دادگاه عالی داکوتای شمالی مهلت حکم قاضی در مورد ممنوعیت سقط جنین را تمدید کرد


دادگاه عالی داکوتای شمالی مهلت یک قاضی دادگاه بدوی را برای تجدید نظر در تصمیم خود برای جلوگیری از اعمال ممنوعیت سقط جنین در ایالت، پس از ذکر حجم کار و عوامل سلامتی، تا ۳۱ اکتبر تمدید کرد.

دادگاه عالی ایالت اوایل این هفته به قاضی بروس رومانیک دستور داد تا شانس یک کلینیک سقط جنین را برای برنده شدن در دعوی در بررسی مجدد اینکه آیا تصمیم او برای توقف موقت اجرای ممنوعیت درست است یا خیر، ارزیابی کند. ابتدا به او گفته شده بود که روز دوشنبه گزارش دهد.

رومانیک گفت که ضرب الاجل “با توجه به وظایف متعدد هر افسر قضایی در سراسر ایالت” طاقت فرسا بود و به دلیل مسائل پیچیده، او روز پنجشنبه مبتلا به کووید-۱۹ تشخیص داده شد و مجبور به قرنطینه شد.

قاضی داکوتای شمالی درخواست برای لغو قانون منع سقط جنین را رد کرد، چالش در انتظار

قاضی در سندی که به دست آسوشیتدپرس رسیده است، گفت: «در حالی که کار از راه دور ممکن است، بهترین راه برای ارائه یک تحلیل جامع آنطور که دادگاه عالی در مورد چنین موضوع پیچیده ای درخواست کرده است، نیست.

تصمیم قاضی داکوتای شمالی در مورد ممنوعیت سقط جنین در ایالت تا 31 اکتبر تمدید شد.

تصمیم قاضی داکوتای شمالی در مورد ممنوعیت سقط جنین در ایالت تا ۳۱ اکتبر تمدید شد.
(اخبار فاکس)

دادگاه عالی روز جمعه موافقت کرد که به رومانیک زمان بیشتری برای تصمیم گیری درباره سرنوشت دعوی که توسط تنها کلینیک سقط جنین در ایالت ارائه شده است، بدهد، که استدلال می کند که قانون اساسی ایالت حق سقط جنین را اعطا می کند.

قاضی داکوتای شمالی قانون ممنوعیت سقط جنین را در حالی که چالش های قانونی ادامه دارد مسدود می کند

کلینیک زنان رد ریور، با کمک گروه‌های حامی سقط جنین، با وجود اینکه این مرکز قبلاً چند مایلی دورتر به مورهد، مینه‌سوتا حرکت کرده بود، این کت و شلوار را ادامه داده است.