حزب میانه‌روی ماکرون رئیس‌جمهور فرانسه در آستانه حفظ اکثریت در انتخابات پارلمانی است


جدیداکنون می توانید به مقالات فاکس نیوز گوش دهید!

بر اساس پیش بینی های اولیه، علیرغم مشارکت کم سابقه ای در انتخابات پارلمانی فرانسه، حزب امانوئل ماکرون، رئیس جمهور فرانسه و متحدانش، به سختی اکثریت را پس از دور اول رای گیری به دست آوردند.

پیش‌بینی‌ها بر اساس نتایج جزئی انتخابات نشان داد که در سطح ملی، حزب ماکرون حدود ۲۵ تا ۲۶ درصد آرا را به دست آورده است که آنها را با ائتلاف جدیدی متشکل از کاندیداهای چپ تندرو هم‌صدا می‌کند.

امانوئل ماکرون، رئیس جمهور فرانسه، پس از رای دادن در دور اول انتخابات پارلمانی فرانسه در لو توکه، شمال فرانسه، یکشنبه، 12 ژوئن 2022، مرکز رای گیری را ترک می کند.

امانوئل ماکرون، رئیس جمهور فرانسه، پس از رای دادن در دور اول انتخابات پارلمانی فرانسه در لو توکه، شمال فرانسه، یکشنبه، ۱۲ ژوئن ۲۰۲۲، مرکز رای گیری را ترک می کند.
(لودویک مارین، استخر از طریق AP)

با این حال، پیش بینی می شود که نامزدهای ماکرون در تعداد بیشتری از مناطق نسبت به رقبای چپ خود پیروز شوند و به رئیس جمهور اکثریت بدهند.

حدود ۶۰۰۰ نامزد روز یکشنبه برای کسب ۵۷۷ کرسی مجلس ملی فرانسه در دور اول انتخابات شرکت کردند. سیستم رای گیری دو دور پیچیده است و متناسب با حمایت سراسری از یک حزب نیست. برای نژادهای فرانسوی که روز یکشنبه برنده قاطعی نداشتند، حداکثر چهار نامزدی که حداقل ۱۲.۵ درصد از حمایت را کسب کنند، در دور دوم رای گیری در ۱۹ ژوئن رقابت خواهند کرد.

واکنش ماکرون، رئیس جمهور فرانسه به تیراندازی در مدرسه تگزاس، حمایت از کسانی که برای پایان دادن به خشونت می جنگند.

مسائل مربوط به میز آشپزخانه بر کمپین غالب بوده است، اما شور و شوق رای دهندگان خاموش شده است. در مشارکت روز یکشنبه، کمتر از نیمی از ۴۸.۷ میلیون رای دهنده فرانسه رای داده بودند.

ژان لوک ملانشون، رهبر چپ افراطی، که امیدوار بود انتخابات او را به پست نخست وزیری برساند، تنها در میان چند رای دهنده بود که رای خود را در مارسی، یک شهر بندری در جنوب به صندوق انداخت.

ژان لوک ملانشون، چهره تندرو چپ در اولین دور انتخابات پارلمانی، یکشنبه، 12 ژوئن 2022، در مارسی، جنوب فرانسه، رای خود را به صندوق انداخت.

ژان لوک ملانشون، چهره تندرو چپ در اولین دور انتخابات پارلمانی، یکشنبه، ۱۲ ژوئن ۲۰۲۲، در مارسی، جنوب فرانسه، رای خود را به صندوق انداخت.
(AP Photo/Daniel Cole)

پس از انتخاب مجدد ماکرون در ماه مه، ائتلاف میانه‌روی او به دنبال اکثریت مطلق بود تا بتواند وعده‌های انتخاباتی‌اش مانند کاهش مالیات‌ها و افزایش سن بازنشستگی فرانسه را از ۶۲ به ۶۵ سال اجرا کند.

با این حال، پیش‌بینی روز یکشنبه نشان داد که حزب ماکرون و متحدانش ممکن است برای کسب بیش از نیمی از کرسی‌های مجلس با مشکل مواجه شوند. دولتی با اکثریت بزرگ (اما نه مطلق) همچنان می‌تواند حکومت کند، اما باید از قانون‌گذاران مخالف حمایت کند.

آژانس‌های نظرسنجی تخمین زده‌اند که میانه‌روهای ماکرون می‌توانند از ۲۵۵ کرسی به بیش از ۳۰۰ کرسی برنده شوند، در حالی که ائتلاف چپ‌گرای ملانشون می‌تواند بیش از ۲۰۰ کرسی به دست آورد. مجلس ملی در مورد رأی گیری در قوانین، حرف آخر را در مورد سنا دارد.

برای دریافت برنامه FOX NEWS اینجا را کلیک کنید

پلتفرم ملانشون شامل افزایش قابل توجه حداقل دستمزد، کاهش سن بازنشستگی به ۶۰ سال و قفل شدن قیمت انرژی است که به دلیل جنگ در اوکراین افزایش یافته است. او یک آتش گیر ضد جهانی سازی است که از فرانسه خواسته است تا از ناتو خارج شود و از قوانین اتحادیه اروپا “عدم اطاعت” کند.

آسوشیتدپرس در این گزارش مشارکت داشته است.