خشم روئه: چرا آمریکا عصبانی است و رسانه ها از حکم سقط جنین خشمگین هستند


جدیداکنون می توانید به مقالات فاکس نیوز گوش دهید!

انگار کشور داره از هم پاشیده میشه.

یا به قول اقیانوس اطلس، تبدیل شدن به دو کشوری که فضای جغرافیایی یکسانی دارند.

من آنقدر در این اطراف بودم تا آسیب های ملی ویتنام و واترگیت، ۱۱ سپتامبر و عراق، چهار استیضاح علیه سه رئیس جمهور را به یاد بیاورم.

و با این حال، پس از یک آخر هفته از اعتراضات سراسری، این متفاوت است.

صدها نفر در مقابل دادگاه عالی در انتظار حکم دابس تجمع کردند.  آمریکا اکنون به معنای واقعی کلمه تقسیم شده است - این از استعاره فراتر رفته است - به ایالت هایی که سقط جنین ممنوع است و ایالت هایی که در آنها قانونی است.

صدها نفر در مقابل دادگاه عالی در انتظار حکم دابس تجمع کردند. آمریکا اکنون به معنای واقعی کلمه تقسیم شده است – این از استعاره فراتر رفته است – به ایالت هایی که سقط جنین ممنوع است و ایالت هایی که در آنها قانونی است.
(جاشوا کومینز/فاکس نیوز)

آخرین دوره قطبی شدن با ریاست پر فراز و نشیب ترامپ آغاز شد و در طول همه گیری همه گیر، زمانی که مسئله واکسینه شدن کشور را به اردوگاه های قرمز و آبی تقسیم کرد، عمیق تر شد. زمانی که دونالد ترامپ اصرار داشت که انتخابات ۲۰۲۰ دزدیده شده است، و با شورش ۶ ژانویه – منجر به آخرین جلسات استماع که در آن جمهوری خواهان و منصوبان ترامپ با جزئیات مخرب کمپین فشار رئیس جمهور سابق برای جلوگیری از انتخاب جو بایدن را تشریح کردند، عمیق تر شد. .

ترامپ در مورد انتخابات به دادگاه فشار آورد، اما جلسه استماع هیئت عمدتاً یک بازنگری است

سپس دادگاه عالی Roe v. Wade را لغو کرد.

آمریکا اکنون به معنای واقعی کلمه – این از استعاره فراتر رفته است – به ایالت هایی که سقط جنین ممنوع است و ایالت هایی که در آنها قانونی است تقسیم شده است.

اکثریت محافظه‌کار دادگاه با کنار زدن این سابقه ۵۰ ساله، کشور را با فراتر رفتن از پرونده مورد بحث – غیرقانونی کردن سقط جنین در می سی سی پی پس از ۱۵ هفته – برای انجام کاری که جنبش حامی زندگی برای آن از سال ۱۹۷۳ مبارزه کرده است، شوکه کرد.

در حالی که این بحث وجود دارد که این موضوع موضوع را به مقامات منتخب در ایالت‌ها باز می‌گرداند، واقعیت زنان فقیرتر در ایالت‌های محافظه‌کار این است که برخی از آنها مجبور خواهند بود نوزادانی را حمل کنند که نمی‌خواهند – حتی در موارد تجاوز جنسی یا زنای با محارم – اگر آنها نمی توانند به ایالت هایی سفر کنند که هنوز کلینیک های سقط جنین را مجاز می دانند.

سقط جنین همیشه موضوعی بوده است که شور اخلاقی عمیقی را در هر دو طرف برمی انگیزد. اما واکنش‌های مخالف چپ‌ها با خشم از دست دادن حق قانونی که زنان فکر می‌کردند برای همیشه از آن برخوردار خواهند بود، دامن می‌زند.

الکساندرا اوکاسیو-کورتز می خواهد قضات را به دلیل دروغگویی در مورد رو و سابقه در جلسات تایید آنها استیضاح کند. ماکسین واترز گفت: “جهنم دادگاه عالی. ما با آنها مخالفت خواهیم کرد.” خیلی برای حاکمیت قانون.

واکنش رسانه‌ها بیشتر از هر چیزی که در زندگی حرفه‌ای‌ام دیده‌ام، شخصی‌تر و درونی‌تر بوده است. برخی از کارشناسان زن نسبت به خود، دختران و خواهرزاده هایشان خشم، خیانت و ناامیدی را ابراز کرده اند – و تعدادی نیز به دادگاه عالی حمله می کنند.

لیندا گرین‌هاوس، روزنامه‌نگار سابق دادگاه عالی نیویورک تایمز که یک بار در تظاهرات طرفدار انتخاب راهپیمایی کرد، واژگونی Roe را «متکبر» توصیف کرد و نوشت: «آنچه به پایان رسانده‌اید مشروعیت دادگاهی است که در آن انجام داده‌اید. این افتخار را دارید که بقیه عمر خود را بگذرانید.”

جیک تاپر، مجری شبکه سی‌ان‌ان، که عمدتاً بر اتهامات کلاهبرداری اثبات‌نشده ترامپ تمرکز می‌کند، گفت: «موسسات آمریکایی به سختی این کار را انجام داده‌اند، اما شما می‌توانید مانند متحدان اروپایی‌مان تعجب کنید که آیا آزمایش آمریکایی ما در نهایت موفق خواهد شد یا خیر».

پاملا پل، ستون‌نویس تایمز، می‌گوید که کشور به «بی‌رحمی» تبدیل شده است و آیا «آمریکایی‌ها به سمت بی‌رحمی گرایش دارند». او می‌گوید: از سقط جنین گرفته تا اسلحه تا مجازات اعدام، “ظاهراً نهادی که بالاترین استانداردهای عدالت را برای شهروندان خود اجرا می‌کند و در عین حال نسبت به زندگی زنان، کودکان و خانواده‌های آمریکایی کاملاً بی‌تفاوت است.”

من درک می کنم که دادگاه عالی با حذف رو، نفت سفید را روی آتش سوزان پرتاب کرد، و از جمله موارد دیگر، این انتقاد را برانگیخت که آیا برخی از قضات در زمان تأیید آنها به طور علنی و خصوصی گمراه کننده بودند یا خیر.

سازمان‌های خبری همچنین هشدار می‌دهند که دادگاه ممکن است سوابق مهم دیگری را به آتش بکشد – قابل درک است، زیرا نظر موافق کلارنس توماس به صراحت گفته است که ازدواج همجنس‌گرایان و پیشگیری از بارداری باید بررسی شوند.

اما وظیفه روزنامه‌نگاران، بر خلاف افکار عمومی، منصف بودن است، و این بحث که اکثریت محافظه‌کار موضوع را به مقامات دولتی منتخب برمی‌گرداند، قطعاً کوتاهی کرده است. باز هم، این یک فانتزی عجیب نیست – جمهوری خواهانی مانند مایک پنس خواستار ممنوعیت سراسری هستند و میچ مک کانل گفته است که این امکان وجود دارد.

مایک پنس معاون رئیس جمهور سابق در 30 نوامبر 2021 در باشگاه مطبوعاتی ملی در واشنگتن سخنرانی می کند.  جمهوری خواهانی مانند مایک پنس خواستار ممنوعیت در سراسر کشور هستند و میچ مک کانل گفته است که این امکان وجود دارد.

مایک پنس معاون رئیس جمهور سابق در ۳۰ نوامبر ۲۰۲۱ در باشگاه مطبوعاتی ملی در واشنگتن سخنرانی می کند. جمهوری خواهانی مانند مایک پنس خواستار ممنوعیت در سراسر کشور هستند و میچ مک کانل گفته است که این امکان وجود دارد.
(درو انگرر/گتی ایماژ)

از سوی دیگر، در حالی که ترامپ اعتبار حذف رو را از طریق سه منصوب خود به عهده گرفت، او پایان سقط جنین را جشن نگرفت – این در حالی است که پرزیدنت بایدن با اعلام اینکه “رو در برگه رای است” تلاش کرد تا دوره میان دوره ای را دوباره تنظیم کند. گزارش شده است که ترامپ نگران است که این حکم به جمهوریخواهان و مستقلین حومه شهر آسیب برساند.

آشکار نیست که سیاست به طور فزاینده ای قبیله ای شده است و اردوگاه های قرمز و آبی طرف مقابل را شیطانی می کنند. حکم دابز که از قبل به پولیتیکو فاش شده بود، این موضوع را تشدید می‌کند که ما درست می‌گوییم و شما شرور هستید.

بحث مهمی در جناح راست در حال ظهور است که آیا جنبش حامی زندگی اکنون نیاز به حمایت از برنامه های اجتماعی برای نوزادان پس از تولد آنها و زنانی که نمی خواهند به دنیا بیایند، دارد یا خیر.

شهادت‌های قدرتمند جمهوری‌خواهان دولتی، کمپین فشار ترامپ را برجسته کرد

دیوید فرنچ، که دوران حرفه‌ای خود را به نمایندگی و جمع‌آوری کمک مالی برای گروه‌های حامی زندگی گذرانده است و از این حکم به وجد آمده است، در Dispatch می‌نویسد:

“زندگی و عشق در بسیاری از بخش‌های راست ضدفرهنگ هستند… در آمریکای سرخ‌رنگ، موجی از قوانین اجرایی و تنبیهی در حال فراگیر شدن است. در زمینه سقط جنین، قوانین شکار جایزه در تگزاس، آیداهو و اوکلاهاما شهروندان را بر علیه همدیگر را تشویق می کنند، حتی افرادی که از سقط جنین آسیبی ندیده اند، شکایت کنند.

«جنبش حامی زندگی که زمانی به شدت علیه تعقیب زنانی که سقط جنین می‌کنند، اکنون توسط یک جناح «الغاگر» تقسیم شده است که نه تنها مجازات‌های کیفری را برای مادران وضع می‌کند، بلکه حتی حمایت‌های قانونی از زندگی مادر را زیر سوال می‌برد. بارداری از نظر جسمی خطرناک است.”

مشترک شدن در پادکست رسانه ای HOWIE’s Buzzmeter, RIFF در داغ ترین داستان های روز

در این مورد، کریستی نوم، فرماندار داکوتای جنوبی به “Face the Nation” گفت که پزشکانی که در ایالت او سقط جنین انجام می دهند، از جمله اگر برای بیماران خود قرص های سقط جنین بفرستند، مورد پیگرد قانونی قرار خواهند گرفت.

فرانسوی چندان خوش بینانه به نظر نمی رسد. و او از جنگ های واکسن برای بیان نظر خود استفاده می کند:

بخش‌هایی از آمریکای سرخ طرفدار زندگی از شک و تردید به سرپیچی آشکار تبدیل شدند. من تصمیم بین من و من دکتر.”

فرماندار داکوتای جنوبی، کریستی نوم، در کنفرانس کنش سیاسی محافظه‌کاران (CPAC) جمعه، 25 فوریه 2022، در اورلاندو، فلوریدا سخنرانی می‌کند. کریستی نوم، فرماندار داکوتای جنوبی در این مورد گفت. "با ملت روبرو شوید" پزشکانی که در ایالت او سقط جنین انجام می دهند، مورد پیگرد قانونی قرار خواهند گرفت، از جمله اگر برای بیماران خود قرص های سقط جنین بفرستند.

فرماندار داکوتای جنوبی، کریستی نوم، در کنفرانس کنش سیاسی محافظه‌کاران (CPAC) جمعه، ۲۵ فوریه ۲۰۲۲، در اورلاندو، فلوریدا، سخنرانی می‌کند. سقط جنین در ایالت او مورد پیگرد قانونی قرار می گیرد، از جمله اگر آنها برای بیماران خود قرص های سقط جنین ارسال کنند.
(AP Photo/John Raoux)

آشنا بنظر رسیدن؟ آیا باید بتوانم بدنم را کنترل کنم؟

“آنها به تجارت شبه علم و تئوری های توطئه عجیب و غریب پرداختند… وقتی این را مطرح می کنم، مردم عصبانی می شوند. اگر جنبش ضد واکس را محکوم می کنید، پس نخبه گرا هستید. شما از ضد واکسن ها متنفرید. چگونه جرات می کنید آنها را زیر سوال ببرید. تصمیمات؟”

برای دریافت برنامه FOX NEWS اینجا را کلیک کنید

در زمانی که آمریکا می‌توانست از برخی درمان‌ها استفاده کند، هر دو طرف در حال دو برابر شدن، سه برابر شدن و چهار برابر شدن هستند و ما به دنبال سال‌ها دعوای قضایی، لابی‌گری و احتمالاً قانون‌شکنی هستیم.

جای تعجب نیست که احساس می شود کشور در حال از هم پاشیدن است.