جمهوری خواهان با وجود ارتباط با آزمایشگاه ووهان، فائوچی را به خاطر تأمین مالی مطالعه EcoHealth در مورد ویروس کرونای خفاش ها مورد انتقاد قرار دادند.


انحصاری: جمهوریخواهان ارشد دکتر آنتونی فائوچی را به خاطر کمک مالی جدید صادر شده توسط مؤسسه ملی بهداشت به اتحاد EcoHealth برای مطالعه مورد انتقاد قرار می دهند. کروناویروس خفاش، پس از اعطای اعطای قبلی به این شرکت که ارتباط آن با موسسه ویروس شناسی ووهان را مورد بررسی قرار داد.

کمک مالی ۶۵۳۳۹۲ دلاری به EcoHealth از طریق موسسه ملی آلرژی و بیماری‌های عفونی (NIAID) که توسط فائوسی اداره می‌شود، انجام شد. این یک دوره تا ۳۱ اوت ۲۰۲۷ را برای پروژه ای تحت عنوان “تجزیه و تحلیل پتانسیل ظهور ویروس کرونا در خفاش در میانمار، لائوس و ویتنام” در بر می گیرد.

استیو اسکالیز جمهوری خواه، عضو کمیته نظارت مجلس نمایندگان، جیمز کومر، آر-کی، و عضو رتبه بندی کمیته قضایی، جیم جردن از ایالت اوهایو، روز پنجشنبه نامه ای به فائوچی ارسال کردند که در آن به استفاده از وجوه مالیات دهندگان برای صدور اعتراض کرد. کمک مالی جدید به EcoHealth.

NIH به اتحاد ECOHEALTH برای تحقیق در مورد ویروس کرونا خفاش، علی رغم نگرانی در مورد پیوند آزمایشگاه ووهان، کمک مالی جدید می دهد.

جمهوری‌خواهان مجلس نمایندگان آمریکا با ارسال نامه‌ای به دکتر آنتونی فائوچی، نسبت به کمک هزینه‌ای که به EcoHealth برای مطالعه ویروس‌های کرونای خفاش داده شده است، اعتراض کردند.

جمهوری‌خواهان مجلس نمایندگان آمریکا با ارسال نامه‌ای به دکتر آنتونی فائوچی، نسبت به کمک هزینه‌ای که به EcoHealth برای مطالعه ویروس‌های کرونای خفاش داده شده است، اعتراض کردند.
(گتی ایماژ)

شما این کمک مالی جدید را به EcoHealth اعطا کردید علیرغم اینکه آژانس مادر NIAID، مؤسسه ملی بهداشت (NIH) متوجه شد که EcoHealth از شرایط کمک هزینه های قبلی کرونا پیروی نکرده است و حتی یک جایزه فرعی به موسسه ویروس شناسی ووهان (WIV) را لغو کرده است. برای تحقیقات بالقوه خطرناکی که ممکن است به همه گیری کووید-۱۹ کمک کرده باشد،” قانونگذاران به فائوچی، که قصد دارد در پایان سال بازنشسته شود، گفتند.

“ما نگرانی های شدیدی داریم که یکی از آخرین اقدامات شما در NIAID ارسال دلارهای مالیات دهندگان بیشتر به سازمانی است که مشارکت قبلی در همان موضوع ممکن است به یک بیماری همه گیر جهانی کمک کرده باشد. ما می نویسیم تا اطلاعاتی در مورد تصمیم شما از جمله اینکه آیا کسی وجود دارد یا خیر. در این نامه آمده است که در NIH منافع مالی یا غیر رسمی دیگری در ادامه دریافت وجوه مالیات دهندگان EcoHealth دارد.

قانونگذاران تصمیم برای صدور این کمک مالی را “به ویژه تلخ” خواندند زیرا EcoHealth هنوز اطلاعات درخواستی NIH در مورد تحقیقات در ووهان را ارائه نکرده است.

کمک مالی قبلی ۴.۷ میلیون دلاری USAID به اتحاد EcoHealth انتقاداتی را برانگیخت از طرف جمهوری خواهانی که ادعا می کردند این پول تا حدی برای تأمین مالی تحقیقات در مؤسسه ویروس شناسی ووهان قبل از شیوع همه گیری کووید-۱۹ استفاده شده است. اتحاد EcoHealth همچنین به دلیل عدم افشای به موقع یافته ها مورد انتقاد قرار گرفت.

استیو اسکالیز جمهوری خواه از جمله جمهوری خواهانی است که روز پنجشنبه نامه ای به فائوچی فرستاد.

استیو اسکالیز جمهوری خواه از جمله جمهوری خواهانی است که روز پنجشنبه نامه ای به فائوچی فرستاد.
(AP Photo/J. Scott Applewhite)

“[Y]جمهوری خواهان نوشتند که تصمیم شما برای ادامه جریان کمک های مالی به EcoHealth در بهترین حالت، سوءمدیریت فاحش دلارهای مالیات دهندگان است.”

آنها افزودند: «این که نتایج آزمایش‌هایی که توسط مالیات دهندگان ایالات متحده تامین می‌شود در دسترس دولت ایالات متحده نیست، به‌ویژه زمانی که این آزمایش‌ها می‌تواند منشأ ویروسی را که بیش از یک میلیون آمریکایی را کشته است روشن کند، افتضاح است». “بی وجدان است که شما تصمیم می گیرید به تامین مالی شرکتی ادامه دهید که شرایط کمک مالی NIH خود را نقض کرده است، به گونه ای که به حفظ این اطلاعات ارزشمند از دولت ایالات متحده و مالیات دهندگان آمریکایی کمک می کند.”

تجزیه و تحلیل نشان می دهد که ارزش خالص فائوچی و همسرش در طول همه گیری ۵ میلیون دلار افزایش یافته است

در مجلس سنا، سناتور جونی ارنست، آر آیووا، لایحه ای ارائه کرد تا مطمئن شود که اتحاد اکو هلث هرگز کمک مالی دیگری دریافت نمی کند.

نماینده جیمز کومر بر آژانس فائوچی نظارت دارد.

نماینده جیمز کومر بر آژانس فائوچی نظارت دارد.
(تام ویلیامز/CQ-Roll Call، Inc از طریق گتی ایماژ)

لایحه ارنست به عنوان “قانون ائتلاف بهداشت محیط زیست کاهش بودجه” شناخته می شود و می گوید که “[n]o وجوه مجاز یا اختصاص یافته توسط قانون فدرال ممکن است برای هر هدفی در اختیار EcoHealth Alliance، Inc، از جمله هر شرکت تابعه و سازمان های مرتبطی که مستقیماً توسط EcoHealth Alliance، Inc کنترل می شوند، قرار گیرد.

برای دریافت برنامه FOX NEWS اینجا را کلیک کنید

NIAID و NIH بلافاصله به درخواست فاکس نیوز دیجیتال برای اظهار نظر در مورد نامه قانونگذاران در روز پنجشنبه پاسخ ندادند.

ران بلیزتر از فاکس نیوز در این گزارش مشارکت داشت.