تمجید مؤسسه مادر PolitiFact از جن ساکی، ادامه سهولت حقیقت‌سنجی در مورد دولت بایدن است.


جدیداکنون می توانید به مقالات فاکس نیوز گوش دهید!

مؤسسه پوینتر روز پنجشنبه ادای احترامی درخشان به جن ساکی، دبیر مطبوعاتی مستعفی کاخ سفید منتشر کرد و شخصیت MSNBC را که به زودی معرفی خواهد شد، یکی از بهترین هایی خواند که تا به حال بر تریبون اتاق توجیهی فرماندهی کرده است.

تام، نویسنده ارشد رسانه ای پوینتر، تام، نویسنده ارشد رسانه ای پوینتر، گفت: «پساکی پس از چهار سال حضور منشی های مطبوعاتی دونالد ترامپ، که به نظر می رسید بیشتر به دعوا و انتقاد از رسانه ها علاقه مند بودند، شرافت، حیثیت و کلاس را به اتاق توجیهی کاخ سفید بازگرداند. جونز تا حدی نوشت.

موسسه Poynter، یک مدرسه غیرانتفاعی برای روزنامه نگاران، شرکت مادر PolitiFact است که ادعا می کند این یک “وب سایت غیرحزبی برای بررسی حقایق” است. با این حال، منتقدان می گویند که سابقه این وب سایت تصویر متفاوتی را نشان می دهد.

بر اساس گزارش مرکز تحقیقات رسانه، یک گروه تحلیلی رسانه ای راست گرایانه، پولیتی فکت تقریباً شش برابر بیشتر احتمال دارد از رئیس جمهور بایدن دفاع کند تا اینکه او را بر اساس حقایق بررسی کند.

شرکت مادر پولیتیفکت نشان می‌دهد که جن پساکی «یکی از بهترین منشی‌های مطبوعاتی تاریخ» در ادای احترام درخشان بود

رئیس جمهور جو بایدن در باغ رز کاخ سفید در واشنگتن، جمعه، 13 مه 2022 سخنرانی می کند. (AP Photo/Susan Walsh)

رئیس جمهور جو بایدن در باغ رز کاخ سفید در واشنگتن، جمعه، ۱۳ مه ۲۰۲۲ سخنرانی می کند. (AP Photo/Susan Walsh)
(AP Photo/ سوزان والش)

از ۲۰ ژانویه ۲۰۲۱ تا ۱۹ ژانویه ۲۰۲۲، NewsBusters دریافته است که بایدن ۴۰ بار بررسی شده است، در حالی که منتقدان رئیس جمهور در ۲۳۰ مورد بررسی شده اند.

بایدن در طول سال اول زندگی‌اش در ۱۹ مورد از ۴۰ راستی‌آزمایی (۴۵ درصد) طرف «بیشتر نادرست» یا بدتر از آن قرار گرفت. «بیشتر نادرست» یا بدتر (۸۷.۴ درصد). تنها سه مورد «درست»، چهار مورد «بیشتر درست» و ۲۲ مورد «نیمه درست» بودند.

هیچ بررسی واقعی درباره بایدن انجام نشده است که منجر به دریافت خشن ترین رتبه “شلوار در آتش” از زمان روی کار آمدن او شده است.

کامالا هریس، معاون رئیس‌جمهور تا حد زیادی از نگاه چک‌کننده‌های پولیتی‌فکت دوری کرده است و از زمان تصدی ریاست جمهوری تنها چهار بررسی واقعی دریافت کرده است و هیچ‌کدام از جولای. ساکی از زمان آغاز دولت بایدن تنها دو بار از کاخ سفید خارج شد.

تبرئه کایل ریتنهاوس: سیاسی به دلیل بررسی واقعیت محکوم شد و گفت که نظرات ترامپ در مورد این حادثه “کاذب” بود

کامالا هریس، معاون رئیس‌جمهور، پس از سخنرانی در اجلاس ملل قبیله‌ای در سالن دادگاه جنوبی در محوطه کاخ سفید، سه‌شنبه، ۱۶ نوامبر ۲۰۲۱، دست تکان می‌دهد.

کامالا هریس، معاون رئیس‌جمهور، پس از سخنرانی در اجلاس ملل قبیله‌ای در سالن دادگاه جنوبی در محوطه کاخ سفید، سه‌شنبه، ۱۶ نوامبر ۲۰۲۱، دست تکان می‌دهد.
(AP Photo/Patrick Semansky)

ماه گذشته، پولیتی فکت به دلیل دفاع از رئیس‌جمهور مورد انتقاد قرار گرفت، زیرا کاربران شبکه‌های اجتماعی به دنبال یک کلیپ ویروسی که در آن بایدن در حال تلاش برای احوالپرسی با افراد ناموجود در صحنه کارولینای شمالی که تنها روی آن ایستاده بود، مسخره کردند.

پولی فکت با اشاره به اینکه بایدن در واقع به این موضوع اشاره کرده است، نوشت: “شاید شما کلیپی از “دست دادن” رئیس جمهور جو بایدن با هوا دیده باشید. این هرگز اتفاق نیفتاده است. این حقیقت است و همچنین اطلاعات نادرست چگونه لحظات شرم آور ریاست جمهوری را می سازند و تزئین می کنند. مخاطب با تمام دستش این وب‌سایت راستی‌آزمایی حتی از یک دانشمند پژوهشی خواست تا کلیپ و واکنش متعاقب آن در رسانه‌های اجتماعی را تشریح کند.

Poynter’s PolitiFact بار دیگر متهم شد که از بایدن و همچنین هریس در برابر انتقادات ناشی از لفاظی های گذشته آنها در بیان بی اعتمادی به واکسن کرونا در دوران دولت ترامپ محافظت می کند.

روایت مربع لافایت فرو ریخته هنوز یک داستان واقعی بازبینی شده است که بد شده است

در حالی که دولت مردم آمریکا را تحت فشار قرار داد تا عکس‌های خود را دریافت کنند، کاربران رسانه‌های اجتماعی نظراتی را که در جریان محاکمه مبارزات انتخاباتی ۲۰۲۰ توسط تیکت دموکرات آن زمان ارائه شده بود، کشف کردند، که در مورد واکسنی که در زمان ترامپ و دولت او ساخته شده بود تردید ایجاد کرد.

پولیتی فکت نوشت: «بایدن و هریس به ترامپ نسبت به واکسن‌های کووید-۱۹ اعتماد نداشتند، نه به خود واکسن‌ها.

در ماه می گذشته، PolitiFact میزبان جشنواره مجازی “حقایق متحد آمریکا: جشنواره بررسی حقایق” بود که به عنوان “جشن حقیقت سنجی با حضور برخی از مهم ترین صداها در رسانه ها، مراقبت های بهداشتی، سیاست و فناوری” نامگذاری شد. ” این رویداد عمدتاً متشکل از صداهای متمایل به چپ بود، از جمله برایان استلتر و کریستین امانپور از CNN، چارلی سایکس، عضو MSNBC و مارک وارنر، سناتور دموکرات ویرجینیا. دکتر آنتونی فائوسی نیز در این مراسم حضور داشت.

در طول این رویداد، انجی هولان، سردبیر PolitiFact، به کریگ نیومارک، اهداکننده میلیاردر دموکرات، یکی از تامین کنندگان اصلی پشتیبانی مالی برای وب‌سایت راستی‌آزمایی «بی‌طرف» سلام کرد. نیومارک از مبارزات انتخاباتی پرزیدنت بایدن در سال ۲۰۲۰ و همچنین تعداد زیادی از نامزدها و اهداف دموکرات در طول سال ها حمایت کرد.

برای دریافت برنامه FOX NEWS اینجا را کلیک کنید

در نوامبر، Craig Newmark Philanthropies، سازمانی از بنیانگذار Craigslist، بیش از ۳ میلیون دلار برای راه اندازی کمیسیون اختلال اطلاعاتی هزینه کرد، هیئتی که به کاربران کمک می کند “واقعیت از دروغ” و “قابل اعتماد از حاشیه” را تشخیص دهند. گزارشی از کمیسیون، با تمرکز بر “اختلال اطلاعاتی” توسط روزنامه نگار چپگرا، کتی کوریک، تهیه شده است.

فاکس نیوز دیجیتال برای اظهار نظر با پوینتر تماس گرفت.

دیوید روتز از فاکس نیوز در این گزارش مشارکت داشت.