خودرو در سیل گرفتار شد؟ در اینجا چه باید کرد


جدیداکنون می توانید به مقالات فاکس نیوز گوش دهید!

سیل های مرگبار اخیر در کنتاکی توجه جدیدی را به خطرات ناشی از افزایش سریع آب جلب کرده است که می تواند برای رانندگان نگران کننده باشد.

چه در نزدیکی بستر رودخانه‌ها و چه در بیابان‌های خشکی که توسط طوفان‌ها درگیر شده‌اند، جاده‌ها می‌توانند به سرعت آب‌گرفته شوند و زمان کمی برای واکنش نشان دهند.

در حالی که کمپین سرویس ملی هواشناسی “بچرخید غرق نشوید” به رانندگان توصیه می کند همیشه از عبور از آب ایستاده خودداری کنند، ممکن است آبی را پیدا کنید که به سمت وسیله نقلیه هجوم می آورد و جایی برای چرخش به سمت ایمنی باقی نمی گذارد.

به اندازه یک فوت آب جاری می تواند ماشین را با خود همراه کند و سیل شدید می تواند وسایل نقلیه را به مناطق عمیق تر و کاملاً زیر آب بکشد.

رودخانه کنتاکی در جکسون، کنتاکی، در 28 ژوئیه از سواحل خود طغیان کرد و جاده های اطراف را سیل کرد.

رودخانه کنتاکی در جکسون، کنتاکی، در ۲۸ ژوئیه از سواحل خود طغیان کرد و جاده های اطراف را سیل کرد.
(LEANDRO LOZADA/AFP از طریق گتی ایماژ)

سالانه ده ها آمریکایی در این سناریو جان خود را از دست می دهند، و در استرالیا، که مناطق بسیاری مستعد سیل هستند، سازمان رتبه بندی ایمنی خودروهای محلی در حال برنامه ریزی برای اضافه کردن ارزیابی است که هدف آن تعیین مدت زمانی است که سیستم هایی مانند شیشه های برقی فعال می مانند. وسیله نقلیه زیر آب است

رعد و برق در فلوریدا با رام پیکاپ برخورد کرد. در اینجا دلیل زنده ماندن مسافران است

مایک برنا یک مدیر منطقه ای و مربی گروه بین المللی Rescue 3 است که به خدمات اورژانس آموزش می دهد. او چندین گام ساده برای بقا را با فاکس نیوز اتوز به اشتراک گذاشت که رانندگان باید زمانی که خود را در یک منطقه سیل زده می بینند در نظر داشته باشند.

وسایل نقلیه ای به بزرگی کامیون ها را می توان با حرکت سریع سیلاب از بین برد.

وسایل نقلیه ای به بزرگی کامیون ها را می توان با حرکت سریع سیلاب از بین برد.
(آردن اس. بارنز/ برای واشنگتن پست از طریق گتی ایماژ))

برنا گفت که هرگز از میان آبی که بیش از نیمی از لاستیک‌هایتان است عبور نکنید، صرفنظر از نوع وسیله نقلیه‌ای که در آن هستید. این به اندازه‌ای است که باعث شناور شدن و جارو شدن آن شود.

آیا باید در هنگام گردباد در ماشین خود بمانید؟

او گفت: «اول باید کمربند ایمنی خود را در صورت واژگونی خودرو باز کنید، اما فوراً از خودرو خارج نشوید زیرا زمانی که بدون محافظ در آب شناور هستید، شانس زنده ماندن در برابر سیل سریع کاهش می‌یابد.» بهتر است قبل از قطع برق، پنجره را بشکنید، نه اینکه آن را تا انتها پایین بیاورید، که در صورت لزوم باعث می شود آب از داخل کابین خارج نشود و در صورت لزوم شیشه راحت تر شکسته شود.

اولین امدادگران در Apache Junction، آریزونا، یک راننده را از یک ماشین گرفتار در سیل در 28 ژوئیه نجات دادند.

اولین امدادگران در Apache Junction، آریزونا، یک راننده را از یک ماشین گرفتار در سیل در ۲۸ ژوئیه نجات دادند.
(اداره پلیس Apache Junction)

با این حال، هنگامی که وسیله نقلیه شروع به پر شدن از آب کرد، زمان آن فرا رسیده است که به جای شنا کردن، به فکر پیاده شدن و رسیدن به سقف باشید. او گفت که این کار شما را بهتر محافظت می‌کند و تشخیص شما را برای امدادگران آسان‌تر می‌کند تا زمانی که به تنهایی در آب بپرید.

اکنون باید پنجره را پایین بیاورید، یا با ضربه زدن به گوشه پایینی با چیزی سخت، آن را بشکنید. اگر در یک منطقه مستعد سیل زندگی می کنید، یک ابزار چکش پنجره کوچک برای نگهداری در وسیله نقلیه خوب است، اما همچنین می توانید پشت سر صندلی جلو را بردارید و از ستون ها برای شکستن شیشه استفاده کنید.

چکش پنجره دارای یک نقطه تیز و فلزی است که برای شکستن شیشه طراحی شده است.

چکش پنجره دارای یک نقطه تیز و فلزی است که برای شکستن شیشه طراحی شده است.
(ژول عنان/آوالون/گتی ایماژ)

پس از آن، برنا گفت کمربند ایمنی را بکشید تا در صورت لیز خوردن از آن به عنوان نگهدارنده دست استفاده کنید، سپس از صندلی، تکیه گاه و طاقچه به عنوان پله برای رسیدن به سقف استفاده کنید.

اگر در آن نقطه لیز بخورید، یا اگر وسیله نقلیه به طور کامل در آب غوطه ور شود، او گفت یا تا نزدیکترین ارتفاع شنا کنید یا به چیزی جامد که در آب حرکت نمی کند چنگ بزنید.

برای دریافت برنامه FOX NEWS اینجا را کلیک کنید

با این حال، بهترین توصیه برنا این است که هشدارهای اضطراری را در هر شرایط اضطراری هوای مرطوب پیگیری کنید و فوراً به آنها توجه کنید.

وی گفت: در اسرع وقت منطقه را تخلیه کنید. هنگامی که سیل شروع می شود، ممکن است خیلی دیر باشد.