ترامپ کمیته ۶ ژانویه، مایک پنس را در سخنرانی در جمع گروه های مسیحی انجیلی انتقاد کرد


جدیداکنون می توانید به مقالات فاکس نیوز گوش دهید!

دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا، بخش عمده ای از سخنرانی ۹۰ دقیقه ای خود را در کنفرانس جاده ای به اکثریت روز جمعه با انتقاد شدید از تحقیقات مجلس نمایندگان درباره شورش های خشونت آمیز ۶ ژانویه در ساختمان کنگره آمریکا در سال ۲۰۲۱ گذراند و از جمهوری خواهان خواست تا کمیته را “تحقیق” کنند.

ترامپ گفت: «وقتی جمهوری‌خواهان کنترل کنگره را مجدداً در دست گرفتند، باید جدول محاکمه نمایشی دموکرات‌ها را برگردانند و فوراً تحقیقات کاملی را درباره سوء استفاده فاحش از قدرت که به نام ۶ ژانویه انجام شده است، آغاز کنند».

ترامپ گفت که مجلس نمایندگان باید نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان را احضار کند، اما ضربات ویژه ای را برای نمایندگان لیز چنی، آر-ویو و آدام کینزینگر در نظر گرفت. ترامپ گفت: “او هر بار که صحبت می کند گریه می کند. فکر می کنم او یک اختلال روانی دارد.”

ترامپ روز جمعه در جمع جمعیتی که برای کنفرانس جاده اکثریت در کاخ گیلورد اوپریلند در نشویل جمع شده بودند، سخنرانی کرد و پس از جمعی از ستارگان جمهوری‌خواه مانند سناتور تیم اسکات و لیندسی گراهام از کارولینای جنوبی، ریک اسکات از فلوریدا، جونی ارنست از آیووا، سخنرانی کرد. و مارشا بلکبرن از تنسی.

انتخابات ۲۰۲۲ در صدر دستور کار کنفرانس محافظه کار اجتماعی قرار دارد، اما سال ۲۰۲۴ دور از کانون توجه نیست

کمیته ۶ ژانویه در حال بررسی حمله به ساختمان کنگره در ۶ ژانویه ۲۰۲۱ است و ادعا می کند که اصرار ترامپ بر دزدیده شدن انتخابات ۲۰۲۰ الهام بخش حمله خشونت آمیز به ساختمان در حالی که کنگره برای تأیید آرای کالج الکترال تشکیل جلسه داده است.

رئیس جمهور سابق دونالد ترامپ برای سخنرانی در کنفرانس جاده ای به اکثریت جمعه، 17 ژوئن 2022، در نشویل، تن، روی صحنه می رود.

رئیس جمهور سابق دونالد ترامپ برای سخنرانی در کنفرانس جاده ای به اکثریت جمعه، ۱۷ ژوئن ۲۰۲۲، در نشویل، تن، روی صحنه می رود.
(عکس AP/مارک همفری)

همانطور که بازرسان کمیته در جلسه استماع روز پنجشنبه ادعا کردند، ترامپ گفتن مایک پنس، معاون رئیس‌جمهور سابق را به دلیل ناتوانی در جلوگیری از صدور گواهینامه انتخابات ۲۰۲۰ “فرهنگ” خوانده است.

ترامپ گفت: «من هرگز مایک پنس را یک آدم حیله‌گر خطاب نکردم» و افزود که او فقط فکر می‌کرد «مایک پنس فرصتی برای عالی شدن داشت» اما «شجاعت عمل کردن را نداشت».

ترامپ گفت: «مایک پنس چاره‌ای جز تسمه نقاله انسانی نداشت.

راهنمای هیچ‌سواری برای نقشی که معاون رئیس‌جمهور در تأیید صلاحیت‌های کالج انتخاباتی ایفا می‌کند

به گفته رئیس جمهور پیشین، بیل بار، دادستان کل ترامپ نیز به دلیل ترس از استیضاح موفق به انجام این کار نشد. “بیل بار از چیزهای خاصی می ترسید، و می دانید که آنها چه بودند – “مرا استیضاح نکنید!”

بنی تامپسون، رئیس کمیته ۶ ژانویه، نماینده مجلس نمایندگان آمریکا، پنجشنبه گفت که پنس با مقاومت در برابر تمایل ترامپ برای توقف صدور گواهینامه، شجاعت نشان داد.

“زمانی که مایک پنس به صراحت اعلام کرد که تسلیم طرح دونالد ترامپ نخواهد شد. دونالد ترامپ اوباش را به سوی او معطوف کرد — جمعیتی که شعار می دادند مایک پنس را آویزان کنید. اوباشی که چوبه دار جلاد را درست بیرون ساختمان کنگره ساخته بودند. تامپسون گفت.

رئیس جمهور سابق دونالد ترامپ در کنفرانس جاده ای به اکثریت جمعه، 17 ژوئن 2022، در نشویل، تن سخنرانی می کند.

رئیس جمهور سابق دونالد ترامپ در کنفرانس جاده ای به اکثریت جمعه، ۱۷ ژوئن ۲۰۲۲، در نشویل، تن سخنرانی می کند.
(عکس AP/مارک همفری)

ترامپ با ژانویه تماس گرفت ۶ شنیدن «کاملاً پارتیزان»، می‌گوید ایوانکا «چک کرده است»

ترامپ که کمیته ۶ ژانویه را “کمیته منتخب” می نامد و ادعا می کند که به اندازه تحقیقات روسیه که به گفته او “کاملاً رد شده است” دروغ بود.

به میزبانی ائتلاف ایمان و آزادی – یک گروه مدافع عمومی که بیش از یک دهه پیش توسط رالف رید، مشاور سیاسی مشهور و باسابقه ای که در دهه ۱۹۹۰ ائتلاف مسیحی را هدایت می کرد، تأسیس شد – کنفرانس جاده به سمت اکثریت سالانه مورد توجه قرار می گیرد. هزاران رهبر جمهوری خواه و محافظه کاراستراتژیست ها، فعالان و رای دهندگان انجیلی برای پیشبرد اصول محافظه کارانه اجتماعی در سیاست آمریکا.

برای دریافت برنامه FOX NEWS اینجا را کلیک کنید

ائتلاف ایمان و آزادی شعار می دهد که گردهمایی آنها “برترین رویداد ملی طرفدار ایمان، طرفدار خانواده” است و می گوید “این کنفرانس سالانه برای توانمندسازی فعالان محافظه کار برای مبارزه برای ارزش های خود در پای صندوق های رای و در عرصه عمومی و طراحی شده است. برای تجهیز شرکت کنندگان به دانش و ارتباطاتی که برای جلب مشارکت و مشارکت رای دهندگان نیاز دارند.”