دادستان کل نیویورک ترامپ را متهم به کلاهبرداری مدنی می کند، اما زیر ابری از حزب گرایی


جدیداکنون می توانید به مقالات فاکس نیوز گوش دهید!

دادستان کل دموکرات نیویورک که نامزد انتخابات ریاست جمهوری آمریکا شده بود و قول داده بود به دنبال دونالد ترامپ برود، دیروز این کار را در قالب یک دادخواست مدنی انجام داد.

لتیتیا جیمز همچنین از فرزندان ترامپ – دون جونیور، اریک و ایوانکا – نام برد و گفت که سازمان ترامپ مرتکب انواع کلاهبرداری در افزایش دارایی های مستغلات برای دریافت وام های مطلوب تر شده است.

جیمز از پلتفرم خود استفاده کرد – که تنها چند ثانیه پس از پایان سخنرانی رئیس جمهور بایدن در سازمان ملل که روسیه را به خاطر تلاش برای محو کردن اوکراین از روی نقشه محکوم کرد – ظاهر شد تا ترامپ و این شرکت را به نقض قوانین ایالتی متهم کند.

اما دلیل اینکه او فقط می تواند یک شکایت مدنی ارائه کند این است که همان اتهامات توسط منهتن دای الوین براگ مورد تحقیقات جنایی قرار گرفت و او تصمیم گرفت که اتهامی را مطرح نکند که باعث شد دو تن از دادستان هایش استعفا دهند.

آخرین تهدید برای دموکراسی؟ زبان قانون اساسی به دموکرات ها آسیب می رساند

لتیتیا جیمز، دادستان کل ایالت نیویورک در یک کنفرانس خبری در دفترش در نیویورک صحبت می کند.

لتیتیا جیمز، دادستان کل ایالت نیویورک در یک کنفرانس خبری در دفترش در نیویورک صحبت می کند.
(AP Photo/ریچارد درو، فایل)

جیمز همچنین گفت که او مدارک را به وزارت دادگستری ارجاع خواهد داد.

جیمز گفت، تحقیقات مدنی سه ساله، که در آن ترامپ از پنجمین درخواست دفاع کرده است، ادعا می‌کند که او در دستکاری ارزش دارایی‌های خود از انواع خطوط عبور کرده است تا “به ناعادلانه خود را غنی کند و سیستم را فریب دهد.”

اما همانطور که او صحبت می کرد، پیچیدگی محض این پرونده آشکار شد. همه شرکت‌های املاک و مستغلات سعی می‌کنند ترازنامه‌های خود را بهتر از آنچه هستند نشان دهند و آزادی عمل قابل‌توجهی در انجام این کار به صورت قانونی دارند.

AG باید ثابت کند که مقامات سازمان ترامپ در نحوه ارزیابی اموال خود مرزهای قانونی را شکسته اند (یک مثال: ادعا می کند آپارتمان او در برج ترامپ سه برابر اندازه واقعی آن است). طرف ترامپ کارشناسان خود را وارد خواهد کرد که می گویند اینها ارزش گذاری های معقولی بوده است – که توسط بانک های بزرگ پذیرفته شده است – و این ممکن است برای مدت طولانی در دادگاه به طول انجامد.

رئیس جمهور سابق دونالد ترامپ در کنفرانس کنش سیاسی محافظه کار (CPAC) در هیلتون آناتول در 06 اوت 2022 در دالاس، تگزاس سخنرانی می کند.

رئیس جمهور سابق دونالد ترامپ در کنفرانس کنش سیاسی محافظه کار (CPAC) در هیلتون آناتول در ۰۶ اوت ۲۰۲۲ در دالاس، تگزاس سخنرانی می کند.
(براندون بل/گتی ایماژ)

“یک شکار جادوگر دیگر توسط دادستان کل نژادپرست، لتیشیا جیمز، که در انتخابات فرمانداری شکست خورد و تقریباً هیچ حمایتی از مردم دریافت نکرد و اکنون عملکرد ضعیفی در برابر نامزد حزب جمهوری خواه مایکل هنری دارد.” (در حالی که یک نظرسنجی ترافالگار هنری را ۱ امتیاز جلوتر از جیمز که سیاه پوست است، نشان می دهد، مرکز سیاست دانشگاه ویرجینیا می گوید که رقابت ایالت آبی رقابتی نیست.)

ترامپ همچنین گفت: او یک کلاهبردار است که با وجود اینکه این شهر یکی از فاجعه های جنایت و قتل در جهان تحت نظارت او است، بر روی سکوی «ترامپ بگیر» مبارزات انتخاباتی انجام داد! انصافاً، دفتر دادستان کل ایالت هیچ ارتباطی با تعقیب جنایات محلی در شهر نیویورک ندارد.

برای یک رئیس جمهور سابق مواجه شدن با این نوع اتهامات، بدیهی است که فوق العاده است. موفقیت تجاری ترامپ در مرکز اولین مبارزات انتخاباتی او قرار داشت و ارزش خالص او همیشه جزء منیت قابل توجه او بوده است.

جیمز گفت که او تلاش نمی‌کند شرکت را از کار بیاندازد – ترامپ می‌تواند در ایالت دیگری بازسازی کند یا سازماندهی مجدد کند – اما او راه‌حل‌های بسیار شدیدی را پیشنهاد می‌کند. سازمان ترامپ نمی تواند به مدت پنج سال هیچ ملکی در نیویورک بخرد و مجبور است اعضای خانواده را از وظایف خود حذف کند، که می تواند شرکت را فلج کند.

اما جیمز وقتی اعلام کرد که اقدامات او «هنر معامله» نیست، بلکه «هنر دزدی» است، بیزاری حزبی خود را از ترامپ نشان داد.

در همین حال، ترامپ ممکن است هنوز در مورد درخواست یک استاد ویژه فکر دیگری داشته باشد. ریموند دیری، منصوب ریگان که قاضی ارشد فدرال در نیویورک بود، رویکردی بیهوده در قبال ادعاهای رئیس جمهور سابق در پیش گرفته است. این لقمه صدای قاتل خلاصه می شود: “نمی توانی کیک خود را بخوری و آن را بخوری.”

دیری از ترامپ می‌خواهد که مدرکی ارائه کند که نشان دهد به نحوی تمام اسنادی را که به مارآلاگو برده است را از حالت طبقه بندی خارج کرده است. ترامپ این را به صورت لفاظی استدلال کرده است، اما وکلای او در دادگاه، جایی که ادعاهای نادرست آگاهانه را می توان تحریم کرد، این استدلال را مطرح نکردند.

قاضی بازنشسته می گوید تا زمانی که ترامپ نتواند حرف هایش را تایید کند، قاضی بازنشسته می گوید باید با این واقعیت هدایت شود که اسناد، همانطور که همه ما دیدیم، محرمانه و کاملا محرمانه مشخص شده اند – و برخی حاوی اطلاعاتی از منابع انسانی بسیار حساس و دولت های خارجی هستند. .

حسابداری که Dearie به دنبال آن بود حتی وکلای ترامپ را بر آن داشت تا احتمال کیفرخواست را تأیید کنند و گفتند اکنون نمی توان او را مجبور به پاسخگویی به سؤالاتی کرد که بخشی از دفاع او در یک پرونده جنایی است.

شورش علیه ملکه الیزابت آمریکا در حال ایجاد است، اما اخبار کابلی نمی تواند دور بماند

بنابراین هدف تحقیقات وزارت دادگستری جعبه پاندورا را باز کرده است و ممکن است آنچه را که ظاهر می شود دوست نداشته باشد. Dearie مطمئناً از آیلین کانن، عضو انجمن فدرالیستی که ترامپ پس از شکست در انتخابات منصوب کرد و استاد ویژه را معرفی کرد، سختگیرتر است.

اما مثل همیشه با تحقیقات بی‌پایان ترامپ، این دیدگاه که او به‌طور غیرمنصفانه مورد حمله قرار می‌گیرد – او از کلمه «آزار و اذیت» استفاده می‌کند – تنها او را با پایگاه خود تقویت می‌کند.

نظرسنجی پولیتیکو/مورنینگ کانسلت نشان می دهد که ۵۲ درصد از جمهوری خواهان از ترامپ به عنوان نامزد خود در سال ۲۰۲۴ حمایت کردند. در حالی که این رقم در مقایسه با ۵۷ درصد یک ماه پیش کاهش یافته است، دوره ای که تبلیغات بسیار بد برای چهل و پنجمین رئیس جمهور بود، او ران دیسانتیس را با ۱۹ درصد شکست داد.

پولیتیکو می‌گوید برخی در دنیای ترامپ تحقیقات وزارت دادگستری را یک هدیه سیاسی می‌دانند که به او اجازه داده است پایگاه خود را متحد کند و ابزارهایی برای جمع‌آوری قایق‌های پول در اختیار او قرار داده است.

دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا، برج ترامپ را ترک می کند تا با لتیتیا جیمز، دادستان کل نیویورک برای تحقیقات مدنی در 10 اوت 2022 در شهر نیویورک دیدار کند.

دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا، برج ترامپ را ترک می کند تا با لتیتیا جیمز، دادستان کل نیویورک برای تحقیقات مدنی در ۱۰ اوت ۲۰۲۲ در شهر نیویورک دیدار کند.
(جیمز دوانی / تصاویر جی سی)

سپس این مشاور ناشناس است که برای گرفتن این عکس نامش فاش نشده است: «فکر نمی‌کنم دیسانتیس بتواند در این مرحله، ترفندی وجود داشته باشد که ترامپ را به‌عنوان پیشتاز آشکار در این رقابت کنار بگذارد… با ترامپ در مرکز دموکرات‌ها. ماشین نفرت رسانه ای، کنار گذاشتن او از رای دهندگان جمهوری خواه تقریبا غیرممکن خواهد بود.”

مشترک شدن در پادکست رسانه ای HOWIE’s Buzzmeter, RIFF در داغ ترین داستان های روز

زمانی در روزنامه‌نگاری وجود داشت که نمی‌توان از یک منبع ناشناس نقل کرد که چیزهایی مانند «ماشین نفرت» را بیان می‌کرد.

برای دریافت برنامه FOX NEWS اینجا را کلیک کنید

البته این نظرسنجی‌ها زودهنگام هستند، اما آیا واقعاً کسی می‌تواند شک کند که ترامپ روی نامزدی جمهوری‌خواهان قفل مجازی دارد؟ او می‌گوید که حتی در صورت متهم شدن به کاندیداتوری، کاندیداتوری می‌کند – و اگر چنین شود، آمریکا با «مشکلات بزرگی» در مقیاسی روبرو خواهد شد که تا به حال دیده نشده است. با این حال، به خاطر داشته باشید که او ممکن است هرگز متهم نشود، که او را قادر می‌سازد تا تحقیقات عدالت را به لیست “فریب‌ها” اضافه کند.

اما اینکه آیا ترامپ می‌تواند در انتخابات عمومی پیروز شود – در برابر جو بایدن، که فقط نامزدی او را مورد تردید قرار داد، یا شخص دیگری – باید دید.