تهدید چین بسیار زیاد است و آمریکا باید در رقابت بزرگ جهانی بعدی پیروز شود


جدیداکنون می توانید به مقالات فاکس نیوز گوش دهید!

در ۴ اکتبر ۱۹۵۷، جهان برای همیشه تغییر کرد. اتحاد جماهیر شوروی، اسپوتنیک، اولین ماهواره را به فضا پرتاب کرد. این لحظه جهان را حیرت زده و مردم آمریکا را شوکه کرد.

این رویداد منحصر به فرد مسابقه فضایی و زمان نوآوری و مهندسی باورنکردنی را آغاز کرد و زمینه را برای بسیاری از فناوری‌هایی که امروز به آنها تکیه می‌کنیم، ایجاد کرد.

یکی از مهم ترین نوآوری هایی که در نتیجه مسابقه فضایی شکوفا شد، نیمه هادی ها بود. در حالی که دولت فدرال از اواخر دهه ۱۹۴۰ نقش مهمی در حمایت از صنعت نیمه هادی ایالات متحده ایفا کرده بود، در طول مسابقه فضایی بود که نوآوری رشد کرد و فناوری نیمه هادی ها با سرعتی شتابان توسعه یافت. هدف ایالات متحده نه تنها برنده شدن در مسابقه فضایی، بلکه تحت الشعاع قرار دادن قطعی اتحاد جماهیر شوروی به عنوان کشور پیشرو علمی و فناوری بود.

در این عکس که توسط خبرگزاری شین هوا چین منتشر شده است، شی جین پینگ رئیس جمهور چین از طریق لینک ویدئویی در مراسم افتتاحیه مجمع بوآئو برای آسیا در بوآئو در استان هاینان در جنوب چین، پنجشنبه، 21 آوریل 2022 سخنرانی می کند.

در این عکس که توسط خبرگزاری شین هوا چین منتشر شده است، شی جین پینگ رئیس جمهور چین از طریق لینک ویدئویی در مراسم افتتاحیه مجمع بوآئو برای آسیا در بوآئو در استان هاینان در جنوب چین، پنجشنبه، ۲۱ آوریل ۲۰۲۲ سخنرانی می کند.
(Huang Jingwen/Xinhua از طریق AP)

اما نوآوری آمریکا نمی تواند تنها بخشی از تاریخ ما باشد. همانطور که ویلیام شکسپیر نوشت: «آنچه که گذشته است، پیش درآمد است» و ما باید از تاریخ درس بگیریم و برای آینده آماده شویم.

لایحه تراشه های نیمه هادی بخشی از “تجمع فعالیت های دو حزبی” کنگره: گزارشگر AXIOS

چندین دهه بعد، در دهه ۱۹۸۰، رئیس جمهور رونالد ریگان متوجه شد که نیمه هادی ها برای کشور چیست و اعلام کرد: “سلامت و سرزندگی صنعت نیمه هادی ایالات متحده برای رقابت آینده آمریکا ضروری است.”

متأسفانه در طول سال ها تولید نیمه هادی ها در آمریکا کاهش یافته است. این صنعتی است که در اینجا اختراع شد و با نوآوری آمریکایی ساخته شد. اما ما نتوانستیم مزیت تولید رقابتی خود را حفظ کنیم و برای این اجزای حیاتی که همه چیز را از توستر شما گرفته تا تلفن همراه شما و جت های جنگنده را اجرا می کنند، به دیگران متکی هستیم.

در حال حاضر ۹۰ درصد از تمام نیمه هادی های پیشرفته در تایوان تولید می شود – دبیر کل جزیره شی گفته است که برای اتحاد مجدد با چین “از زور” استفاده خواهد کرد. همین هفته گذشته، مدیر سیا به مجمع امنیتی آسپن گفت: «این مسئله کمتر مطرح است که آیا رهبری چین ممکن است برای کنترل تایوان از زور استفاده کند، اما چگونه و چه زمانی.»

زمان برای کنار گذاشتن تکنولوژی کمونیست چین یا چیزهای دیگر است

ما با تهدید نسلی از سوی چین روبرو هستیم. آنها قصد دارند در سال های آینده ۳۱ کارخانه نیمه هادی بسازند و صدها میلیارد دلار برای جذب شرکت ها – از جمله شرکت های آمریکایی – برای ایجاد زنجیره تامین نیمه هادی خود هزینه می کنند.

گزارش‌های اخیر نشان می‌دهد که چین ابزارهایی را برای تولید تراشه‌ها برای نیازهای خود ذخیره می‌کند که نتیجه آن کمبود برای آمریکا و شرکای متحد ما است.

به عبارت دیگر، ایالات متحده در حال خوابگردی در لحظه اسپوتنیک این نسل است.

گزارش‌های اخیر نشان می‌دهد که چین ابزارهایی را برای تولید تراشه‌ها برای نیازهای خود ذخیره می‌کند که نتیجه آن کمبود برای آمریکا و شرکای متحد ما است. به عبارت دیگر، ایالات متحده در حال خوابگردی در لحظه اسپوتنیک این نسل است.

فاجعه جهانی را تصور کنید که اگر ما برای این تراشه‌ها که در سیستم‌های تسلیحاتی پیشرفته، هواپیماها و دیگر کاربردهای حیاتی صنایع دفاعی یافت می‌شوند، به چین وابسته شویم، چه فاجعه‌ای رخ می‌دهد. ما نمی توانیم اجازه دهیم این اتفاق بیفتد.

آمریکا به برهه ای حساس از تاریخ خود رسیده است. رهبران و قانونگذاران ما دیگر نمی توانند در مورد اینکه آیا اقدامی لازم است تردید کنند. نیت چین روشن است. آنها برای کنترل تولید نیمه هادی ها دست به هر کاری می زنند.

برای دریافت خبرنامه نظر اینجا را کلیک کنید

به همین دلیل است که من از همکاران کنگره خود می خواهم که در تصویب این قانون حیاتی به من بپیوندند.

من مفتخرم که حامی اصلی قانون CHIPS برای آمریکا هستم، قانونی که با دولت قبلی شروع به کار روی آن کردم تا زنجیره تامین پیشرفته نیمه هادی ها را تضمین کنم. و من مفتخرم که اکنون از قانون CHIPS Plus حمایت می کنم که در آینده آمریکا سرمایه گذاری می کند و پایه تولید ما را در اینجا در آمریکا جوان می کند.

علاوه بر این، این لایحه شامل نرده‌های حفاظ مهمی برای کمک‌ها و مشوق‌های مالیاتی است. به این دلیل که هر شرکتی که پول فدرال بگیرد، از حمایت از ساخت تراشه های پیشرفته در چین منع خواهد شد. علاوه بر این، شرکت‌هایی که به دنبال تولید «تراشه‌های قدیمی» – یا تراشه‌های بزرگ‌تر از ۲۸ نانومتر – در چین هستند، باید به دولت ایالات متحده اطلاع دهند.

برای دریافت برنامه FOX NEWS اینجا را کلیک کنید

اشتباه نکنید، این قانون مربوط به امنیت ملی است، زیرا تراشه های تولید داخل از امنیت ملی ما محافظت می کنند.

برخلاف اولین لحظه اسپوتنیک ما در سال ۱۹۵۷، این بار، ما این تجمل را داریم که بدانیم چه چیزی در راه است – و دقیقاً چه کاری باید انجام دهیم تا از آن جلوگیری کنیم. به همین دلیل است که ما باید قانون چیپس را تصویب کنیم و برنده رقابت بزرگ جهانی بعدی شوید. امنیت ملی و اقتصادی آمریکا به آن بستگی دارد.

یادداشت سردبیر: نماینده مک کال در حال حاضر به عنوان رئیس گروه ویژه چین خدمت می کند.