جمهوری خواهان ارشد سنا پس از واکنش کندتر نسبت به همتایان مجلس نمایندگان، شروع به بررسی حمله اف بی آی ترامپ کردند


جدیداکنون می توانید به مقالات فاکس نیوز گوش دهید!

دو جمهوری‌خواه ارشد سنا از اف‌بی‌آی می‌خواهند که فوراً اطلاعاتی درباره حمله به املاک رئیس‌جمهور سابق ترامپ در فلوریدا منتشر کند، که آن‌ها آن را تشدید شدید اجرای قانون علیه رئیس‌جمهور سابق می‌خوانند.

اظهارات جان باراسو، رئیس کنفرانس حزب جمهوری خواه، و ریک اسکات، رئیس کمیته ملی سناتور جمهوریخواه، در حالی بیان می شود که جمهوری خواهان ارشد سنا به طور کلی نسبت به همتایان خود در رهبری حزب جمهوری خواه مجلس نمایندگان آمریکا در اظهار نظر درباره این حمله کندتر بوده اند. .

باراسو صبح سه شنبه در توییتی نوشت: «حمله به خانه رئیس جمهور سابق بی سابقه است. وزارت دادگستری باید سریع و شفاف به مردم آمریکا بگوید که چه کسی این حمله را تایید کرده و چرا این حمله رخ داده است.

خانه رئیس‌جمهور سابق ترامپ در فلوریدا روز دوشنبه توسط اف‌بی‌آی مورد تفتیش قرار گرفت تا در تشدید شدید اعمال قانون علیه رئیس‌جمهور سابق اقدام شود.

خانه رئیس‌جمهور سابق ترامپ در فلوریدا روز دوشنبه توسط اف‌بی‌آی مورد تفتیش قرار گرفت تا در تشدید شدید اعمال قانون علیه رئیس‌جمهور سابق اقدام شود.
(AP Photo/Evan Vucci، فایل)

ترامپ می گوید خانه مار-آ-لاگو در فلوریدا «تحت محاصره» توسط ماموران اف بی آی

” [FBI’s] اسکات روز دوشنبه در توییتی نوشت: حمله به مار-آ-لاگو بسیار نگران کننده است، به ویژه با توجه به سابقه مدیر بایدن در تعقیب والدین و دیگر مخالفان سیاسی.

او ادامه داد: “این چیزهای کشور جهان سوم است. ما اکنون به پاسخ نیاز داریم. FBI باید توضیح دهد که آنها امروز چه می کردند و چرا.” اسکات تنها عضو رهبری مجلس سنا بود که به حمله روز دوشنبه اشاره کرد، روزی که آن اتفاق افتاد.

علاوه بر این، باراسو و اسکات تنها اعضای رهبری حزب جمهوریخواه سنا هستند که تاکنون به حمله اف‌بی‌آی علیه ترامپ پرداخته‌اند. میچ مک کانل، رهبر اقلیت سنا، آر-کی.، جان تون، ویپ اقلیت، روی بلانت، رئیس سیاستگذاری، و جونی ارنست، نایب رئیس کنفرانس از ایالت آیووا، همگی تا صبح سه شنبه اظهار نظری نکرده بودند. . دفاتر آنها بلافاصله در پاسخ به درخواست های فاکس نیوز دیجیتال اظهار نظری ارائه نکردند.

جمهوری‌خواهان مجلس نمایندگان در پاسخ‌های خود بسیار تهاجمی‌تر عمل کرده‌اند و دو عضو اصلی آن‌ها در مجلس دوشنبه شب اظهار نظر کردند.

حکومت جمهوری اسلامی از «سلاح‌سازی» وزارت دفاع پس از حمله مار-آلاگوی ترامپ توسط اف‌بی‌آی انتقاد می‌کند. دموکرات‌ها آن را «حساب‌پذیری» می‌خوانند

اقلیت ویپ استیو اسکالیز، R-La.، این حمله را “سلاح سازی وقیحانه FBI” نامید. کوین مک کارتی، رهبر اقلیت، در کالیفرنیا، قول داد که جمهوری‌خواهان در صورت تصاحب مجلس توسط جمهوری‌خواهان، «نظارت فوری» بر وزارت دادگستری را انجام خواهند داد.

چاک شومر، رهبر اکثریت سنا، DN.Y، در جریان حضور در شبکه ام‌اس‌ان‌بی‌سی روز دوشنبه به واکنش جمهوری‌خواهان به حمله ترامپ حمله کرد و گفت بسیاری از جمهوری‌خواهان «احترام کمی برای حاکمیت قانون قائل هستند». با این حال، شومر مستقیماً به حمله FBI اشاره نکرد و راشل مدو مجری برنامه اشاره کرد که شومر نمی‌خواست در مورد اصل این حمله صحبت کند.

سخنگوی شومر گفت که رهبر اکثریت در حال حاضر اظهار نظر بیشتری در مورد این حمله ندارد. رئیس کمیته قضایی، دیک دوربین، دموکرات، نیز هنوز درباره ماهیت حمله ترامپ اظهار نظری نکرده است.

یکی از دستیاران دموکرات سنا به فاکس نیوز دیجیتال گفت: دموکرات‌های ارشد در مجلس منتظر هستند تا اطلاعات بیشتری در مورد این یورش ارائه دهند و قبل از اظهارنظرهای مهم یا انجام اقدامات اساسی در پاسخ به آن، اطلاعات بیشتری دریافت کنند.

نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان کالیفرنیا، روز سه‌شنبه گفت که هیچ اطلاعات داخلی ندارد، اما انتظار دارد که مقامات باید “توجیهی” برای این حمله داشته باشند.

برای دریافت برنامه FOX NEWS اینجا را کلیک کنید

ترامپ روز دوشنبه اعلام کرد که کاخ خود را اقامتگاه فلوریدا داشت مورد حمله قرار گرفته است. منابع به فاکس نیوز دیجیتال گفتند که جست و جو در ارتباط با موادی بوده که ترامپ از زمان ریاست جمهوری خود با خود برده است. منابع همچنین گفتند که اداره بایگانی و سوابق ملی پرونده را به وزارت دادگستری ارجاع داد که ۱۵ جعبه مواد طبقه بندی شده را از خانه کشف کرد.

یک منبع آشنا به فاکس نیوز گفت که این یورش اوایل صبح دوشنبه رخ داد. این منبع گفت که ماموران یک “ترقه ایمن” آوردند و یک گاوصندوق “نسبتا جدید” را در Mar-a-Lago شکستند. این منبع به فاکس نیوز گفت «هیچ چیزی در آن وجود ندارد».

بروک سینگمن، استفانی پاگونس و دیوید اسپانت از فاکس نیوز در این گزارش مشارکت داشتند.