جنگ روسیه علیه اوکراین: ۵ دلیل برای متوقف نشدن پوتین


جدیداکنون می توانید به مقالات فاکس نیوز گوش دهید!

ایالات متحده و غرب در حال افزایش کمک های امنیتی به اوکراین هستند با این امید که بتوانند جریان را به نفع خود برگردانند و ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه را مجبور به توقف حمله وحشیانه خود کنند. اما، او این کار را نخواهد کرد. در اینجا پنج دلیل وجود دارد.

۱. پوتین معتقد است که او پس از تصرف حدود ۲۰ درصد از خاک اوکراین، هم در میدان نبرد و هم در خارج از آن نقطه عطف ایجاد کرده است. نیروهای روسیه شهر استراتژیک سورودونتسک را در پایان ژوئن به طور کامل اشغال کردند و روز یکشنبه لیسیچانسک در منطقه دونباس را تصرف کردند و کنترل کامل قلب صنعتی اوکراین را با کارخانه های تولید آهن و فولاد و ذخایر زغال سنگ و معدنی با کیفیت بالا برقرار کردند.

پوتین پس از نهایی کردن کریدور زمینی بین کریمه، که مسکو در سال ۲۰۱۴ آن را ضمیمه کرد، و روسیه، دسترسی اوکراین به بنادر دریایی را مسدود می کند و با جلوگیری از صادرات غلات توسط کشتی ها، اقتصاد اوکراین را خفه می کند. در حالی که سه ماه دیگر تا بدتر شدن شرایط میدان نبرد به دلیل آب و هوا باقی مانده است، پوتین احساس می کند که می تواند دستاوردهای استراتژیک بیشتری داشته باشد و در عین حال به کاهش زیرساخت ها و توانایی اوکراین برای دفاع از خود ادامه دهد.

یتیمان اوکراینی در حالی که خانواده های آمریکایی برای نجات آنها از جنگ مبارزه می کنند گیر افتاده اند.

مطابق با دکترین پوتین در مورد “تشدید تسلط”، روسیه در حال تشدید بمباران موشکی در سراسر اوکراین است، زیرا واشنگتن در حال افزایش دامنه و مقیاس تسلیحات تعهد شده به کیف است.

پرزیدنت بایدن در مورد تهاجم روسیه به اوکراین پس از نشست ناتو و نشست گروه هفت، 24 مارس 2022، در بروکسل صحبت می کند.

پرزیدنت بایدن در مورد تهاجم روسیه به اوکراین پس از نشست ناتو و نشست گروه هفت، ۲۴ مارس ۲۰۲۲، در بروکسل صحبت می کند.
(AP Photo/Evan Vucci)

۲. پوتین بر این باور است که تحریم های اقتصادی برای غرب که با افزایش سرسام آور قیمت نفت و گاز و همچنین کمبود مواد غذایی مواجه است، نتیجه معکوس داشته است.

تحریم‌های اقتصادی بی‌سابقه‌ای که غرب علیه روسیه اعمال کرد، نه تنها اقتصاد روسیه را نابود نکرده، بلکه آن را تقویت کرده است. درآمدهای نفتی روسیه در حال رونق است و روبل به بالاترین سطح خود در هفت سال گذشته رسید و پوتین را قادر ساخت تا به تامین مالی ماشین جنگی خود ادامه دهد.

اقتصاد آلمان با فروپاشی بالقوه مواجه است که احتمالاً بقیه اروپا را با خود به پایین می کشد و مصرف گاز طبیعی را در نتیجه کاهش جریان روسیه سهمیه بندی می کند. در همین حال، اقتصاد ایالات متحده تقریباً وارد رکود می شود.

رئیس جمهور ولادیمیر پوتین ریاست جلسه ای را در مورد صنعت حمل و نقل کشور از طریق یک لینک ویدیویی در سوچی روسیه در 24 مه 2022 بر عهده دارد.

رئیس جمهور ولادیمیر پوتین ریاست جلسه ای را در مورد صنعت حمل و نقل کشور از طریق یک لینک ویدیویی در سوچی روسیه در ۲۴ مه ۲۰۲۲ بر عهده دارد.
(اسپوتنیک/میخائیل متزل/کرملین از طریق رویترز)

در مورد بدهی خارجی روسیه برای اولین بار از سال ۱۹۱۸، مطالب زیادی مطرح شده است، اما پوتین احتمالاً خیلی اذیت نشده است. مسکو مبلغی را ارسال کرد، اما مسائل مربوط به رعایت تحریم‌ها مانع از توزیع آن شد. علاوه بر این، پوتین می داند که نکول بیشتر به وام دهنده آسیب می زند تا وام گیرنده.

۳. پوتین احساس می کند که علیرغم نمایش علنی حمایت رهبران آمریکا و اروپا از کیف، خستگی جنگ در غرب شروع شده است. گزارش ها حاکی از آن است که مقامات دولت بایدن اعتماد خود را به توانایی اوکراین برای پیروزی در جنگ از دست داده اند و به طور خصوصی در مورد امکان واگذاری زمین به پوتین، رئیس جمهور اوکراین، ولودیمیر زلنسکی، گفتگو می کنند.

۴. پوتین در عرض سه ماه قادر خواهد بود با “حملات انرژی” خود درد بیشتری را به اروپایی ها تحمیل کند و در عین حال توانایی بیشتری برای منحرف کردن غرب از بیدادگری خود در اوکراین به دست آورد.

به گفته رئیس جمهور ولودیمیر زلنسکی، حملات هوایی روسیه به یک مرکز خرید در کرمنچوک اوکراین در 27 ژوئن 2022 حمله کرد.

به گفته رئیس جمهور ولودیمیر زلنسکی، حملات هوایی روسیه به یک مرکز خرید در کرمنچوک اوکراین در ۲۷ ژوئن ۲۰۲۲ حمله کرد.
(تلگرام ولودیمیر زلنسکی رئیس جمهور اوکراین)

او معتقد است که با کاهش دما و شروع به لرزیدن اروپای غربی، حمایت از مقابله با روسیه نیز متوقف خواهد شد. قطع گاز برای وادار کردن رهبران اروپایی به کنار گذاشتن حمایت خود از اوکراین یک ابزار استاندارد در کتاب بازی پوتین است.

در عین حال، ایالات متحده مشغول انتخابات میان دوره ای خواهد بود و احتمالاً اوکراین را در اولویت کمتری برای واشنگتن قرار می دهد. سرویس های اطلاعاتی پوتین به دقت امور داخلی ایالات متحده را زیر نظر دارند و به موضوعات بحث برانگیز مانند تصمیم اخیر دیوان عالی در مورد سقط جنین، کنترل اسلحه و اعتراضات سراسر کشور توجه می کنند. پوتین احتمالاً مانند گذشته خدمات جاسوسی خود را به سمت اجرای کمپین های نفوذ هدایت می کند و اختلافات و حواس پرتی های ناشی از آن را از طریق رسانه های اجتماعی و عملیات های مخفیانه تقویت می کند.

به گفته آژانس امنیت سایبری و امنیت زیرساخت ایالات متحده، پوتین همچنین قصد دارد در تلافی تحریم ها، سرزمین آمریکا را با حملات سایبری هدف قرار دهد. برای ایجاد بی نظمی، و بنابراین واشنگتن چشم از اوکراین برمی دارد.

رئیس جمهور اوکراین ولودیمیر زلنسکی در دیدار با مقامات نظامی از منطقه جنگ زده میکولایف در 18 ژوئن 2022 در یک نشست با مقامات نظامی شرکت می کند.

رئیس جمهور اوکراین ولودیمیر زلنسکی در دیدار با مقامات نظامی از منطقه جنگ زده میکولایف در ۱۸ ژوئن ۲۰۲۲ در یک نشست با مقامات نظامی شرکت می کند.
(دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری اوکراین از طریق AP)

۵. در نهایت، نتیجه درگیری در اوکراین برای روسیه یک مسئله وجودی است. پوتین اوکراین را به عنوان “خط قرمز” برای گسترش ناتو اعلام کرد، زیرا روسیه، چه موجه یا نه موجه، این کشور را بخشی از محدوده امنیتی استراتژیک خود می داند.

برای دریافت خبرنامه نظر اینجا را کلیک کنید

با پذیرش کشورهای بالتیک توسط ناتو، فاصله بین نیروهای ناتو و روسیه از ۱۰۰۰ مایل در دوران جنگ سرد به ۱۰۰ مایل امروز کاهش یافته است و از نظر روسیه خطر داشتن یک اتحاد نظامی متخاصم تا این حد نزدیک به مرزهای روسیه غیرقابل قبول است. مسکو همواره به سیاست ایالات متحده برای ترویج دموکراسی و تقویت ناتو، به ویژه پس از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی، مشکوک بوده است.

پوتین معتقد است که سیاست ایالات متحده برای دموکراتیک کردن آنچه روسیه به عنوان حوزه نفوذ خود می‌داند، بدون توجه به اینکه چه کسی کاخ سفید را اشغال می‌کند، باقی می‌ماند. یک گزارش استراتژی فوق سری که از طبقه بندی خارج شده است، سیاست بلندمدت دو حزبی ایالات متحده را به عنوان تلاش برای جلوگیری از «تسلط یک قدرت متخاصم بر خشکی اوراسیا» و «کمک به جنبش های دموکراتیک و ملی گرایانه در صورت امکان در مبارزه علیه تمامیت خواهی توصیف می کند. رژیم ها.”

رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه، چپ، و ینس استولتنبرگ، دبیرکل ناتو، قبل از امضای یادداشتی که طی آن ترکیه با عضویت فنلاند و سوئد در ائتلاف دفاعی در مادرید، اسپانیا، در روز سه شنبه، 28 ژوئن 2022 موافقت می کند.

رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه، چپ، و ینس استولتنبرگ، دبیرکل ناتو، قبل از امضای یادداشتی که طی آن ترکیه با عضویت فنلاند و سوئد در ائتلاف دفاعی در مادرید، اسپانیا، در روز سه شنبه، ۲۸ ژوئن ۲۰۲۲ موافقت می کند.
(AP Photo/Bernat Armangue)

برای دریافت برنامه FOX NEWS اینجا را کلیک کنید

این گزارش، نوشته‌های مشابه اندیشکده‌های غربی، و اعترافات اخیر مقامات دولت بایدن در مورد هدف واشنگتن برای تضعیف روسیه از نظر اقتصادی و نظامی، از نظر پوتین، جنگ با اوکراین را توجیه می‌کند. تا زمانی که روسیه این درگیری را زنده نگه می دارد، حتی اگر به یک نبرد طولانی فرسایشی تبدیل شود، هدف استراتژیک روسیه برای دور نگه داشتن اوکراین از ناتو به این دلیل برآورده می شود که اوکراین یکی از الزامات اصلی عضویت یعنی عدم وجود سرزمینی را برآورده نمی کند. اختلافات و درگیری های مداوم

پیش‌بینی این مسیر این جنگ، با تغییر چشم‌انداز میدان نبرد، دشوار است. اما یک چیز قطعی است. پوتین این کار را متوقف نخواهد کرد.

برای خواندن اطلاعات بیشتر از REBEKAH KOFLER اینجا را کلیک کنید