تیراندازی نژادپرستانه بوفالو جرقه جنگ پارتیزانی، بازی سرزنش رسانه ها را برانگیخت


جدیداکنون می توانید به مقالات فاکس نیوز گوش دهید!

این شیطان محض بود که با انگیزه نژادپرستی نفرت انگیز و در یک یهودی ستیزی محض پیچیده شده بود.

مظنون تیراندازی در سوپرمارکت بوفالو یک فرد بیمار و پیچ خورده است که گفته می شود قصد دارد تا حد امکان سیاه پوستان را بکشد. قتل ۱۰ نفر برای خانواده های آنها، برای شهر (جایی که من در آن دانشگاه رفتم) و برای کشور ما یک تراژدی غیرقابل توصیف است.

اما چقدر می‌خواهیم به تیرانداز ادعایی (که من در اینجا نامش را نمی‌آورم، طبق روال معمول من) توجه کنیم، در حالی که دقیقاً همان چیزی است که او می‌خواست، همانطور که پخش زنده قتل عام نشان می‌دهد؟

پس از تیراندازی در یک سوپرمارکت در روز شنبه، 14 مه 2022، در بوفالو، نیویورک، در حالی که پلیس در حال تحقیق در مورد پلیس است، جمعیتی جمع می‌شوند.  پلیس به مردم اطلاع داده است که عامل تیراندازی در بازداشت بوده است.

پس از تیراندازی در یک سوپرمارکت در روز شنبه، ۱۴ مه ۲۰۲۲، در بوفالو، نیویورک، در حالی که پلیس در حال تحقیق در مورد پلیس است، جمعیتی جمع می‌شوند. پلیس به مردم اطلاع داده است که عامل تیراندازی در بازداشت بوده است.
(AP Photo/Joshua Bessex)

چند موضوع بزرگتر برای بحث در اینجا وجود دارد، اما شخصاً علاقه چندانی به “درک” کسی که آنقدر دیوانه است که در یک مکان شلوغ شلیک کند، ندارم، که متأسفانه بسیار رایج شده است. تنها یک ماه پیش بود که یک ملی‌گرای سیاهپوست شروع به تیراندازی به واگن متروی بروکلین کرد و بیش از ۲۰ نفر را مجروح کرد و یک روز پس از تیراندازی بوفالو، مرد دیگری در کلیسایی در کالیفرنیا شروع به تیراندازی کرد و قبل از اینکه اهل محله با او برخورد کنند، یک نفر را کشت و چهار نفر را زخمی کرد. .

چرا روزنامه نگاران در مورد طرح ماسک برای لغو ممنوعیت ترامپ در توییتر غافلگیر می شوند

پس از هر تیراندازی دسته جمعی، لحظه کوتاهی وجود دارد که افراد چپ و راست منتظر می مانند تا ببینند انگیزه قاتل چیست، سپس بسته به نتیجه برای کسب امتیاز سیاسی عجله می کنند.

اگر مشخص شود ضارب یک لیبرال است – مانند تیراندازی در تمرین بیسبال کنگره حزب جمهوری خواه در ویرجینیا، توسط یکی از حامیان برنی سندرز که عاشق نمایش ریچل مدو بود – پس محافظه کاران فلسفه چپ را مقصر می دانند. هنگامی که یک بیمار روانی گابی گیفوردز را مجروح کرد و شش نفر را در آریزونا کشت، لیبرال ها (و بعداً نیویورک تایمز) به ناعادلانه سارا پیلین را به خاطر نقشه سیاسی با تلاقی در مناطق دموکرات سرزنش کردند – اگرچه معلوم شد که قاتل حتی نقشه را ندیده است. .

در مورد بوفالو، لازم نیست حدس بزنیم. صفحه ۱۸۰ صفحه ای نشان می دهد که مظنون ۱۸ ساله به “تئوری جایگزینی” معتقد است، این ایده توطئه آمیز مبنی بر اینکه مهاجران به آمریکا آورده می شوند تا اکثریت سفیدپوستان و نفوذ آن را کوچک کنند – نقشه ای فرضی که توسط یهودیان طراحی شده است.

در میان شعارهای بی بند و بار: یهودیان “باید صدا شوند و کشته شوند. آرزو می کنم همه یهودیان به جهنم بروند! به جهنمی برگردید، جایی که از شیطان آمده اید!”

مظنون آشکارا تیراندازی جمعی را تحسین می کند که نظریه جایگزینی را پذیرفت و ۵۱ نفر را سه سال پیش در مسجدی در کرایست چرچ نیوزلند کشت.

اکنون، از آنجایی که چند نفر در مورد تئوری جایگزینی در فاکس نیوز صحبت کرده اند، هم گزارش های داغ و هم تفسیرهایی وجود دارد که … تقصیر فاکس است! توجه نکنید که هیچ کس در فاکس از خشونت سیاسی حمایت نکرده است. مهم نیست که همانطور که نیویورک تایمز عمیقاً در یک داستان در رسانه های محافظه کار اذعان کرد، ما هیچ ایده ای نداریم که مظنون تا به حال فاکس را تماشا کرده است یا خیر.

پیتون گندرون در طول محاکمه خود در دادگاه شهر بوفالو، شنبه، 14 مه 2022، در بوفالو، نیویورک، جندرون به اتهام قتل درجه یک محاکمه شد و دستور بازداشت بدون وثیقه صادر شد.  مقامات پلیس گفتند که این جوان 18 ساله زره بدن و لباس های نظامی به تن داشت که در یک بازار دوستانه Tops به سمت مردم تیراندازی کرد.

پیتون گندرون در طول محاکمه خود در دادگاه شهر بوفالو، شنبه، ۱۴ مه ۲۰۲۲، در بوفالو، نیویورک، جندرون به اتهام قتل درجه یک محاکمه شد و دستور بازداشت بدون وثیقه صادر شد. مقامات پلیس گفتند که این جوان ۱۸ ساله زره بدن و لباس های نظامی به تن داشت که در یک بازار دوستانه Tops به سمت مردم تیراندازی کرد.
(مارک مولویل/اخبار بوفالو از طریق AP)

فراموش نکنید که هیچ شخصیت عمومی را نمی توان در قبال آنچه که یک فرد دیوانه تصمیم می گیرد با سخنان خود انجام دهد، مسئول دانست. هرگز اهمیت ندهید که هیچ کس مدو را برای تیراندازی بیسبال سرزنش نکرد، همانطور که در واقع هیچ کس نباید سرزنش می کرد.

من به هیچ وجه بیهودگی نظریه جایگزینی را به حداقل نمی‌رسانم و البته هرکسی که در فاکس یا هر شبکه دیگری یا در هر روزنامه یا وب‌سایتی ظاهر می‌شود، بازی منصفانه برای انتقاد است. اما عجله برای گفتن این که فلانی “دستش خون است” – همانطور که برخی از جناح راست در مورد باراک اوباما هنگام کشته شدن یک افسر پلیس می گویند – بی پروا است.

مارک اسپر می‌گوید ترامپ ایده‌های «خطرناک» را مطرح کرد، اما تا زمانی که کتاب «یک سوگند مقدس» را عرضه نکرد ساکت ماند.

همانطور که گلن گرینوالد روزنامه نگار برنده جایزه پولیتزر در Substack می نویسد:

«پیدا کردن هر ایدئولوژی عملاً غیرممکن است در هر بخشی از طیف سیاسی که باعث خشونت بی‌معنا و کشتار جمعی توسط هواداران نشده است.»

او ادامه می‌دهد: «وقتی قتل‌ها به نام ایدئولوژی‌های دست راستی انجام می‌شود که مورد تحقیر مطبوعات شرکت‌ها و صاحب نظران جریان اصلی (یا ایدئولوژی‌هایی که آنها به دروغ با محافظه‌کاری مرتبط می‌کنند)، فوراً می‌پرند و تقصیر را به پای مخالفان سیاسی محافظه‌کار خود می‌اندازند. کسانی که، علیرغم اینکه هرگز از نیاز به خشونت حمایت نکرده یا حتی به آنها اشاره ای نکرده اند، با این وجود متهم به تحمل این خشونت هستند – اغلب قبل از اینکه چیزی در مورد قاتلان یا انگیزه های آنها معلوم شود.

به طور کلی، به طور گسترده درک می شود که کارشناسان و سیاستمداران لیبرال مقصر نیستند. اصلا زمانی که قتل به نام اهداف مورد حمایت آنها یا علیه دشمنانی که معمولاً محکوم می کنند انجام می شود. به این دلیل که در چنین مواردی، ما این چارچوب عقلانی را به کار می‌بریم که کسی که از خشونت دفاع نمی‌کند، مسئول اعمال خشونت‌آمیز پیروان و طرفدارانش نیست که به نام ایده‌های آن شخص می‌کشند.»

یک نکته دیگر: تیرانداز مورد ادعا به وضوح یک سفیدپوست برتری طلب، نژادپرست و ضد یهود است. اما همانطور که گرین‌والد اشاره می‌کند، در سخنانش، خود را یک «اقتدارگرای چپ»، یک محافظه‌کار قوی محیط‌زیست و منتقد سود شرکت‌ها توصیف می‌کند که استدلال می‌کند «محافظه‌کاری، شرکت‌داری در لباس مبدل است».

صفحه سرمقاله وال استریت ژورنال، از سمت راست، هشدار داد که “حزب‌ها در حال حاضر از کشتار برای جهش به نتایج سیاسی گسترده‌تر استفاده می‌کنند، همانطور که همیشه انجام می‌دهند. شکی نیست که خرده فرهنگ نژادپرستانه در آمریکا وجود دارد و در رسانه‌های اجتماعی منتشر شده است. سیاستمداران. و چهره های رسانه ای موظفند آن و مفاهیم توطئه آمیزی مانند “تئوری جایگزینی سفیدها” را محکوم کنند.”

که ما را به مسئله اسلحه می کشاند. مظنون به طور قانونی یک تفنگ نیمه اتوماتیک بوش مستر خریداری کرد و سپس آن را برای حمل مهمات اضافی تغییر داد.

مشترک شدن در پادکست رسانه ای HOWIE’s Buzzmeter, RIFF در داغ ترین داستان های روز

معلوم شد زمانی که او سال گذشته در دبیرستان تحصیل می کرد، پلیس مظنون را بر اساس قانون سلامت روان نیویورک پس از اینکه گفت می خواهد یک قتل/خودکشی انجام دهد، بازداشت کرد. او مورد ارزیابی روانپزشکی قرار گرفت و به سرعت آزاد شد. پلیس ایالتی معتقد است که دلیلی برای بازداشت او ندارد زیرا او تهدید خاصی نکرده است.

ژورنال می‌گوید: “او با دیگر مردان جوانی که در سنی که اغلب بیماری‌های روانی بروز می‌کنند تیراندازان دسته جمعی می‌شوند، مطابقت دارد. دور نگه داشتن اسلحه از دست بیماران روانی کار آسانی نیست، اما یکی از انواع کنترل اسلحه است که می‌تواند باعث شود. انجام برخی از خوب.”

برای دریافت برنامه FOX NEWS اینجا را کلیک کنید

انجام این کار بسیار دشوار است، اما این هدفی است که حتی مخالفان کنترل اسلحه نیز باید از آن استقبال کنند.

در این میان، انگشت اشاره کمتر حزبی و تمرکز بیشتر بر مهار آفت تیراندازی های دسته جمعی مورد استقبال قرار می گیرد.