تهدید چین به این معنی است که مشارکت آمریکا و هند باید رشد کند


جدیداکنون می توانید به مقالات فاکس نیوز گوش دهید!

دو سال پیش، در دمای زیر صفر و زیر پوشش تاریکی، سربازان چینی از دره گالوان در ارتفاعات عبور کردند. آنها مسلح به سلاح های دست ساز، از جمله میله های آهنی با میخ و چماق های چوبی پیچیده شده با سیم خاردار، به گروهی از سربازان هندی حمله کردند. نبرد تن به تن قرون وسطایی شش ساعت به طول انجامید.

هنگامی که غوغا وحشیانه به پایان رسید، ۲۰ سرباز هندی کشته شدند و به گفته رسانه های هندی، بیش از ۴۰ سرباز ارتش چین کشته شدند. اگرچه چین هرگز به طور رسمی تعداد تلفات خود را اعلام نکرده است، اما این رویداد مرگبارترین درگیری بین دو همسایه هسته ای از سال ۱۹۷۵ به شمار می رود.

مردی عکسی از شی جین پینگ، رئیس جمهور چین، در جریان اعتراض در احمدآباد، هند، 16 ژوئن 2020، پس از کشته شدن سربازان هندی در یک درگیری مرزی مرگبار با نیروهای چینی در دست دارد.  (AP Photo/Ajit Solanki)

مردی عکسی از شی جین پینگ، رئیس جمهور چین، در جریان اعتراض در احمدآباد، هند، ۱۶ ژوئن ۲۰۲۰، پس از کشته شدن سربازان هندی در یک درگیری مرزی مرگبار با نیروهای چینی در دست دارد. (AP Photo/Ajit Solanki)

اگر هر دو طرف به توافق چند دهه ممنوعیت استفاده از سلاح گرم در امتداد منطقه مرزی مورد مناقشه که خط کنترل واقعی نامیده می شود احترام نمی گذاشتند، نتیجه – چه در میدان جنگ و چه در صحنه جهانی – می توانست بسیار بدتر باشد.

پس از این حمله، دهلی نو مجموعه ای از اقدامات تلافی جویانه را صادر کرد، از جمله ممنوعیت برنامه های چینی از فروشگاه برنامه های هند. با نزدیک شدن سریع هند به ۱ میلیارد کاربر تلفن هوشمند، این ضربه بزرگی برای جامعه فناوری چین بود. این اقدام همچنین به عنوان یک حرکت هوشمندانه امنیت ملی عمل کرد زیرا توانایی چین برای استخراج داده های شخصی و بیومتریک شهروندان هند را از بین برد.

هند و چین بازی سرزنش را پس از نزاع فرامرزی که ۲۰ کشته برجای گذاشت

به نوبه خود، ایالات متحده به سرعت راهی را برای کمک به تقویت مشارکت امنیتی رو به رشد خود با هند شناسایی کرد – نه از طریق جت های جنگنده و سیستم های موشکی، بلکه با ارائه طیف گسترده ای از تجهیزات هوای سرد که به ارتش هند اجازه می دهد. در دره گالوان “زمستان گذرانی” کند و بدین وسیله مانع از هرگونه تلاش آتی پکن برای نقض و تصرف سرزمین مستقل هند بدون مناقشه شود.

هندی‌ها عکس‌های شی جین پینگ، رئیس‌جمهور چین را در جریان اعتراض علیه دولت چین در جامو، هند، ژوئن 2020 سوزاندند. (AP)

هندی‌ها عکس‌های شی جین پینگ، رئیس‌جمهور چین را در جریان اعتراض علیه دولت چین در جامو، هند، ژوئن ۲۰۲۰ سوزاندند. (AP)

در حال تحقیق در فیلم هیجان‌انگیز خود، «ببر در حال ظهور»، نه تنها از وحشی‌گری حمله دره گالوان، بلکه از تلاش‌های مداوم چین برای انداختن طناب ضرب المثلی بر گردن هند از طریق تهاجمات قلمروی سالامی‌اش به بوتان، شوکه شدم. حوزه نفوذ خود را از طریق ابتکار یک کمربند و یک جاده در پاکستان و شبکه تاسیسات تجاری و نظامی آن در سراسر اقیانوس هند که به عنوان رشته مروارید شناخته می شود.

سرزنش بی پروایی بایدن بر سر سفر پلوسی تایوان به دلیل ایجاد یک حادثه بین المللی

هند به عنوان بزرگترین دموکراسی جهان، متحد طبیعی برای ایالات متحده، قدیمی ترین کشور جهان است. از زنجیره تامین ما (که بیش از حد به چین وابسته است) گرفته تا همکاری نظامی، آمریکا می تواند از اتحاد رسمی با هند بهره مند شود.

در واقع، با ادامه رشد توسعه‌طلبی اقتصادی و نظامی چین، اکنون زمان آن فراتر از گفت‌وگوی چهارجانبه امنیتی استرالیا، هند، ژاپن و ایالات متحده است و به یک سازمان قوی‌تر و رسمی‌تر می‌پردازیم.

برای دریافت خبرنامه نظر اینجا را کلیک کنید

در حالی که نسخه آسیایی ناتو در قلب فیلم هیجان انگیز آینده من و در نتیجه داستانی است، چقدر دیگر می توانیم اجازه دهیم این ایده به همین شکل باقی بماند؟ همانطور که ضرب المثل چینی می گوید: “یک اینچ از زمان یک اینچ طلا است، اما یک اینچ از زمان را نمی توان برای یک اینچ طلا خرید.”

جاه طلبی های پکن برای همه آشکار است. ما باید زمان و طلای خود را بر این اساس سرمایه گذاری کنیم. همانطور که ضرب المثل هندی می گوید: “زندگی مجموعه ای از انتخاب های خوشایند نیست، بلکه مشکلات اجتناب ناپذیری است که نیاز به قدرت، عزم و تلاش دارد.” وقت آن است که ما به عنوان یک ملت دست به کار شویم.

برای دریافت برنامه FOX NEWS اینجا را کلیک کنید