تقویت روسیه: جایی که پوتین با طولانی شدن تهاجم به اوکراین سلاح و سرباز بیشتری پیدا کرده است.


کمبود تسلیحات و نیروهای نظامی روسیه، روسیه را مجبور کرده است تا برای تداوم تهاجم خود به اوکراین، به دیگر کشورهای سرکش و برخی منابع شگفت انگیز روی بیاورد.

تحلیلگران پیش‌بینی کردند که تهاجم روسیه تنها روزها یا هفته‌ها به طول می‌انجامد که به دلیل اعتماد به یک نیروی نظامی برتر با ذخایر گسترده و مزیت فوق‌العاده در نیروی انسانی است، اما ۹ ماه بعد، مسکو به دنبال تأمین تسلیحات و نیروها از کشورهای دیگر است.

ربکا کوفلر، رئیس مشاوره دکترین و استراتژی و افسر اطلاعاتی سابق DIA، به فاکس نیوز دیجیتال گفت: «روسیه آشکارا برای جنگ ۹ ماهه ای که اکنون در اوکراین در حال جنگ است، آماده نبود. پوتین فکر می‌کرد که این پروژه یک تا دو هفته‌ای خواهد بود. [and] اطلاعات روسیه در برآورد دقیق توانایی زلنسکی برای جلب حمایت غرب، اراده اوکراینی‌ها برای جنگ، تمایل آمریکا و اروپا برای ارائه سطوح بی‌سابقه کمک‌های امنیتی و محدودیت‌های تاکتیکی نیروهای روسی ناکام ماند.

کارشناسان قبلاً به فاکس نیوز دیجیتال گفته بودند که چگونه فساد “فساد” ارتش روسیه را تضعیف کرده است، به طوری که گفته می شود الیگارشی ها در سی سال گذشته از زمان فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی به جای سرمایه گذاری در ارتش، پول را به جیب می زنند.

ربکا کوفلر

ربکا کوفلر
(ربکا کوفلر)

هیولای روسیه و ایران: بی کفایتی استراتژیک بایدن تهدید جدیدی برای آمریکا ایجاد کرده است

و اوکراین با سرمایه گذاری سنگین ایالات متحده و متحدانش در ناتو، تدارکات خود را تقویت کرد و به تسطیح میدان جنگ برای ماه ها کمک کرد و به اوکراین اجازه داد تا نیروهای روسیه را به عقب براند. ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه مجبور شد نیروهای خود را به مرزهای شرقی بیرون بکشد و پس از ناکامی در گرفتن هیچ یک از اهداف استراتژیک مهم، بر روی قفل کردن کشورهای “شورشی” در اوکراین تمرکز کند.

اما اکنون روسیه شروع به ایجاد ائتلاف متشکل از متحدان خود کرده است، حتی در حالی که این متحدان تلاش می کنند حمایت خود را خاموش نگه دارند.

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، در جلوی راست، وزیر دفاع، سرگئی شویگو، سمت چپ، و فرمانده ارشد ناوگان روسیه، نیکولای یومنوف، در عقب سمت راست، سوار بر قایق در جریان رژه روز نیروی دریایی، 31 ژوئیه 2022، در سن پترزبورگ، روسیه.

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، در جلوی راست، وزیر دفاع، سرگئی شویگو، سمت چپ، و فرمانده ارشد ناوگان روسیه، نیکولای یومنوف، در عقب سمت راست، سوار بر قایق در جریان رژه روز نیروی دریایی، ۳۱ ژوئیه ۲۰۲۲، در سن پترزبورگ، روسیه.
(مشارکت کننده/گتی ایماژ)

کوفلر توضیح داد: «روسیه در حال حاضر ۳۰۰۰ تا ۴۰۰۰ موشک در اوکراین شلیک کرده است، بیش از حد انتظار، با صدها موشک شلیک شده در دو هفته گذشته زیرساخت‌های حیاتی اوکراین را هدف قرار داده تا تامین برق و آب را پیش از زمستان مختل کند. او افزود که “زرادخانه موشکی روسیه تقریباً به طور قطع در حال اتمام است” و موجودی فعلی “احتمالا” کمتر از ۴۰ درصد سطح قبل از جنگ است.

آمریکا روز چهارشنبه کره شمالی را متهم کرد که مخفیانه گلوله‌های توپخانه‌ای به روسیه می‌دهد و گزارش‌های یک ماه گذشته نشان می‌دهد که چگونه ایران ابتدا پهپادهای شاهد-۱۳۶ «کامیکاز» را به روسیه رساند و سپس به نیروهای روسی برای استفاده از آنها آموزش داد. گزارش های جدید حاکی از آن است که ایران هواپیماهای بدون سرنشین مهاجر-۶ و شاهد-۱۲۹ را به محموله های خود اضافه کرده است.

به گزارش رویترز، جان کربی، سخنگوی امنیت ملی کاخ سفید در یک کنفرانس مجازی گفت که کره شمالی تلاش کرده است این محموله ها را با ارسال آنها از طریق کشورهای خاورمیانه و شمال آفریقا مخفی کند.

روسیه دوباره به قرارداد صادرات غلات اوکراین در زمان جنگ می پیوندد

کربی گفت: «نشانه‌های ما حاکی از آن است که کره شمالی مخفیانه تامین می‌کند و ما می‌خواهیم بررسی کنیم که آیا محموله‌ها دریافت می‌شوند یا خیر».

کربی گفت: «ما در مورد اینکه آنها قرار است این گلوله‌ها را به کجا منتقل کنند، می‌دانیم. وی از ارائه جزئیات بیشتر خودداری کرد زیرا ایالات متحده در حال بررسی گزینه های احتمالی خود است. اما او اصرار داشت که این سلاح‌ها احتمالاً شتاب یا نتیجه جنگ را تغییر نمی‌دهند.

خودروهای توپخانه خودکششی روسی در جریان رژه نظامی روز پیروزی در مسکو، روسیه در 9 مه غلت می زنند.

خودروهای توپخانه خودکششی روسی در جریان رژه نظامی روز پیروزی در مسکو، روسیه در ۹ مه غلت می زنند.
(AP/Alexander Zemlianichenko)

بنیاد دفاع از دموکراسی ها (FDD) گزارش داد که ایران حتی ممکن است حمایت خود را افزایش دهد و موشک های بالستیک کوتاه برد را به روسیه ارائه دهد، اقدامی که نشان دهنده هرگونه کمک اقتصادی تهران از طریق برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) است. به عنوان توافق هسته ای ایران شناخته می شود – در نهایت به تامین مالی جنگ روسیه و کاهش تحریم های ایالات متحده منجر می شود.

با گزارش‌هایی مبنی بر اینکه ایران قصد دارد موشک‌های بالستیک کوتاه‌برد به روسیه بفرستد تا از آن علیه اوکراین استفاده کند – و در حالی که مردم ایران در خیابان‌ها برای تغییر رژیم فریاد می‌زنند – آمریکا و متحدان اروپایی‌اش باید همه پیشنهادات کاهش تحریم‌ها را پس بگیرند. ریچارد گلدبرگ، مشاور ارشد FDD در تحلیلی که روز چهارشنبه منتشر شد، نوشت: به تهران و تکمیل تحریم‌های سازمان ملل در شورای امنیت.

انگلیس به دلیل ترس از هک روسیه و چین امنیت را تشدید می کند

این انتقال شامل موشک های بالستیک کوتاه برد فاتح-۱۱۰ و ذوالفقار می شود. فاتح-۱۱۰ می تواند به فاصله ۱۵۰ تا ۱۸۰ مایلی برسد، در حالی که ذوالفقار به طور بالقوه می تواند در فاصله ۴۳۵ مایلی به اهداف برسد.

ایران پیش از این بیش از ۳۵۰۰ پهپاد را به روسیه فرستاده است که بیشتر واحدهای آن در کارخانه‌هایی تولید می‌شوند که توسط وزارت دفاع ایران و انجمن صنایع هوانوردی و فضایی ایران (IASIA) اداره می‌شوند.

خودروهای نظامی روسیه در اواخر آوریل در بزرگراهی در منطقه تحت کنترل نیروهای جدایی طلب تحت حمایت روسیه در نزدیکی ماریوپل اوکراین حرکت می کنند.

خودروهای نظامی روسیه در اواخر آوریل در بزرگراهی در منطقه تحت کنترل نیروهای جدایی طلب تحت حمایت روسیه در نزدیکی ماریوپل اوکراین حرکت می کنند.
(AP/الکسی الکساندروف)

اسلحه به تنهایی در جنگ پیروز نخواهد شد، زیرا پوتین نیز به دنبال پر کردن نیروهای تخلیه شده خود بود. پس از ماه‌ها سکوت در مورد تعداد واقعی تلفات، ویلیام برنز، رئیس سیا و ریچارد مور، رئیس اطلاعات بریتانیا، نشان دادند که روسیه در پنج ماه اول تهاجم حدود ۱۵۰۰۰ سرباز خود را از دست داده است.

گلدبرگ به فاکس نیوز گفت: «ما ماه‌هاست که شاهد تلاش‌هایی از سوی روسیه برای به‌کارگیری نوعی نسخه خود از لژیون خارجی، از جوامع خاص توسط گروه واگنر در میدان هستیم، از سوریه، از لیبی، از جمهوری آفریقای مرکزی. دیجیتال. ما گزارش هایی از جنگ صرب ها در طرف طرفدار روسیه نیز شنیده ایم.

نوت بوک گزارشگر: بازگشت به کیف، در حالی که روسیه شهر را با هواپیماهای بدون سرنشین و حملات موشکی هدف قرار می دهد

“[One of] گلدبرگ توضیح داد: انگیزه اصلی برای انجام این کار برای روس ها این است که آنها به سرعت نیروهای خود را تخلیه می کنند.

وی افزود: «بنابراین تا جایی که می‌توانند به نیروهای خارجی برای انجام کار تکیه کنند، به جای اینکه اجساد روسی به خانه‌های خانواده‌هایشان بیایند، غیرروس‌ها بجنگند و می‌میرند، این ترجیح آنهاست». سیستم‌های پرهزینه و تاثیرگذار.»

نیروهای مسلح روسیه و بلاروس در مانور نظامی در گومل، بلاروس، 19 فوریه شرکت کردند.

نیروهای مسلح روسیه و بلاروس در مانور نظامی در گومل، بلاروس، ۱۹ فوریه شرکت کردند.
(استرینگر/ خبرگزاری آنادولو از طریق گتی ایماژ)

پوتین تلاش کرد تا با اعلام «بسیج جزئی» نیروهای خود را از طریق سربازگیری اجباری تکمیل کند، اما بسیاری از مردان روسی تصمیم گرفتند به جای پیوستن به جنگ پوتین در اوکراین، از کشور فرار کنند.

روسیه قبلاً جنگنده های چچنی را در مرحله اولیه جنگ اوکراین جذب کرده بود، پس از اینکه مشخص شد درگیری به محض اینکه پوتین باور کرده بود پایان نخواهد یافت و به تعهد بیشتری نیاز دارد.

روسیه دستور تخلیه اوکراین در خرسون اشغالی را گسترش داد

در ماه‌های بعد، گزارش‌هایی مبنی بر تماس روسیه با کشورهای دوست و جستجوی کمک‌ها آغاز شد. نیویورک تایمز در آوریل گزارش داد که پوتین برای تقویت نیروهای خود به جنگجویان سوری و گرجستانی چشم دوخته است.

چندین منبع نظامی و امنیتی افغانستان هفته گذشته گفتند که سربازان زبده نیروهای کماندوی ارتش ملی پس از اینکه ایالات متحده نیروهای ۲۰۰۰۰ تا ۳۰۰۰۰ نفری را پس از عقب نشینی نظامی خود پشت سر گذاشت، به نیروهای روسیه پیوستند.

آتش نشانان اوکراینی پس از اعتصاب در Zaporizhzhia در 6 اکتبر 2022، در بحبوحه تهاجم روسیه به اوکراین، آتش را خاموش کردند.

آتش نشانان اوکراینی پس از اعتصاب در Zaporizhzhia در ۶ اکتبر ۲۰۲۲، در بحبوحه تهاجم روسیه به اوکراین، آتش را خاموش کردند.
(مارینا مویزینکو/ خبرگزاری فرانسه از طریق گتی ایماژ)

فارین پالیسی گزارش داد که حدود ۱۰۰۰۰ کماندوی سابق در ابتدا تمایل به پذیرش پیشنهاد روسیه داشتند.

گلدبرگ ائتلاف رو به رشد روسیه را به لژیون بین المللی اوکراین تشبیه کرد که ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین در آغاز درگیری ایجاد کرد. در هفته اول ۲۰۰۰۰ داوطلب از ۵۲ کشور جهان را جذب کرد.

مسکو هم سخت افزار و هم پرسنل نظامی رو به اتمام است و باید شکاف ها را با قابلیت های غیر بومی پر کند. این کشور از ایران و کره شمالی تسلیحات تهیه می کند و برای تکمیل به گروه های مزدور، گروه واگنر، جنگجویان چچنی، قدیروف متکی است. کوفلر گفت که نیروهای منظم آن. «آنها حتی زندانیان را جذب می کنند و نیروهای امنیتی سابق افغانستان را که با بازگشت طالبان به قدرت پس از عقب نشینی ایالات متحده آواره شده بودند، می آورند.

برای دریافت برنامه FOX NEWS اینجا را کلیک کنید

پوتین علیرغم همه این محدودیت‌ها عقب‌نشینی نمی‌کند. برعکس، او در حال آماده شدن برای نبرد همه جانبه با آمریکا و ناتو و روی آوردن به استراتژی نامتقارن است.

رویترز در این گزارش مشارکت داشته است.