تگزاس از دولت بایدن به دلیل دستورالعمل سقط جنین اضطراری شکایت کرد


جدیداکنون می توانید به مقالات فاکس نیوز گوش دهید!

کن پکستون، دادستان کل تگزاس، روز پنج‌شنبه پس از اینکه وزارت بهداشت و خدمات انسانی دستورالعمل‌های این هفته را تکرار کرد مبنی بر اینکه پزشکان موظف به سقط جنین در صورت به خطر افتادن جان یک زن باردار هستند، علیه دولت بایدن شکایت کرد.

در این دادخواست که وزیر بهداشت خاویر بسررا نام می برد، می گوید: «پرزیدنت بایدن آشکارا روند قانون گذاری و دموکراتیک را نادیده می گیرد – و حکم دادگاه عالی را قبل از اینکه جوهر خشک شود – زیر پا گذاشته است – زیرا بوروکرات های منصوب خود را موظف می کنند که بیمارستان ها و پزشکان فوریت های پزشکی باید سقط جنین انجام دهند. و دیگر مقامات به عنوان متهم می گوید.

Becerra روز دوشنبه این دستورالعمل را برای ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی صادر کرد و در نامه ای نوشت که بر اساس قانون درمان فوری پزشکی و کار فعال، پزشکان “باید” سقط جنین را ارائه دهند اگر “درمان تثبیت کننده لازم برای حل یک وضعیت پزشکی اورژانسی” باشد.

Becerra در نامه می نویسد: «زمانی که یک قانون ایالتی سقط جنین را ممنوع می کند و استثنایی برای زندگی و سلامت فرد باردار در نظر نمی گیرد – یا این استثنا را محدودتر از تعریف وضعیت پزشکی اورژانسی EMTALA ترسیم می کند – این قانون ایالتی مقدم است.

تظاهرکنندگان حقوق سقط جنین در 25 ژوئن 2022 در نزدیکی ساختمان کنگره ایالتی در آستین، تگزاس تجمع کردند.

تظاهرکنندگان حقوق سقط جنین در ۲۵ ژوئن ۲۰۲۲ در نزدیکی ساختمان کنگره ایالتی در آستین، تگزاس تجمع کردند.
(سوزان کوردیرو/ خبرگزاری فرانسه از طریق گتی ایماژ)

پکستون در بیانیه‌ای بعد از ظهر پنجشنبه گفت که تفسیر دولت بسیار گسترده است و «سقط جنین تحت شرایط کاملاً جدیدی» را اجباری می‌کند.

قاضی فدرال به طور موقت قانون آریزونا را برای تشخیص “شخصیت” در زمان لقاح مسدود می کند

در این دادخواست آمده است: «علاوه بر این، دستور سقط جنین با متمم هاید مغایرت دارد، که استفاده از دلار فدرال را برای تأمین مالی سقط جنین ممنوع می کند، مگر زمانی که حاملگی نتیجه تجاوز جنسی یا زنای با محارم باشد یا جان زن در خطر باشد».

این دعوا حدود سه هفته پس از ابطال Roe v. Wade توسط دادگاه عالی صورت می‌گیرد که به ایالت‌ها اجازه می‌دهد برای اولین بار در پنج دهه گذشته محدودیت‌های سخت‌گیری برای سقط جنین اعمال کنند.

معترضان به حقوق سقط جنین در تظاهرات سراسری به دنبال رأی لو رفته دادگاه عالی شرکت می کنند که احتمال لغو تصمیم حقوق سقط جنین رو علیه وید را در هیوستون، تگزاس، ایالات متحده آمریکا، 14 مه 2022 نشان می دهد.

معترضان به حقوق سقط جنین در تظاهرات سراسری به دنبال رأی لو رفته دادگاه عالی شرکت می کنند که احتمال لغو تصمیم حقوق سقط جنین رو علیه وید را در هیوستون، تگزاس، ایالات متحده آمریکا، ۱۴ مه ۲۰۲۲ نشان می دهد.
(رویترز/کالاگان اوهر)

یک قانون محرک در تگزاس در هفته های آینده اجرایی خواهد شد که تمام سقط جنین ها را ممنوع می کند، مگر اینکه بارداری “زن را در معرض خطر مرگ قرار دهد یا خطر جدی آسیب قابل توجهی را در عملکرد اصلی بدن ایجاد کند.”

برای دریافت برنامه FOX NEWS اینجا را کلیک کنید

تگزاس سال گذشته قانونی را تصویب کرد که تقریباً تمام سقط جنین ها را پس از شش هفته ممنوع می کند.

وزارت بهداشت و خدمات انسانی بلافاصله به درخواست برای اظهار نظر در مورد این شکایت در روز پنجشنبه پاسخ نداد.