تیرانداز مدرسه فلوریدا ممکن است بدترین شاهد خود او باشد


این احتمال وجود دارد که نیکلاس کروز، تیرانداز مدرسه فلوریدا، خود را به اعدام محکوم کرده باشد.

دادستان ها هفته گذشته در دادگاه کیفری کروز از مصاحبه های زندان که او امسال با دو تن از کارشناسان بهداشت روانی خود انجام داد، ویدئو پخش کردند. او با جزئیاتی صریح و بعضاً گرافیکی، به سؤالات آنها درباره قتل عام ۱۷ نفر در دبیرستان مارجوری استونمن داگلاس پارکلند در ۱۴ فوریه ۲۰۱۸ پاسخ داد – برنامه ریزی، انگیزه او، تیراندازی ها.

در حالی که نمی توان مشخص کرد که ۱۲ هیئت منصفه چه فکری می کنند، اگر کسی بین رای دادن به مرگ یا زندگی بدون آزادی مشروط در حال تزلزل باشد، اظهارات او به دکتر چارلز اسکات، روانپزشک قانونی، و رابرت دنی، روانشناس عصبی، کمکی به او نکرد. علت.

دیوید اس. واینستین، وکیل مدافع میامی و دادستان سابق که محاکمه را زیر نظر داشت، گفت: «همه اینها خود کروز را شاید به یکی از بهترین شاهدان ایالت تبدیل کرد».

متخصصان شهادت می دهند، تیرانداز مدرسه پارکلند نیکلاس کروز، اجتماعی است که با نازی ها همدردی می کند

نیکلاس کروز، تیرانداز دبیرستان مارجوری استونمن داگلاس، در حین مصاحبه ضبط شده با عصب روانشناس بالینی دکتر رابرت ال دنی، در حالی که دکتر دنی در مرحله مجازات محاکمه کروز در دادگاه شهرستان بروارد در فورت لادردیل، فلوریدا شهادت می دهد، روی مانیتور دادگاه نشان داده می شود. در روز پنجشنبه، 6 اکتبر 2022. کروز قبلاً به تمام 17 فقره قتل عمد و 17 فقره اقدام به قتل در تیراندازی های 2018 اعتراف کرده بود.  (امی بث بنت/سنتینل فلوریدا جنوبی از طریق AP, Pool)

نیکلاس کروز، تیرانداز دبیرستان مارجوری استونمن داگلاس، در حین مصاحبه ضبط شده با عصب روانشناس بالینی دکتر رابرت ال دنی، در حالی که دکتر دنی در مرحله مجازات محاکمه کروز در دادگاه شهرستان بروارد در فورت لادردیل، فلوریدا شهادت می دهد، روی مانیتور دادگاه نشان داده می شود. در روز پنجشنبه، ۶ اکتبر ۲۰۲۲. کروز قبلاً به تمام ۱۷ فقره قتل عمد و ۱۷ فقره اقدام به قتل در تیراندازی های ۲۰۱۸ اعتراف کرده بود. (امی بث بنت/سنتینل فلوریدا جنوبی از طریق AP, Pool)
(امی بث بنت/سنتینل فلوریدا جنوبی از طریق AP, Pool)

هیئت منصفه احتمالاً این هفته درباره سرنوشت کروز تصمیم خواهد گرفت. برای اینکه این جوان ۲۴ ساله حکم اعدام بگیرد، هیئت منصفه باید حداقل در مورد یک قربانی به اتفاق آرا باشد. اما اگر همه ۱۷ مورد با حداقل یک رای به نفع حبس ابد برگردند، آنگاه حکم او خواهد بود. مذاکرات پایانی روز سه شنبه برنامه ریزی شده است و مذاکرات از چهارشنبه آغاز می شود.

از آنجایی که دفاع کروز این است که نوشیدن زیاد الکل توسط مادرش در دوران بارداری باعث آسیب مغزی او شده است، دادستان ها می توانند از کارشناسان بخواهند که او را برای پرونده رد خود بررسی کنند.

اسکات و دنی چندین ساعت جداگانه با او مصاحبه کردند. در هر کدام، کروز روی میز نشسته بود، دستبند بسته بود و ژاکتی روی سینه اش بسته بود. او گاهی برای اضافه کردن نمودارها و نقاشی‌ها به توضیحاتش قلم و کاغذ می‌خواست.

“سوال این است: هیئت منصفه چه چیزی را از مصاحبه ها می گیرد؟ قاتل خونسردی که از قتل ها انتقام جو و هیجان زده بود یا فردی که چنان ناامیدانه دیوانه شده است که نمی تواند چیزی جز دیوانه باشد؟” باب جارویس، استاد دانشکده حقوق دانشگاه نوا جنوب شرقی گفت.

گزیده‌ای از این مصاحبه‌ها که برخی از آنها تصویری است:

نیکلاس کروز تیرانداز پارکلند در مدرسه خود در فلوریدا یک کوله پشتی پوشیده بود که با یک لوح نژادی مزین شده بود.

ترکیبی از عکس نیکولاس کروز در دادگاه دوشنبه 3 اکتبر 2022، برای محاکمه مجازات او و یک کوله پشتی منقش به توهین نژادی که زمانی در مدرسه می پوشید.

ترکیبی از عکس نیکولاس کروز در دادگاه دوشنبه ۳ اکتبر ۲۰۲۲، برای محاکمه مجازات او و یک کوله پشتی منقش به توهین نژادی که زمانی در مدرسه می پوشید.
(امی بث بنت از طریق AP/ Law & Crime)

چه مدت بود که کروز در حال فکر کردن به تیراندازی در مدرسه بود؟

کروز از ۱۳ یا ۱۴ سالگی، حدود پنج سال قبل از انجام این کار، به اسکات گفت: “زمان بسیار طولانی”.

کروز گفت: “این فقط یک فکر بود. داشتم کتاب می خواندم.” “این می آمد و می رفت. در ذهن من ظاهر می شد.”

او گفت که با تماشای ویدیوهای خشونت آمیز، به ویژه مستندهایی درباره تیراندازی های دسته جمعی در دبیرستان کلمباین کلرادو، فناوری ویرجینیا و جاهای دیگر، افکار دوباره برمی گشت.

محاکمه تیراندازی در مدرسه فلوریدا: روانشناس می گوید تیرانداز پارکلند از الکل جنین آسیب دیده است

نیکولاس کروز در 27 سپتامبر 2022 در جریان پرونده رد دادستان در دادگاه مجازات او به دادگاه شهرستان بروارد اسکورت شد.

نیکولاس کروز در ۲۷ سپتامبر ۲۰۲۲ در جریان پرونده رد دادستان در دادگاه مجازات او به دادگاه شهرستان بروارد اسکورت شد.
(امی بث بنت/سنتینل فلوریدا جنوبی از طریق AP, Pool)

کروز چگونه قتل عام را برنامه ریزی کرد؟

کروز به اسکات گفت: «من تحقیقات خودم را انجام دادم. من درباره قاتلان دسته جمعی و نحوه انجام آن، نقشه هایشان، آنچه به دست آوردند و از چه چیزی استفاده کردند، مطالعه کردم.»

او درس‌هایی را که آموخته توضیح داد: مراقب امدادگران احتمالی باشید که در گوشه و کنار می‌آیند، کمی از قربانیان هدف خود فاصله بگیرید، تا حد امکان سریع حمله کنید – و “پلیس هیچ کاری انجام نداد.”

کروز گفت: “من فرصت کوچکی دارم تا شاید ۲۰ دقیقه به مردم شلیک کنم.”

محاکمه تیراندازی پارکلند: قاضی به وکلای مدافع پس از اینکه به پرونده خود استراحت دادند حمله کرد

ترکیبی از عکس که الیزابت شرر، قاضی دادگاه Broward Circuit را نشان می‌دهد که تیم مدافع را در 14 سپتامبر 2022 تنبیه می‌کند، و نیکلاس کروز تیرانداز مدرسه پارکلند در دادگاه برای محاکمه پنالتی‌اش در فورت لادردیل.

ترکیبی از عکس که الیزابت شرر، قاضی دادگاه Broward Circuit را نشان می‌دهد که تیم مدافع را در ۱۴ سپتامبر ۲۰۲۲ تنبیه می‌کند، و نیکلاس کروز تیرانداز مدرسه پارکلند در دادگاه برای محاکمه پنالتی‌اش در فورت لادردیل.
(امی بث بنت/سنتینل فلوریدا جنوبی از طریق AP, Pool)

کروز چگونه آماده شد؟

او به اسکات گفت که شب قبل تفنگ نیمه اتوماتیک خود به سبک AR-15 را در کیسه ای گذاشته و خشاب های آن را در یک جلیقه تیراندازی فرو کرده است. دید اسلحه را تنظیم کرد و تصور کرد که پس زدن چه حسی خواهد داشت.

کروز گفت: «من خوابم نبرد.

او پیراهن چوگان بورگوندی را که در زمان عضویت در برنامه آموزش افسران ذخیره جونیور استونمن داگلاس دریافت کرده بود پوشید تا بتواند با اختلاط با دانش آموزان فراری فرار کند.

کروز گفت: «اگر تمام تجهیزاتم (تیراندازی) را در دست داشتم، آنها با پلیس تماس می گرفتند.

وقتی ساعت ۲ بعدازظهر به راه افتاد، به راننده اوبر گفت که در ارکستر مدرسه است و کیسه ساز او را حمل می کند.

تیراندازی در مدرسه پارکلند: نقاشی های نیکلاس کروز از زندان فلوریدا ذهن آشفته را آشکار می کند

نقاشی های نیکلاس کروز، تیرانداز پارکلند، ذهنی آشفته را نشان می دهد.

نقاشی های نیکلاس کروز، تیرانداز پارکلند، ذهنی آشفته را نشان می دهد.
(FOX 13 Tampa/ Amy Beth Bennett/South Florida Sun Sentinel از طریق AP, Pool)

کروز وقتی وارد شد چه کرد؟

کروز به اسکات گفت: “من از دروازه ها عبور کردم. امیدوارم هیچ نگهبانی وجود نداشته باشد، اما اشتباه کردم.” “من به آن مرد نگاه می کردم و او به من نگاه می کرد.”

زمانی که کروز در استونمن داگلاس حضور داشت، نگهبانان به دلیل رفتار نامنظم و گاهی خشونت آمیز او را به طور مکرر از نظر اسلحه چک می کردند. زمانی که یک سال قبل از تیراندازی او را اخراج کردند، یک نگهبان پیش‌بینی کرد که در نهایت برمی‌گردد و به مردم تیراندازی می‌کند.

کروز از ترس کشف شدنش، به سرعت وارد یک ساختمان سه طبقه کلاس شد و به سرعت اسلحه خود را جمع کرد. او به دانش آموزی که بر سر او اتفاق افتاد گفت که فرار کند زیرا قرار بود اتفاق بدی بیفتد.

او سپس طبقه به طبقه رفت، راهروها و کلاس های درس را شلیک کرد و در مجموع ۱۴۰ گلوله شلیک کرد.

کروز در مورد سه قربانی اول خود گفت: “فکر می کردم آنها فریاد خواهند زد.” بیرون در قفل شده کلاس به آنها شلیک کرد. بیشتر شبیه این بود که از حال رفتند و خون از سرشان جاری شد.

اما او ادامه داد.

کروز گفت: “فکر می کنم به سه دختر رحم کردم. قرار بود بروم، اما آنها چهره های زننده ای نشان دادند و من برگشتم.” فکر می‌کردم به من حمله می‌کنند.»

کروز به چندین تن از قربانیان خود پس از سقوط، برای بار دوم شلیک کرد، از جمله آخرین مورد او – دانش آموزی که بر اثر زخم پا به خود می پیچد. او گفت که پسر “نگاه بدی به من کرد. یک نگاه عصبانی.”

کروز گفت: “سر او مانند یک بادکنک آبی منفجر شد.”

محاکمه تیراندازی در مدرسه فلوریدا پارکلند: دفاع در مرحله پنالتی به طور ناگهانی به پرونده خود پایان می دهد

نیکلاس کروز تیرانداز دبیرستان مارجوری استونمن داگلاس در کنار دستیار ارشد مدافع عمومی دیوید ویلر در حالی که هیئت منصفه وارد دادگاه دادگاه کروز در دادگاه شهرستان بروارد در فورت لادردیل، فلوریدا، سه‌شنبه، 13 سپتامبر 2022 می‌شوند. کروز قبلاً همگی به مجرمیت خود اعتراف کرده بود. 17 فقره قتل عمد و 17 فقره اقدام به قتل در تیراندازی های سال 2018.  (امی بث بنت/سنتینل فلوریدا جنوبی از طریق AP, Pool)

نیکلاس کروز تیرانداز دبیرستان مارجوری استونمن داگلاس در کنار دستیار ارشد مدافع عمومی دیوید ویلر در حالی که هیئت منصفه وارد دادگاه دادگاه کروز در دادگاه شهرستان بروارد در فورت لادردیل، فلوریدا، سه‌شنبه، ۱۳ سپتامبر ۲۰۲۲ می‌شوند. کروز قبلاً همگی به مجرمیت خود اعتراف کرده بود. ۱۷ فقره قتل عمد و ۱۷ فقره اقدام به قتل در تیراندازی های سال ۲۰۱۸. (امی بث بنت/سنتینل فلوریدا جنوبی از طریق AP, Pool)
(امی بث بنت/سنتینل فلوریدا جنوبی از طریق AP, Pool)

چرا کروز تیراندازی را متوقف کرد؟

دانش آموزان و معلمان از ساختمان گریختند یا خود را در کلاس ها حبس کردند. راهروی طبقه سوم اکنون به جز قربانیان خالی بود.

او گفت: “من کسی را برای کشتن پیدا نکردم.” من دیگر نمی خواستم این کار را انجام دهم و فکر نمی کردم که شخص دیگری در ساختمان باشد.

اسلحه و جلیقه اش را روی راه پله انداخت و فرار کرد. او یک ساعت بعد دستگیر شد – افسر پلیس به دنبال یک مرد جوان در چوگان Stoneman Douglas ROTC بود.

برای دریافت برنامه FOX NEWS اینجا را کلیک کنید

حرف آخر کروز

هنگامی که دنی مصاحبه نهایی را تمام می کرد، از کروز پرسید که آیا چیز دیگری وجود دارد که باید بداند. کروز ۱۰ ثانیه قبل از پاسخ گفت: “چرا روز ولنتاین را انتخاب کردم.”

کروز توضیح داد: “چون فکر می کردم هیچ کس مرا دوست نخواهد داشت.” من روز ولنتاین را دوست نداشتم و می خواستم آن را برای همه خراب کنم.

منظورتان اعضای خانواده بچه هایی است که کشته شدند؟ دنی پرسید.

کروز پاسخ داد: “نه، برای مدرسه.”

او گفت که این تعطیلات دیگر هرگز در آنجا برگزار نخواهد شد.