دادستان کل گارلند، ۶ ژانویه، بازرس ویژه ای را برای تحقیق درباره ترامپ درباره اسناد مار-آ-لاگو معرفی کرد.


فاکس نیوز دریافته است که مریک گارلند، دادستان کل روز جمعه یک بازرس ویژه را برای تحقیق در مورد کل تحقیقات جنایی مربوط به نگهداری غیرقانونی اطلاعات دفاع ملی در استراحتگاه مار-آ-لاگو رئیس جمهور سابق دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا معرفی کرد.

گارلند، کارمند سابق وزارت دادگستری جک اسمیت را به این نقش منصوب کرد. اسمیت، دستیار سابق دادستان ایالات متحده و رئیس بخش صداقت عمومی وزارت دادگستری، بر تحقیقات در مورد حفظ اسناد طبقه بندی شده توسط ترامپ پس از خروج از کاخ سفید و اینکه آیا رئیس جمهور سابق مانع از تحقیقات دولت فدرال در مورد این موضوع شده است، نظارت خواهد کرد.

اسمیت همچنین وظیفه نظارت بر تحقیقات در مورد دخالت ترامپ یا سایر مقامات و نهادها در انتقال مسالمت آمیز قدرت پس از انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ را بر عهده دارد، از جمله صدور گواهینامه رأی الکترال کالج در ۶ ژانویه ۲۰۲۱.

«انتصاب یک دادستان ویژه برای مدیریت مستقل تحقیقات و تعقیب بر اساس تحولات اخیر، از جمله به نفع عمومی است. [Trump’s] گارلند گفت که وی نامزد ریاست جمهوری در انتخابات بعدی است و رئیس جمهور فعلی نیز قصد دارد نامزد شود.

ترامپ نبرد حمله مار-آ-لاگو را به دادگاه عالی رساند

مریک گارلند، دادستان کل، چپ و رئیس جمهور سابق دونالد ترامپ.

مریک گارلند، دادستان کل، چپ و رئیس جمهور سابق دونالد ترامپ.
(گتی ایماژ)

گارلند تصریح کرد که وقتی نوبت به تحقیقات در ۶ ژانویه می رسد، اسمیت رسیدگی به تحقیقات یا پیگرد حامیان ترامپ را که ساختمان کنگره آمریکا را نقض کرده اند، انجام نخواهد داد. در عوض، اسمیت روی این موضوع تمرکز می‌کند که آیا ترامپ یا افراد و نهادها تلاش کرده‌اند مانع انتقال مسالمت‌آمیز قدرت شوند.

ماموران اف بی آی در جریان یورش بی سابقه آژانس در ۸ اوت، سوابق طبقه بندی شده ای را از خانه ترامپ سابق در مار-آ-لاگو ضبط کردند، از جمله برخی از آنها که طبق یک حکم و رسید ملک به عنوان فوق محرمانه مشخص شده بودند.

حکمی که توسط قاضی ایالات متحده بروس راینهارت امضا شده بود، به ماموران این اختیار را می‌داد که «کلیه اسناد و مدارک فیزیکی که حاوی شواهد، کالاهای قاچاق، ثمره جنایت یا سایر مواردی است که به طور غیرقانونی در اختیار گرفته شده است» را که نقض قوانین ایالات متحده است، از جمله اسناد دارای علائم طبقه‌بندی و سوابق ریاست‌جمهوری را توقیف کنند. ایجاد شده بین ۲۰ ژانویه ۲۰۱۷ و ۲۰ ژانویه ۲۰۲۱.

افسران مجری قانون محلی در 9 اوت 2022 در مقابل خانه رئیس جمهور سابق دونالد ترامپ در Mar-A-Lago در پالم بیچ فلوریدا دیده می شوند.

افسران مجری قانون محلی در ۹ اوت ۲۰۲۲ در مقابل خانه رئیس جمهور سابق دونالد ترامپ در Mar-A-Lago در پالم بیچ فلوریدا دیده می شوند.
(GIORGIO VIERA/AFP از طریق گتی ایماژ)

طبق رسید اموال، مأموران FBI تقریباً ۲۰ جعبه اقلام را از محل برداشتند، از جمله یک مجموعه از اسناد با علامت “مدارک مختلف طبقه بندی شده/TS/SCI” که به اطلاعات محفظه ای فوق سری/حساس اشاره دارد.

سوابق تحت پوشش آن سطح طبقه بندی دولتی می تواند شامل اطلاعات و اطلاعات انسانی باشد که در صورت فاش شدن، می تواند روابط بین ایالات متحده و سایر کشورها و همچنین زندگی ماموران اطلاعاتی خارج از کشور را به خطر بیندازد. با این حال، این طبقه بندی اطلاعات امنیت ملی مربوط به عملیات روزانه رئیس جمهور ایالات متحده را نیز در بر می گیرد

دولت جستجو را در پاسخ به آنچه که معتقد است نقض قوانین فدرال است انجام داد: ۱۸ USC 793 — جمع آوری، انتقال یا از دست دادن اطلاعات دفاعی. ۱۸ USC 2071 – پنهان کردن، حذف یا مثله کردن. و ۱۸ USC 1519 – تخریب، تغییر یا جعل سوابق در تحقیقات فدرال.

برای دریافت برنامه FOX NEWS اینجا را کلیک کنید

ادعای “جمع آوری، انتقال یا از دست دادن اطلاعات دفاعی” مشمول قانون جاسوسی است.

در 10 اوت 2022 نمایی هوایی از ملک مار-آ-لاگو رئیس جمهور سابق دونالد ترامپ در پالم بیچ فلوریدا دیده می شود.

در ۱۰ اوت ۲۰۲۲ نمایی هوایی از ملک مار-آ-لاگو رئیس جمهور سابق دونالد ترامپ در پالم بیچ فلوریدا دیده می شود.
(AP Photo/Steve Helber)

رئیس‌جمهور سابق و تیمش در مورد طبقه‌بندی مناقشه دارند و معتقدند اطلاعات و سوابق از طبقه‌بندی خارج شده است.

بروک سینگمن از فاکس نیوز در این گزارش مشارکت داشت.