جراحی لاغری (بای پس ، بالون و وازدفرن معده) چه عوارضی دارد؟


جراحی لاغری (بای پس ، بالون و وازدفرن معده) چه عوارضی دارد؟

جراحی کاهش وزن ممکن است برای افرادی که سعی در کاهش وزن دارند تصمیم درستی نباشد. روش های بای پس معده یا آستین معده را کوچکتر می کند. کوچک شدن معده باعث می شود فرد احساس سیری کند و احتمال اینکه بخواهد غذا بخورد کمتر است. این روشها با کاهش مصرف غذا کار می کنند. جراحی کاهش وزن روشی است که نباید بدون در نظر گرفتن ملاحظات بسیار دقیق انجام شود ، بنابراین هنگام انجام عمل جراحی ، فرد باید درک دقیقی از آنچه قرار است رخ دهد ، مانند خطرات پیش رو داشته باشد. همچنین باید به خاطر داشته باشید که پس از عمل جراحی ، فرد باید در دراز مدت شیوه زندگی و عادات غذایی خود را تغییر دهد. امروزه روشهای غیر جراحی و کم خطر برای کاهش وزن و دستیابی به اندامی ایده آل وجود دارد که در جراحی لاغری هیچگونه عوارض و محدودیتی ندارد.

کاهش وزن برای افرادی که بیش از 100 پوند وزن دارند یا شاخص توده بدنی آنها (BMI) 40 یا بیشتر است و همچنین افرادی که در استفاده از روش هایی مانند رژیم غذایی ، ورزش و دارو یا سایر روش های غیر جراحی موفق هستند انجام می شود. به پزشک مراجعه کنید تا ببینید آیا جراحی برای شما مناسب است یا خیر. با پزشک خود در مورد خطرات جراحی و تغییراتی که پس از آن باید در رژیم غذایی و شیوه زندگی خود ایجاد کنید ، مشورت کنید. تمام گزینه های موجود برای شما و پزشک خود را امتحان نکنید.

انواع جراحی های لاغری که برای کاهش وزن استفاده می شود


پزشک بهترین و م effectiveثرترین روش جراحی را بر اساس وزن و مشکلات جسمی بیمار انتخاب می کند. انواع روش های کاهش وزن شامل موارد زیر است:

عمل حلقه معده

عمل حلقه معده

در حال حاضر ، رباط های شکمی یک روش معمول برای کاهش وزن است ، با حلقه ای که در قسمت فوقانی شکم قرار داده شده و شکم را به دو قسمت تقسیم می کند. هنگامی که فرد غذا می خورد ، این غذا از قسمت مری وارد قسمت معده می شود. از آنجا که این قسمت کوچکتر از اندازه قبلی معده است ، فرد غذای کمتری می خورد و سریعتر از قبل احساس سیری می کند. بعد از خوردن غذا ، غذا به تدریج از قسمت فوقانی تا پایین حلقه وارد قسمت تحتانی معده می شود و به تدریج هضم می شود.

شکم ها طوری طراحی شده اند که می توان موقعیت آنها را بعد از عمل تنظیم کرد تا میزان غذایی که بیمار قادر به خوردن آن است تغییر کند. برای اعمال این تغییر ، معده به یک درگاه مخصوص زیر پوست متصل می شود و تنظیم از طریق این درگاه انجام می شود. این نوع جراحی خطرات و مشکلاتی نیز دارد. گاهی اوقات ممکن است لغزش شکمی ایجاد شود و دچار فرسایش شده و عملکرد خود را از دست بدهد ، در این صورت باید تعویض شود.

جراحی بای پس معده

جراحی بای پس معده

در جراحی بای پس معده Roux-en-Y ، شکم به دو قسمت تقسیم می شود و کیسه کوچکی (وصله) در بالای شکم ایجاد می کند. سپس قسمتی از قسمت فوقانی روده کوچک به این معده متصل می شود. وقتی شخصی چیزی می خورد ، غذا از قسمت اصلی معده و قسمت فوقانی روده کوچک عبور می کند. در قسمت فوقانی روده کوچک ، غذا به طور طبیعی شروع به هضم و جذب بدن می کند. بنابراین ، اگر بیوپسی روی این قسمت از روده انجام شود ، کالری کمتری از غذای خورده شده جذب می شود. از آنجا که چرک جدید ایجاد شده کوچکتر از اندازه طبیعی معده است ، مقدار غذایی که بیمار قادر به خوردن آن است ، و در نهایت ، میزان کالری جذب شده توسط فرد کاهش می یابد.

آستین معده

آستین معده

در زیر آستین شکمی ، بیشتر یک طرف شکم برداشته می شود و یک لایه کوچکتر از شکم باقی می ماند که شبیه یک لوله باریک است. این لوله در بالا به مری و در پایین به ابتدای روده متصل می شود. در این روش ، اندازه معده کوچکتر می شود و بیمار فقط می تواند مقدار کمی غذا مصرف کند و پس از صرف غذا برای مدت زمان طولانی تری احساس سیری و سیری می کند. غلاف معده نسبت به سایر جراحی ها از نظر میزان کاهش وزن که ممکن است فرد پس از عمل جراحی تجربه کند ، کمتر است.

بالون داخل معده

بالون داخل معده

یک تلسکوپ ویژه به نام آندوسکوپ از طریق دهان و در نهایت به معده وارد مری می شود و بالن سیلیکونی را در معده بیمار قرار می دهد. بادکنک با مایع پر شده و فضای معده را اشغال می کند. با بالن در شکم ، بیمار احساس سیری می کند و بنابراین کمتر غذا می خورد. استفاده از این روش فقط در کوتاه مدت جواب می دهد زیرا بالون باید بعد از حداکثر 6 ماه از شکم خارج شود.

ناهنجاری بیلیوپانکراس

ناهنجاری بیلیوپانکراس

در طول این عمل ، بیشتر معده برداشته می شود و فقط یک معده کوچک باقی می ماند. سپس وصله به انتهای روده کوچک متصل می شود.در این روش ، بیشتر روده کوچک دور زده و از دستگاه گوارش خارج می شود. در همان زمان ، مجرای صفراوی و لوزالمعده (که به طور معمول صفرا و آنزیم های لوزالمعده را برای هضم به قسمت فوقانی روده کوچک تخلیه می کنند) در قسمت تحتانی روده کوچک قرار می گیرند. یکی از معایب این روش این است که این روش جراحی می تواند باعث نفخ و بوی نامطبوع مدفوع شود. ناهنجاری بیلی پانکراس یک عمل پیچیده است و باید توسط یک جراح مجرب انجام شود.

محدودیت های تغذیه ای بیمار پس از این جراحی چیست؟


رعایت دستورات پزشک برای غذا خوردن و ورزش بسیار مهم است. بعد از عمل ، برای کاهش وزن ، بیمار باید عادات غذایی خود را تغییر داده و غذای کمتری نسبت به قبل از عمل مصرف کند. به بیمار دستورات دقیقی داده می شود که در هفته های اول بعد از عمل چه بخورد. در ابتدا ، رژیم غذایی ممکن است شامل آب میوه های طبیعی ، چای ، قهوه و سوپ های نرم باشد. در نهایت ، بیمار می تواند غذاهای نرم تری مانند تخم مرغ ، ماکارونی ، ماست و غیره و در نهایت غذاهای سخت تر بخورد. رعایت رژیم غذایی سالم و متعادل بسیار مهم است.

از آنجا که بیمار قادر به جذب برخی ویتامین ها و مواد معدنی پس از عمل جراحی نیست ، باید تا پایان عمر تحت نظارت پزشک از برخی مکمل ها استفاده کند. آزمایش خون سطوح آهن ، کلسیم ، مس ، روی ، ویتامین D و ویتامین B12 را اندازه گیری می کند و پزشک بر اساس نتایج آزمایش میزان مکمل بیمار را تعیین می کند. برای برخی از افراد ایجاد تغییرات لازم در شیوه زندگی و رژیم غذایی پس از جراحی بسیار مشکل است.

خطرات جراحی کاهش وزن


هیچ جراحی ایمن نیست و کاهش وزن نیز از این قاعده مستثنی نیست. به ندرت ممکن است برخی از افراد در حین عمل جراحی فوت کنند. احتمال عوارض بعد از عمل نیز وجود دارد که خطر آن با توجه به سن ، جنس و شاخص توده بدنی متفاوت است. علاوه بر این ، جراحی در برخی افراد ممکن است به کاهش وزن فرد کمک نکند.

تعدادی از خطرات کلی در ارتباط با هر نوع کاهش وزن وجود دارد. این یک عامل خطر است زیرا بیمار باید تحت بیهوشی عمومی باشد و اگر بیمار دارای اضافه وزن باشد این خطر بیشتر است. علاوه بر این ، پس از عمل جراحی ، احتمال ایجاد لخته خون در ریه ها (آمبولی ریه) یا در وریدها (ترومبوز ورید عمقی) بسیار اندک است و پزشک اغلب برای تسکین این خطر دارو تجویز می کند. برخی از افراد ممکن است پس از کاهش وزن دچار عفونت شوند. این عفونت می تواند در حین عمل جراحی و در ریه ها یا در محل زخم روی پوست بعد از عمل رخ دهد.

اگر بیمار بعد از عمل وزن زیادی از دست بدهد ، مقدار زیادی پوست اضافی باقی می ماند که به هیچ وجه چندان جذاب نیست و لباس ها به خوبی برای فرد مناسب نیستند. برای حل این مشکل ، ممکن است عملیات دیگری انجام شود که همیشه در دسترس نیست. قبل از عمل با پزشک خود در این مورد صحبت کنید.

بسته به نوع جراحی ، فرد ممکن است خطرات یا عوارض دیگری نیز داشته باشد.

روشهای جایگزین کاهش وزن چیست؟


از آنجا که جراحی های لاغری عوارض و محدودیت های زیادی برای بیمار به همراه خواهد داشت ، بسیاری از پزشکان روش های لاغری بدون جراحی را توصیه می کنند. روشهای کم خطر و بی خطر مانند لیپوماتیک، کرایولیپولیز، RF، . ویتنی و لیپولیز که نتایج فوری و ماندگاری خواهد داشت.

“کپی فقط با ذکر منبع و پیوند مجاز است.”

No Responses

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین دیدگاه‌ها
  https://2cindiet.ir/

   

  https://adiet.ir/

   

  https://atkinsshop.ir/

   

  https://arydiet.ir/

  https://badiet.ir/

   

  https://behsadiet.ir/

   

  https://cdiet.ir/

   

  https://chetorr.ir/

   

  https://cliksalamat.ir/

   

  https://clobfit.ir/

   

  https://dfdiet.ir/

   

  https://dietcolob.ir/

   

  https://dietdarmani.ir/

   

  https://dietforlife.ir/

   

  https://dietgroups.ir/

   

  https://dietiic.ir/

   

  https://dietition.ir/

   

  https://dietrejim.ir/

   

  https://dietsalamat.ir/

   

  https://dietsnews.ir/

   

  https://dranbaraa.ir/

   

  https://drbizh.ir/

   

  https://drrezbiz.ir/

   

  https://drshadibizhani.ir/

   

  https://drvitamind.ir/

   

  https://elmetaghzie.ir/

   

  https://exirsalamati.ir/

   

  https://fdiet.ir/

   

  https://fitanfood.ir/

   

  https://fitnesdiet.ir/

   

  https://fitaamin.ir/

   

  https://ganut.ir/

   

  https://foodketo.ir/

   

  https://ghafaridiete.ir/

   

  https://gi-si.ir/

   

  https://gvrt.ir/

   

  https://h-new.ir/

   

  https://happydiet.ir/

   

  https://healthdiets.ir/

   

  https://healthsnews.ir/

   

  https://hodafit.ir/

  https://kermanycom.ir/

   

  https://holodiet.ir/

   

  https://kermanyy.ir/

   

  https://ketogenicdiets.ir/

   

  https://ketodietshop.ir/

   

  https://nuteladiet.ir/

   

  https://nutgeram.ir/

   

  https://nutri-diet.ir/

   

  https://nutricell.ir/

   

  https://nutritionistsnews.ir/

   

  https://mdiet.ir/

   

  https://ketoshope.ir/

   

  https://oplasdiet.ir/

   

  https://parsiandiet.ir/

   

  https://ketozists.ir/

   

  https://laghariii.ir/

   

  https://limome.ir/

   

  https://lemondiet.ir/

   

  https://lagharifit.ir/

   

  https://maangdiet.ir/

   

  https://mi-xi.ir/

   

  https://na-hi.ir/

   

  https://na-se.ir/

   

  https://namnakk.ir/

   

  https://newsab.ir/

   

  https://newshealth.ir/

  https://nildiet.ir/

   

  https://novinn.ir/

   

  https://pcosdiet.ir/

   

  https://pezeshknew.ir/

   

  https://realnutrition.ir/

   

  https://reghim.ir/

   

  https://regimekhob.ir/

   

  https://rejimeketo.ir/

   

  https://rejimkermany.ir/

   

  https://rezhimdarmani.ir/

   

  https://rezhimeghazayi.ir/

   

  https://sabosdiet.ir/

   

  https://rezhimesalem.ir/

   

  https://salamatnew.ir/

   

  https://rezhimlaghar.ir/

   

   

  https://sebnews.ir/

   

  https://zolangdiet.ir/

   

  https://zdiet.ir/

   

  https://xdiet.ir/

   

  https://truediet.ir/

   

  https://taqhzie.ir/

   

  https://wellfitdiet.ir/

   

  https://taghziehnew.ir/

   

  https://sibe-salamati.ir/

   

  https://sha-min.ir/

   

  https://gamewake.ir/

   

  https://giahpezeshkan.ir/

   

  https://ispmr.ir/

   

  https://megig.ir/

   

  https://storg.ir/