جن ساکی درباره عدم دسترسی پرزیدنت بایدن به رسانه ها: تمرکز بر “صحبت کردن با مردم” است


جدیداکنون می توانید به مقالات فاکس نیوز گوش دهید!

هاوارد کورتز مجری برنامه “Media Buzz” فاکس نیوز با جن ساکی، سخنگوی کاخ سفید به گفتگو نشست و از او در مورد پیام های دموکرات، رو در مقابل وید، دسترسی رسانه ها به رئیس جمهور بایدن و موارد دیگر پرسید.

کورتز از ساکی پرسید که آیا بایدن بخش مهمی از منبر قلدر را به ندرت با برگزاری کنفرانس های خبری یا نشستن با روزنامه نگاران برای انجام مصاحبه تسلیم می کند. ساکی گفت که بایدن هر روز با مردم آمریکا صحبت می کند، اما کورتز تاکید کرد که او اغلب با روزنامه نگاران صحبت نمی کند.

او گفت: «اما من فکر می‌کنم هدف ما، با توجه به نقش و تمرکزمان در اینجا، صحبت با مردم و مطمئناً مشارکت و ارزش گذاری برای مطبوعات آزاد است.»

واشنگتن، دی سی - 10 دسامبر: جن ساکی، سخنگوی کاخ سفید، در اتاق توجیهی مطبوعاتی برادی در کاخ سفید در 10 دسامبر 2021، در واشنگتن دی سی با خبرنگاران صحبت می کند (عکس از چیپ سومودویلا/ گتی ایماژ)

واشنگتن، دی سی – ۱۰ دسامبر: جن ساکی، سخنگوی کاخ سفید، در اتاق توجیهی مطبوعاتی برادی در کاخ سفید در ۱۰ دسامبر ۲۰۲۱، در واشنگتن دی سی با خبرنگاران صحبت می کند (عکس از چیپ سومودویلا/ گتی ایماژ)
(عکس از چیپ سومودویلا/گتی ایماژ)

بعداً در این مصاحبه از پساکی در مورد توییتر پرسیده شد و اینکه آیا او تا به حال به رئیس جمهور پیشنهاد کرده است که حساب کاربری خود را برای نشان دادن بیشتر شخصیت بایدن هیجان انگیزتر کند.

کورتز گفت که توییت های بایدن «به ندرت خبرساز می شود».

او در پاسخ گفت که فالوورهای بایدن در رسانه‌های اجتماعی «بسیار زیاد» است و تأکید کرد که توییت‌های بایدن «به افکار عمومی برسد».

او گفت: “آنها همیشه مجبور نیستند اخبار ایجاد کنند. گاهی اوقات این موضوع در مورد ارائه دقت و اطلاعات است.”

پری بیکن جونیور، ستون نویس واشنگتن پست، روز سه شنبه مقاله ای نوشت: "بایدنیسم در حال شکست است.  سوال این است که چقدر بد،" که در مرکز توجه شدید به تاییدیه تاسف بار 42 درصدی قرار گرفت.  (AP Photo/اندرو هارنیک)

پری بیکن جونیور، ستون نویس واشنگتن پست، روز سه شنبه مقاله ای با عنوان “بایدنیسم در حال شکست است. سوال این است که چقدر بد است” نوشت که باعث شد محبوبیت تاسف بار ۴۲ درصد در مرکز توجه قرار گیرد. (AP Photo/اندرو هارنیک)
(AP Photo/اندرو هارنیک)

کارین ژان پیر جانشین جن پساکی به عنوان منشی مطبوعاتی مجلس وایت می شود

پساکی زمانی که آخرین روزش، ۱۳ مه، به سرعت نزدیک می‌شود، درباره زمان خود به عنوان منشی مطبوعاتی فکر کرد. او به کورتز گفت که احساسات مختلفی را در مورد ترک کاخ سفید تجربه می کند.

او گفت: “فکر نمی‌کنم کسی بتواند به عنوان سخنگوی کاخ سفید این کار را انجام دهد، اگر به نقش مطبوعات و رسانه‌ها اهمیت نمی‌داد. و من این کار را انجام می‌دهم. حتی در روزهایی که اختلاف نظر داریم، روزهایی که بحث می‌کنیم.” .

ساکی قرار است در ۱۳ می کاخ سفید را ترک کند و به MSNBC بپیوندد. کارین ژان پیر، معاون سخنگوی مطبوعاتی جایگزین ساکی خواهد شد.

پس از اعلام پیوستن او به MSNBC، او به دلیل نگرانی‌های اخلاقی بالقوه و تضاد منافع مورد انتقاد قرار گرفت. پساکی به کورتز گفت که این انتقاد او را آزار می دهد.

او گفت: من یک انسان هستم.

“اما آنچه من می دانم این است که هر روز سعی می کنم انجام دهم و خودم را به یک استاندارد اخلاقی بسیار بالا پایبندم. من اقداماتی را انجام دادم و اقداماتی را انجام دادم زیرا با هر کارفرمای آینده صحبت کرده ام که بیش از هر الزامی باشد. ساکی در پاسخ به سوالی در مورد انتقادات گفت: دولت خودم را از هر گونه بحث و گفتگو کنار می‌کشم. او افزود که مفتخر است که با تمام خبرنگاران حاضر در اتاق توجیه “از ابتدا یکسان رفتار کرده است.”

معاون سخنگوی کاخ سفید، کارین ژان پیر، در یک نشست خبری در کاخ سفید در واشنگتن، پنجشنبه، 4 نوامبر 2021، صحبت می کند. (AP Photo/Andrew Harnik)

معاون سخنگوی کاخ سفید، کارین ژان پیر، در یک نشست خبری در کاخ سفید در واشنگتن، پنجشنبه، ۴ نوامبر ۲۰۲۱، صحبت می کند. (AP Photo/Andrew Harnik)
((عکس آسوشیتدپرس/اندرو هارنیک))

ساکی با اشاره به اینکه او هر روز چیز جدیدی یاد می گیرد، گفت: “این بهترین شغلی است که تا به حال داشته ام. شاید بهترین شغلی که تا به حال داشته ام.” او گفت که به خاطر خانواده‌اش سمت خود را ترک می‌کند و افزود که نمی‌خواهد تمرین‌های فوتبال یا رقص باله فرزندانش را از دست بدهد.

جنگ MSNBC و CNN بر سر جن پساکی برای نقش شبکه پس از خروج او از کاخ سفید بایدن

دبیر مطبوعاتی سابق کاخ سفید که به زودی منصوب می شود، همچنین اظهارات خود را در اوایل هفته در ابتدای مصاحبه تایید کرد و گفت که معتقد است رو علیه وید یک موضوع سیاسی حزبی نیست و به نظرسنجی هایی اشاره کرد که دو سوم از آنها را دریافت کردند. آمریکایی ها معتقدند که رو باید سر جای خود باقی بماند.

او گفت: “دو سوم مردم به این معنی است که اکثریت قریب به اتفاق مردم می خواهند که یک زن بتواند با پزشک خود در مورد مراقبت های بهداشتی خود انتخاب کند. دو سوم مردم در مورد چیزهای زیادی موافق نیستند.” گفت.

از پساکی در مورد تظاهرکنندگانی که در خارج از خانه‌های چندین قاضی دیوان عالی تجمع کرده‌اند، در یک نشست خبری هفته گذشته سؤال شد و گفت که دیدگاه رئیس‌جمهور این است که “شور، ترس و اندوه زیادی از سوی بسیاری از مردم در سراسر جهان وجود دارد.” این کشور در مورد آنچه در آن سند فاش شده دیدند.”

او گفت: “ما بدیهی است که می خواهیم به حریم خصوصی مردم احترام گذاشته شود. ما می خواهیم مردم اگر می خواهند اعتراض کنند به صورت مسالمت آمیز تظاهرات کنند. مطمئناً دیدگاه رئیس جمهور چنین خواهد بود.”

بیل بار، دادستان کل سابق، گفت که از اینکه ساکی و کاخ سفید بیرون نیامدند و اعتراضات را محکوم نکردند، “متحیر” است.

برای دریافت برنامه FOX NEWS اینجا را کلیک کنید

بر اساس گزارش‌ها، ساکی میزبان برنامه‌ای در Peacock، پلتفرم استریم NBCUniversal است و به عنوان مفسر در MSNBC ظاهر می‌شود. طبق گزارش ها، قرارداد او با این شبکه شبیه به معامله ای است که سیمون سندرز با شبکه دارد. سندرز، مشاور ارشد سابق و سخنگوی ارشد کامالا هریس، معاون رئیس‌جمهور، مجری برنامه خودش «Symone» است که اولین قسمت آن در روز شنبه پخش شد.