ترور رید تفنگدار بازنشسته: کاخ سفید برای آزاد کردن بریتنی گرینر و پل ویلان از روسیه “به اندازه کافی انجام نمی دهد”


جدیداکنون می توانید به مقالات فاکس نیوز گوش دهید!

ترور رید، تفنگدار بازنشسته آمریکایی که اوایل سال جاری از حبس روسیه آزاد شد، روز سه شنبه از جو بایدن، رئیس جمهور و کاخ سفید به دلیل «کمک کردن به اندازه کافی» برای کمک به آزادی بریتنی گرینر، ستاره WNBA و پل ویلان اجرایی از بازداشت روسیه انتقاد کرد.

رید، ۲۹ ساله، که در ماه آوریل به عنوان بخشی از مبادله زندانیان پس از دستگیری اولیه خود در سال ۲۰۱۹ آزاد شد، در مصاحبه ای با NBC News گفت که کاخ سفید “توانایی” بازگرداندن شهروندان آمریکایی به خانه را دارد، اما “انتخاب کرده است این کار را انجام ندهد.” این رسانه گزارش داد.

رید در برنامه “Hallie Jackson NOW” گفت: “من نمی توانم ۱۰۰٪ بگویم که کاخ سفید چه کاری انجام می دهد یا نمی کند – واضح است که این اطلاعات عمومی نیست.”

وی افزود: “اما، به نظر من، کاخ سفید این توانایی را دارد که آنها را به سرعت خارج کند، و آنها به وضوح تصمیم گرفتند که این کار را انجام ندهند. بنابراین نه، به نظر من، آنها به اندازه کافی کار نمی کنند.”

بریتنی گرینر در روسیه به گناه خود اعتراف کرد، اما کارشناسان هشدار می دهند که مراحل بعدی ممکن است عواقب جدی داشته باشد

رید گفت که مسئولیت آزادی آمریکایی‌ها در نهایت بر عهده رئیس‌جمهور بایدن است که از او برای تامین آزادی خود تشکر کرد – که او آن را یک “تصمیم اخلاقی” خواند.

رید به این روزنامه گفت: «من فکر می‌کنم این تصمیم اخلاقی بود و فکر می‌کنم که آنها کار درستی انجام دادند. او در نهایت این تصمیم را می‌گیرد – این تصمیم باید از بالا گرفته شود. و، می‌دانید، من از این بابت سپاسگزارم. و از آن قدردانی می‌کنم. اما فکر می‌کنم که، می‌دانید، او این مسئولیت را دارد که به انجام کار درست ادامه دهد. چیز.”

در ژوئیه ۲۰۲۰، رید پس از اینکه متهم به کتک زدن یک افسر پلیس مسکو در سال ۲۰۱۹ شناخته شد، به ۹ سال زندان محکوم شد.

تیم حقوقی می گویند بریتنی گرینر “تصمیم گرفت مسئولیت کامل اقدامات خود را با اعتراف گناه بپذیرد”

بریتنی گرینر، بازیکن بسکتبال قهرمان المپیک در زمین شهر خیمکی در مسکو، روسیه در 26 ژوئیه 2022.

بریتنی گرینر، بازیکن بسکتبال قهرمان المپیک در زمین شهر خیمکی در مسکو، روسیه در ۲۶ ژوئیه ۲۰۲۲.
(پاول پاولوف/ خبرگزاری آنادولو از طریق گتی ایماژ)

در اوایل ماه جاری، پرزیدنت بایدن و معاون رئیس جمهور کامالا هریس با شرل گرینر، همسر بریتنی گرینر، ستاره زندانی بسکتبال تماس گرفتند و به او اطمینان دادند که “برای آزادی بریتنی در اسرع وقت تلاش می کنند.”

بریتنی از فوریه در روسیه بازداشت شده است. او در فرودگاهی در مسکو به اتهام داشتن کارتریج های ویپ حاوی روغن شاهدانه بود. گرینر به اتهامات مربوط به مواد مخدر اعتراف کرد و گفت که عمدا عمل نکرده است.

در گزارشی از کاخ سفید آمده است که رئیس‌جمهور و معاون رئیس‌جمهور همچنین گفته‌اند که برای تضمین آزادی «پل ویلان» و سایر اتباع آمریکایی که به‌طور غیرقانونی در روسیه و در سراسر جهان بازداشت یا گروگان هستند، کار می‌کنند.

پل ویلان، یک تفنگدار دریایی سابق آمریکایی که به جاسوسی متهم شد و در دسامبر 2018 در روسیه دستگیر شد.

پل ویلان، یک تفنگدار دریایی سابق آمریکایی که به جاسوسی متهم شد و در دسامبر ۲۰۱۸ در روسیه دستگیر شد.
(KIRILL KUDRYAVTSEV/AFP از طریق گتی ایماژ)

برای دریافت برنامه FOX NEWS اینجا را کلیک کنید

رئیس جمهور همچنین با الیزابت ویلان، خواهر مجری زندانی تماس گرفت و به مقامات ارشد ایالات متحده دستور داده است که به طور منظم هر دو خانواده را در مورد تلاش برای تامین امنیت عزیزانشان به روز کنند.

پل ویلان در سال ۲۰۱۸ به اتهام جاسوسی دستگیر شد. او در سال ۲۰۲۰ به ۱۶ سال کار شاقه محکوم شد.