ترامپ: مبادله زندانیان بریتنی گرینر با “تاجر مرگ” معامله خوبی به نظر نمی رسد


جدیداکنون می توانید به مقالات فاکس نیوز گوش دهید!

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور سابق آمریکا پیشنهاد داد که مبادله زندانیان پیشنهادی بین روسیه و ایالات متحده که بریتنی گرینر، ستاره زندانی WNBA را در ازای یک دلال اسلحه روسی بازگرداند، “به نظر تجارت خوبی نیست.”

ترامپ در برنامه Clay Travis & Buck Sexton Show گفت: «او می‌دانست که شما مملو از مواد مخدر به آنجا نمی‌روید و این را اعتراف کرد. “فکر می کنم او بدون زور زیاد اعتراف کرده است، زیرا این همان چیزی است که هست، و مطمئناً تجارت خوبی به نظر نمی رسد، اینطور نیست؟ او کاملاً یکی از بدترین های جهان است و به او آزادی داده خواهد شد. زیرا یک فرد بالقوه خراب با مواد مخدر به روسیه می رود.”

اشاره ترامپ به گزارش‌هایی بود مبنی بر اینکه ایالات متحده در تلاش برای آزادی گرینر و تفنگدار سابق آمریکایی پل ویلان، در ازای دلال اسلحه روسی ویکتور بوت است که به او معروف است. “تاجر مرگ” به دلیل فروش سلاح های او که به درگیری های مرگبار در سراسر جهان دامن زد.

ترامپ افزود: «او با مواد مخدر به منطقه‌ای متخاصم رفت که در آن بسیار مراقب مواد مخدر هستند». “آنها مواد مخدر دوست ندارند. و او گرفتار شد. و حالا قرار است او را بیرون بیاوریم – و می دانید، حدس می زنم، او پول زیادی به دست می آورد. ما قرار است او را به طور مطلق بیرون کنیم. قاتل و یکی از بزرگترین دلالان اسلحه در جهان. بسیاری از آمریکایی ها را کشت. بسیاری از مردم را کشت.”

بریتنی گرینر در جریان دستگیری فوریه خود مشکل ترجمه را فاش کرد

بریتنی گرینر، ستاره بسکتبال آمریکایی، روز چهارشنبه برای محاکمه طولانی مدت خود به اتهام مواد مخدر به دادگاه روسیه بازگشت که ممکن است 10 سال زندان برای او به همراه داشته باشد.

بریتنی گرینر، ستاره بسکتبال آمریکایی، روز چهارشنبه برای محاکمه طولانی مدت خود به اتهام مواد مخدر به دادگاه روسیه بازگشت که ممکن است ۱۰ سال زندان برای او به همراه داشته باشد.
(AP Photo/Alexander Zemlianichenko، Pool)

ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت خارجه روسیه در اوایل این هفته گفت که در حالی که کرملین و مقامات آمریکایی در حال مذاکره هستند، “هنوز هیچ نتیجه مشخصی حاصل نشده است.”

او گفت: «ما از این فرض پیش می‌رویم که منافع هر دو طرف باید در جریان مذاکرات در نظر گرفته شود.

گرینر، قهرمان WNBA و برنده دو مدال طلای المپیک بود در روسیه دستگیر شد در ماه فوریه پس از آن که مأموران گمرک در فرودگاهی نزدیک مسکو “ویپ” حاوی روغن حشیش را در چمدان او پیدا کردند.

مارک فوگل: خانواده مرد آمریکایی بازداشت شده در روسیه از بایدن و بلینکن برای اضافه کردن او به قرارداد بریتنی گرینر التماس می کنند.

بریتنی گرینر، ستاره WNBA و دارنده دو مدال طلای المپیک، عکسی از بازیکنان بازی همه ستاره اخیر را در حالی که شماره خود را پوشیده اند، در قفس در اتاق دادگاه قبل از جلسه دادگاه منطقه خیمکی، درست خارج از مسکو، روسیه، در دست گرفته است. ، جمعه 15 جولای 2022.

بریتنی گرینر، ستاره WNBA و دارنده دو مدال طلای المپیک، عکسی از بازیکنان بازی همه ستاره اخیر را در حالی که شماره خود را پوشیده اند، در قفس در اتاق دادگاه قبل از جلسه دادگاه منطقه خیمکی، درست خارج از مسکو، روسیه، در دست گرفته است. ، جمعه ۱۵ جولای ۲۰۲۲.
(عکس AP/ دیمیتری سربریاکوف)

گرینر که با احتمال ۱۰ سال زندان مواجه است، اوایل ماه جاری در اقدامی که تیم حقوقی او می‌گوید «مسئولیت کامل اقدامات او را به عهده می‌گیرد» به گناه خود اعتراف کرد.

مایک پمپئو، وزیر خارجه سابق ترامپ نیز در اوایل این هفته پیشنهاد داد که پیشنهاد مبادله زندانیان ایده خوبی نیست.

گرگ گاتفلد: آیا تجارت “بازرگان مرگ” برای ستاره WNBA بریتنی گرینر نابرابرترین معامله است؟

“او آدم بدی است. او مردی است که می‌خواست آمریکایی‌ها را بکشد. این یک خطر واقعی برای ایالات متحده است. یک دلیل واقعی وجود دارد که روس‌ها می‌خواهند او را به خانه برگردانند. ارائه چنین معامله‌ای یک سابقه خطرناک است.” پمپئو به «اتاق خبر آمریکا» گفت.

پمپئو افزود: «این تجارت خوبی نیست، مسیر درستی نیست و احتمالاً به تجارت بیشتری منجر خواهد شد.»

مقامات روسی مدت‌هاست که برای آزادی بوت که در حال گذراندن حکم ۲۵ ساله‌اش در زندان آمریکاست، پس از محکومیت در سال ۲۰۱۱ به اتهام توطئه برای کشتن آمریکایی‌ها، توطئه برای ارسال موشک‌های ضدهوایی و کمک به یک سازمان تروریستی تلاش کرده‌اند.

ویکتور بوت (R) فروشنده اسلحه ادعایی روسی قبل از جلسه دادگاه جنایی بانکوک در 20 اوت 2010 از سلول های موقت عبور می کند.

ویکتور بوت (R) فروشنده اسلحه ادعایی روسی قبل از جلسه دادگاه جنایی بانکوک در ۲۰ اوت ۲۰۱۰ از سلول های موقت عبور می کند.
(کریستف آرچامبول/ خبرگزاری فرانسه از طریق گتی ایماژ)

برای دریافت برنامه FOX NEWS اینجا را کلیک کنید

او در سال ۲۰۰۸ در یک عمل جراحی در یک هتل مجلل دستگیر شد در بانکوک، تایلندوی در آنجا با خبرچینان اداره مبارزه با مواد مخدر که به عنوان مقامات نیروهای مسلح انقلابی کلمبیا که توسط مقامات آمریکایی به عنوان یک گروه تروریستی مواد مخدر طبقه بندی شده است، ملاقات کرد.

دادستان ها گفتند که بوت آماده بود گروه را فراهم کند با ۲۰ میلیون دلار “زرادخانه نفس گیر از سلاح ها – شامل صدها موشک زمین به هوا، مسلسل و تفنگ تک تیرانداز – ۱۰ میلیون گلوله مهمات و پنج تن مواد منفجره پلاستیکی.”

Joshua Q. Nelson از فاکس نیوز در این گزارش مشارکت داشت.