جام جهانی ۲۰۲۲: پرتغال ۳-۲ غنا را شکست داد، رونالدو تاریخ ساز شد


پرتغال اولین بازی خود را برد جام جهانی ۲۰۲۲عصر پنجشنبه در قطر با نتیجه ۳ بر ۲ غنا را شکست داد.

هر پنج گل در ۴۵ دقیقه پایانی بازی به ثمر رسید، اما پرتغال از غنا پیشی گرفت برای کسب پیروزی در گروه H

کریستیانو رونالدو پرتغالی پس از گلزنی در جریان بازی گروه H فوتبال جام جهانی بین پرتغال و غنا، در استادیوم 974 دوحه، قطر، پنجشنبه، 24 نوامبر 2022، جشن می گیرد.

کریستیانو رونالدو پرتغالی پس از گلزنی در جریان بازی گروه H فوتبال جام جهانی بین پرتغال و غنا، در استادیوم ۹۷۴ دوحه، قطر، پنجشنبه، ۲۴ نوامبر ۲۰۲۲، جشن می گیرد.
(AP Photo/Francisco Seco)

کریستیانو رونالدو ستاره پرتغال در دقیقه ۶۵ گلزنی را آغاز کرد و پرتغال را ۱-۰ با ضربه پنالتی به گل تبدیل کرد.

جام جهانی ۲۰۲۲: ژاپن در مسابقه گروه E آلمان را شوکه کرد

رونالدو اولین بازیکن مردی بود که با این گل در پنج جام جهانی گلزنی کرد.

اولین جام جهانی رونالدو در سال ۲۰۰۶ بود که او یک پنالتی مقابل ایران را تبدیل به گل کرد. در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه، رونالدو پنج گل به ثمر رساند.

رافائل لیائو، بازیکن پرتغالی، پنج‌شنبه، ۲۴ نوامبر ۲۰۲۲، گل سوم تیمش مقابل غنا را در جریان مسابقه فوتبال گروه H جام جهانی در استادیوم ۹۷۴ دوحه قطر جشن می‌گیرد.

رافائل لیائو، بازیکن پرتغالی، پنج‌شنبه، ۲۴ نوامبر ۲۰۲۲، گل سوم تیمش مقابل غنا را در جریان مسابقه فوتبال گروه H جام جهانی در استادیوم ۹۷۴ دوحه قطر جشن می‌گیرد.
(AP Photo/Manu Fernandez)

با این حال، قهرمانی های او به تنهایی برای پرتغال برای کسب سه امتیاز کافی نبود غنا بازی را مساوی کرد ۱-۱ روی گل آندره آیو از غنا در دقیقه ۷۳.

کریستیانو رونالدو ۲ بازی را به دلیل رفتار نامناسب در بازی آوریل به حالت تعلیق درآورد.

پرتغال به سرعت پاسخ داد و در دقایق ۷۸ و ۸۰ گل زد تا بازی به پایان برسد.

چند روز جالب برای بزرگترین ستاره فوتبال، رونالدو و منچستریونایتد بود موافقت کرد که راه را جدا کند روز سه شنبه پس از اینکه این بازیکن ۳۷ ساله در مصاحبه ای از باشگاه خود در لیگ برتر انگلیس انتقاد کرد.

برای پوشش ورزشی بیشتر در FOXNEWS.COM اینجا را کلیک کنید

رونالدو در برنامه “بدون سانسور پیرز مورگان” گفت که از سوی باشگاه احساس “خیانت” کرده و مقامات ارشد را متهم به تلاش برای اخراج او کرده است.

کریستیانو رونالدو پرتغالی پس از به ثمر رساندن گل افتتاحیه تیمش مقابل غنا از روی نقطه پنالتی در جریان مسابقه فوتبال گروه H جام جهانی در استادیوم 974 دوحه، قطر، پنجشنبه، 24 نوامبر 2022، جشن می گیرد.

کریستیانو رونالدو پرتغالی پس از به ثمر رساندن گل افتتاحیه تیمش مقابل غنا از روی نقطه پنالتی در جریان مسابقه فوتبال گروه H جام جهانی در استادیوم ۹۷۴ دوحه، قطر، پنجشنبه، ۲۴ نوامبر ۲۰۲۲، جشن می گیرد.
(AP Photo/Manu Fernandez)

منچستریونایتد در بیانیه‌ای که در توییتر منتشر کرد، گفت: «کریستیانو رونالدو با توافق دوجانبه از منچستریونایتد جدا خواهد شد و فوراً اعمال خواهد شد. باشگاه از او به خاطر مشارکت بی‌نظیرش در دو دوره حضور در اولدترافورد، به ثمر رساندن ۱۴۵ گل در ۳۴۶ بازی، تشکر می‌کند و برای او و خانواده‌اش آرزوی موفقیت در آینده دارد.

برای دریافت برنامه FOX NEWS اینجا را کلیک کنید

همه در منچستریونایتد روی ادامه پیشرفت تیم زیر نظر اریک تن هاگ و کار با هم برای رسیدن به موفقیت در زمین متمرکز هستند.

رونالدو اکنون رکورد ۱۱۸ گل ملی را به ثبت رسانده است.