تصمیم اتهام از دست یک دادستان” است.

او گفت: «قانون سه اعتصاب مجازات‌های دراکونیایی را برای متهمانی که قبلاً به خاطر برخی جنایات قبلی محکوم شده‌اند، اعمال می‌کند. او همچنین ادعا کرد که احکام طولانی “میزان تکرار جرم را افزایش می دهد، اثر بازدارندگی کمی دارد و افراد را مدت ها پس از اینکه خطری برای جامعه آنها ایجاد می کند در زندان نگه می دارد.”

چسا بودین، دادستان منطقه سانفرانسیسکو در ماه ژوئن فراخوانده شد.

چسا بودین، دادستان منطقه سانفرانسیسکو در ماه ژوئن فراخوانده شد.
(جاستین سالیوان)

جورج گاسکون، دادستان منطقه لس آنجلس، «قدرت خود را اغراق می کند، نمی تواند قوانین کالیفرنیا، قوانین دادگاه را نادیده بگیرد»

منتقدان گاسکون استدلال می کنند که مجرمان مکرر جنایتکار باید مدت بیشتری در زندان نگه داشته شوند زیرا ممکن است برای جامعه خطرناک باشند.

پس از روی کار آمدن گاسکون در دسامبر ۲۰۲۰، او مجموعه ای از دستورالعمل ها را برای اصلاح یکجانبه نحوه رسیدگی به پرونده ها، از جمله منع تعقیب اعتصابات، اجرا کرد.

۷۳ دادستان فعلی و سابق، از جمله چسا بودین، که در اوایل تابستان به عنوان DA مترقی سانفرانسیسکو فراخوانده شده بود، به گاسکون در پرونده ژوئیه خود پیوست که از دادگاه عالی خواسته بود حکم را لغو کند.

گاسکون همچنین از دو تلاش ناموفق برای فراخوانی او جان سالم به در برده است.

در حالی که دادگاه عالی در حال بررسی پرونده است، حکم استیناف “سابقه الزام آور” نخواهد بود.

نمای دادگاه عالی کالیفرنیا، در محله مرکز مدنی سانفرانسیسکو، کالیفرنیا، 2 اکتبر 2016.

نمای دادگاه عالی کالیفرنیا، در محله مرکز مدنی سانفرانسیسکو، کالیفرنیا، ۲ اکتبر ۲۰۱۶.
(عکس از طریق مجموعه اسمیت/گادو/گتی ایماژ)

اریک سیدال، نایب رئیس انجمن معاونان دادستان منطقه، گروهی از دادستان های دفتر گاسکون که شکایت اصلی علیه سیاست های وی را مطرح کردند، به پرونده گاسکون پاسخ داد و گفت: «دادستان ها باید از دادگاه ها بخواهند که از قانون پیروی کنند، نه ایدئولوژی. موضع گاسکون ریشه در قانون ندارد، اما مبتنی بر ایدئولوژی استبدادی است که با نظام قانون اساسی ما ناسازگار است.»

برای دریافت برنامه FOX NEWS اینجا را کلیک کنید

منتقدان سیاست های لیبرال گاسکون نیز گفته اند که او جنایتکاران را به قربانیان ترجیح می دهد. به عنوان مثال، سیاست های او به یک کودک آزاری ۲۶ ساله اجازه می دهد کمتر از ۶ ماه در یک مرکز نگهداری نوجوانان بماند. او همچنین پنج تا هفت ماه در «اردوگاه آزمایشی نوجوانان» برای راننده‌ای که یک مادر و پسر شیرخوارش را در یکی از خیابان‌های فرعی ساحل ونیز به زمین زده بود، محکوم کرد.

مایکل رویز از فاکس نیوز در این گزارش مشارکت داشت.