حزب جمهوری خواه پس از یورش اف بی آی به مار-آلاگوی ترامپ، «سلاح سازی» وزارت دادگستری را محکوم کرد. دموکرات ها آن را “پاسخگویی” می نامند


جدیداکنون می توانید به مقالات فاکس نیوز گوش دهید!

بعد از سابق پرزیدنت ترامپبه خانه مار-آ-لاگو در فلوریدا توسط ماموران اف بی آی یورش بردند، جمهوری خواهان دولت بایدن را به باد انتقاد می گیرند و وزارت دادگستری را به “سلاح سیاسی” متهم می کنند، در حالی که دموکرات ها آژانس را به دلیل پاسخگویی ترامپ به “کار اشتباه” تحسین می کنند.

ران دیسانتیس، فرماندار جمهوری خواه فلوریدا گفت: «حمله به MAL تشدید دیگری در تسلیح سازی آژانس های فدرال علیه مخالفان سیاسی رژیم است، در حالی که افرادی مانند هانتر بایدن با دستکش های بچه گانه درمان می شوند. اکنون رژیم ۸۷ هزار مامور IRS دیگر را برای مقابله با دشمنان خود جذب می کند؟ جمهوری موز.”

منابع متعددی به فاکس نیوز می‌گویند که یورش اف‌بی‌آی به مار-آلاگو مربوط به موادی است که ترامپ پس از پایان دوره ریاست‌جمهوری خود به اقامتگاه شخصی خود آورده است. این موضوع توسط اداره بایگانی و سوابق ملی به وزارت دادگستری ارجاع شد، که گفت مواد طبقه بندی شده را در ۱۵ جعبه در محل اقامت پیدا کرده است.

کاروان ترامپ پس از حمله اف‌بی‌آی به مار-آ-لاگو، نیویورک را ترک می‌کند

کاروان ترامپ پس از حمله اف‌بی‌آی به مار-آ-لاگو، نیویورک را ترک می‌کند
(فلیپه رامالز: فاکس نیوز دیجیتال)

کوین مک کارتی، رهبر حزب جمهوری خواه مجلس نمایندگان آمریکا، هشداری به مریک گارلند دادستان کل داد که نظارت گسترده جمهوری خواهان در کنگره به سمت او پیش خواهد رفت.

ترامپ می گوید خانه مار-آ-لاگو در فلوریدا «تحت محاصره» توسط ماموران اف بی آی

مک کارتی نوشت: “دادستان کل گارلند: اسناد خود را حفظ کنید و تقویم خود را پاک کنید.”

کریستی نوم، فرماندار داکوتای جنوبی، اف‌بی‌آی بایدن را مورد انتقاد قرار داد و در بیانیه‌ای که عصر دوشنبه در توییتر منتشر شد، اقدامات این آژانس را «غیرآمریکایی» خواند.

یورش اف‌بی‌آی به خانه پرزیدنت ترامپ یک سلاح سیاسی بی‌سابقه برای وزارت دادگستری است. آنها به‌عنوان نامزد، رئیس‌جمهور و اکنون به‌عنوان رئیس‌جمهور سابق دنبال پرزیدنت ترامپ بوده‌اند. آمریکایی،” نوم نوشت.

ترامپ روز دوشنبه گفت: «هیچ چنین اتفاقی برای رئیس‌جمهور ایالات متحده قبلاً رخ نداده است. پس از کار و همکاری با سازمان‌های دولتی مربوطه، این حمله اعلام‌نشده به خانه من ضروری یا مناسب نبود».

گزارش شده است که وزارت دادگستری در حال بررسی رفتار ترامپ، مکالمات به عنوان بخشی از تحقیقات انتخابات ۲۰۲۰ است

«این یک رفتار نادرست دادستانی است، سلاح‌سازی سیستم قضاییو حمله دموکرات‌های چپ رادیکال که شدیداً نمی‌خواهند من برای ریاست‌جمهوری در سال ۲۰۲۴ نامزد شوم، به‌ویژه بر اساس نظرسنجی‌های اخیر، و به همین ترتیب هر کاری برای متوقف کردن جمهوری‌خواهان و محافظه‌کاران در انتخابات میان‌دوره‌ای آتی انجام خواهند داد.» .

اما نماینده «جوخه»، پرامیلا جایپال، از D-Wash.، گفت که FBI در جهت «پاسخگویی» کار می کند و تا آنجا پیش رفت که گفت ترامپ باید در زندان باشد.

این همان چیزی است که شما قانون را زیر پا می گذارید، سعی می کنید در انتخابات دزدی کنید و شورش مرگباری را تحریک کنید. دونالد ترامپ باید در زندان باشد.

رو خانا، نماینده کالیفرنیا، روز دوشنبه در یک بخش MSNBC بیانیه ترامپ را “تدافعی” خواند.

“اما ببینید، FBI فقط وارد نمی شود مگر اینکه یک قاضی حکم بازرسی را امضا کند. این بدان معناست که آنها شواهد احتمالی در مورد اشتباه احتمالی دارند. و این چیزی است که کل کشور باید به آن توجه کند و نشان می دهد که قاضی گارلند است. دادستان کل گارلند این را گام به گام تنظیم می کند.”

یورش اف‌بی‌آی به خانه مار-آ-لاگو رئیس جمهور سابق دونالد ترامپ در فلوریدا در 8 اوت 2022

یورش اف‌بی‌آی به خانه مار-آ-لاگو رئیس جمهور سابق دونالد ترامپ در فلوریدا در ۸ اوت ۲۰۲۲
(فاکس نیوز دیجیتال)

او گفت: «من فکر می‌کنم دادستان کل گارلند و وزارت دادگستری با پیگیری واقعیت‌ها کار بسیار خوبی انجام داده‌اند. خانا ادامه داد: “من فکر می کنم که این به من اطمینان می دهد که وزارت دادگستری واقعاً این موضوع را به طور کامل، عینی و به روشی غیرسیاسی دنبال می کند.”

جمهوریخواهان کنگره نیز در توییتر از حمله “بی سابقه” FBI انتقاد کردند.

اندی بیگز، نماینده آرای آریز، نوشت: «تنها چیزی که در یورش بی‌سابقه FBI به خانه پرزیدنت ترامپ گم شده، عینک آفتابی معمر قذافی و کلاهک روی جو بایدن است».

جودی هیس، نماینده جمهوری خواه، در توییتر پرسید: “اف بی آی در مورد هانتر بایدن چه می داند؟”

جیم بنکس، نماینده جمهوری‌خواه ایندیانا، در انتقاد از اقدام FBI، به لایحه ۷۳۹ میلیارد دلاری منچین-شومر که به تازگی در سنا تصویب شد و IRS را گسترش داد، اشاره کرد.

برای دریافت برنامه FOX NEWS اینجا را کلیک کنید

رونا رامنی مک دانیل، رئیس کمیته ملی جمهوری خواهان، این حمله را “ظالمانه” خواند.

او در توییتر نوشت: “قدرت مطلق به طور مطلق فساد می کند. بارها نمونه هایی از دموکرات ها را داریم که قانون را زیر پا می گذارند و از قدرت بدون هیچ چاره ای سوء استفاده می کنند، از جمله هانتر بایدن. دموکرات ها به طور مداوم بوروکراسی را علیه جمهوری خواهان مسلح می کنند. این حمله ظالمانه است.”

او در توییتر به طعنه گفت: «اگر اف‌بی‌آی بتواند به خانه یکی از رئیس‌جمهورهای سابق ایالات متحده حمله کند، تصور کنید ۸۷۰۰۰ مامور IRS دیگر با شما چه خواهند کرد.

قانون فدرال حذف اسناد طبقه بندی شده به مکان های غیرمجاز را ممنوع می کند، اگرچه ممکن است ترامپ بتواند استدلال کند که به عنوان رئیس جمهور، او مرجع نهایی حذف طبقه بندی بوده است.

بروک سینگمن، دیوید اسپانت، برادفورد بتز از فاکس نیوز در این گزارش مشارکت داشتند.