تحلیلگران: واژگونی رو در مقابل وید ممکن است “طرح های اساسی” انتخابات را که به نفع جمهوری خواهان است تغییر ندهد.


جدیداکنون می توانید به مقالات فاکس نیوز گوش دهید!

یکشنبه شش ماه تا انتخابات میان دوره ای نوامبر باقی مانده است، زمانی که دموکرات ها از اکثریت خود در مجلس نمایندگان و سنا دفاع خواهند کرد.

و در طول هفته گذشته، سیاستمداران دموکرات که به صورت دسته جمعی در انتخابات امسال شرکت می کنند، تلاش های خود را برای دفاع از قانونی نگه داشتن سقط جنین مورد توجه قرار داده اند.

فشار آنها در پی انتشار اخباری مبنی بر اینکه اکثریت محافظه کار دیوان عالی احتمالاً حکم تاریخی نزدیک به نیم قرن قدمت رو در مقابل وید را که دنیای سیاسی را تکان داد، لغو خواهد کرد. تیتر ایمیل کمیته ملی دموکرات روز پنجشنبه فریاد زد: «افراطی‌های جمهوری‌خواه می‌خواهند سقط جنین را بدون هیچ استثنایی ممنوع کنند».

آخرین نظرسنجی فاکس نیوز در مورد نگرش آمریکایی ها در مورد سقط جنین چه می گوید

دموکرات ها با بادهای معکوس تاریخی و جو سیاسی کبودی ناشی از تورم فزاینده، افزایش جرم و جنایت، و یک بحران مرزی جنوبی که به خوبی تبلیغ شده است، مواجه هستند، که مظهر آن میزان محبوبیت پرزیدنت بایدن است. استراتژیست‌های حزبی در صورت لغو سقط جنین قانونی و بازگشت این موضوع به مجالس ایالتی، خط نقره‌ای را در چشم‌انداز لرزه‌ای از دست دادن سقط جنین قانونی می‌بینند.

تظاهرات کنندگان در مقابل دادگاه عالی ایالات متحده، سه شنبه، 3 مه 2022 در واشنگتن تظاهرات کردند.  دادگاه عالی به طور سنتی جزیره ای در شرف مواجهه با فشارهای عمومی و سیاست سقط جنین است.  قضات در حال تصمیم گیری هستند که آیا حکم برجسته Roe v. Wade را کنار بگذارند یا خیر.  پیش‌نویس رای افشا شده نشان می‌دهد که قضات محافظه‌کار آماده هستند تا رای 1973 را که به زنان دسترسی قانونی به این رویه می‌دهد، لغو کنند.

تظاهرات کنندگان در مقابل دادگاه عالی ایالات متحده، سه شنبه، ۳ مه ۲۰۲۲ در واشنگتن تظاهرات کردند. دادگاه عالی به طور سنتی جزیره ای در شرف مواجهه با فشارهای عمومی و سیاست سقط جنین است. قضات در حال تصمیم گیری هستند که آیا حکم برجسته Roe v. Wade را کنار بگذارند یا خیر. پیش‌نویس رای افشا شده نشان می‌دهد که قضات محافظه‌کار آماده هستند تا رای ۱۹۷۳ را که به زنان دسترسی قانونی به این رویه می‌دهد، لغو کنند.
(AP Photo/Alex Brandon)

ممکن است به دموکرات‌ها فرصتی بدهد تا گفتگوی مبارزات انتخاباتی را تغییر دهند، به پایگاه چپ‌گرا انرژی بخشد و رای‌دهندگان زن و حومه شهر را که به دموکرات‌ها کمک کردند مجلس نمایندگان را در سال ۲۰۱۸ برگردانند، اما در برخی از رقابت‌های کنگره در سال ۲۰۲۰ و دوباره از خطوط حزب عبور کردند، به دست آورد. در پیروزی جمهوری‌خواهان در انتخابات نوامبر گذشته در ویرجینیا و نیوجرسی.

اما هیئت منصفه هنوز در مورد اینکه آیا لغو حکم سقط جنین باعث لغو انتخابات میان دوره ای می شود یا خیر، صحبت نمی کند. کایل کوندیک، سردبیر توپ کریستال ساباتو در مرکز سیاست دانشگاه ویرجینیا، تاکید کرد که “فکر می‌کنم هنوز خیلی زود است که بگوییم” آیا احتمال لغو دادگاه عالی رو علیه وید یک بازی کمپین انتخاباتی است یا خیر. تغییر دهنده

او تاکید کرد: “به طور فرضی، کناره گیری رو می تواند ضربه مورد نیاز را برای دموکرات ها فراهم کند. اما ما نمی توانیم به طور خودکار فرض کنیم که این امر باعث تغییر خطوط اساسی انتخابات میان دوره ای می شود.”

رای دهندگان به اشتراک می گذارند که چگونه معکوس بالقوه ROE V. Wade بر تصمیمات میان دوره ای آنها تأثیر می گذارد

در حالی که در میان دموکرات‌ها توافق کلی وجود دارد که سرنگونی رو در مقابل وید ممکن است به دموکرات‌ها کمک کند تا برخی از ضربات را که انتظار می‌رود در نبرد برای کنترل کنگره متحمل شوند، کاهش دهند، تعداد کمی معتقدند که برای برگرداندن جریان بر خلاف آنچه انتظار می‌رود کافی باشد. انتخابات میان دوره ای بی رحمانه برای حزب اکثریت

یک استراتژیست کهنه کار دموکرات، که خواست نامش فاش نشود و آزادانه تر صحبت کند، پیش بینی کرد که موضوع سقط جنین “به حاشیه ها کمک می کند” اما گفت که کاهش شدید قیمت بنزین و مهاجرانی که از مرز ایالات متحده و مکزیک عبور می کنند “مفیدتر خواهد بود.” “

اما این بدان معنا نیست که دموکرات‌ها در حال حاضر سعی در استفاده از این موضوع ندارند.

مگی حسن، سناتور دموکرات دور اول، که با احتمالی بالقوه مواجه است، در توییتی نوشت: “ما نمی توانیم یک سناتور ضد انتخاب دیگری انتخاب کنیم. من تنها نامزدی هستم که از حقوق باروری دفاع می کنم و برای قانون کردن رو در مقابل وید تلاش می کنم.” انتخابات مجدد چالش برانگیز در نوامبر امسال در یک وضعیت نوسان کلیدی.

برای دریافت آخرین گزارش فاکس نیوز و نظر در مورد سقط جنین اینجا را کلیک کنید

سناتور کاترین کورتز ماستو از نوادا، یکی دیگر از دموکرات‌های دور اول از یکی دیگر از ایالت‌های مهم در انتخابات عمومی که مورد هدف جمهوری‌خواهان قرار گرفته است، ژنرال آدام لاکسالت، وکیل سابق ایالت، کاندیدای نامزدی جمهوری‌خواهان در مجلس سنا را مورد هدف قرار داد. ایالت نقره ای

پس از اینکه لاکسالت تاکید کرد که سرنگونی رو در مقابل وید “یک پیروزی تاریخی برای تقدس زندگی و اصول خودمختاری دموکراتیک خواهد بود”، سناتور پاسخ داد و لاکسالت را متهم کرد که می‌خواهد “رو علیه وید سرنگون شود تا بتواند یک نفر را برهنه کند.” حق انتخاب زن در نوادا و سراسر کشور. او در مقابل اکثریت قریب به اتفاق مردم نوادایی که طرفدار انتخاب هستند می ایستد.”

سارا گودلوسکی، خزانه دار ایالت ویسکانسین، که برای به چالش کشیدن سناتور جمهوری خواه، ران جانسون، نامزد می شود، به دادگاه عالی سفر کرد تا به نظر می رسد اولین تبلیغ کمپین سنا از زمان انتشار این خبر باشد.

گودلوسکی در قسمت جدید می گوید: «به نظر می رسد ران جانسون دقیقاً به آنچه می خواهد می رسد. “واژگونی رو در مقابل وید. بازگرداندن ممنوعیت ظالمانه سقط جنین در ویسکانسین و به زندان انداختن پزشکان.”

نظرات کورتز ماستو و حسن و تبلیغات تلویزیونی گودلوسکی سه نمونه برجسته از افزایش حملات دموکرات ها به رقبای جمهوری خواه بر سر این موضوع است.

پنس دعا می کند قضات محافظه کار “شجاعت اعتقادات خود را دارند”

استدلال‌های دموکرات‌ها توسط یک نظرسنجی سراسری پشتیبانی می‌شود که نشان می‌دهد اکثریت قاطع آمریکایی‌ها نمی‌خواهند رو در مقابل وید را سرنگون کنند. بر اساس یک نظرسنجی ملی فاکس نیوز که درست قبل از گزارش های مربوط به نابودی احتمالی این حکم تاریخی انجام شد، ۶۳ درصد از رای دهندگان ثبت نام شده – از جمله بیش از سه چهارم دموکرات ها، تقریباً دو سوم مستقل ها، و بیش از نیمی از جمهوری خواهان – گفتند که آنها دوست دارم دادگاه عالی حکم سقط جنین را ببینم.

بسیاری از سیاستمداران جمهوری خواه در هفته گذشته تمایلی به بحث در مورد چشم انداز لغو حکم گسترده سقط جنین توسط قضات محافظه کار نداشتند و در عوض، شدت درز بی سابقه رای اولیه دادگاه عالی را مورد توجه قرار دادند. اما برخی از جناح راست خاطرنشان می‌کنند که قرار گرفتن مجدد این موضوع در کانون توجه، به پایگاه محافظه‌کار اجتماعی حزب جمهوری‌خواه، جایی که شدت آن همیشه بسیار بالا بوده، انرژی می‌دهد.

باب واندر پلاتس، رئیس و مدیر عامل خانواده لیدر، یک سازمان محافظه‌کار اجتماعی برتر مستقر در آیووا، به فاکس نیوز گفت: «بحث سقط جنین برای هر دو طرف انرژی‌بخش است. تعجب نکنید اگر این خشم ناگهانی رأی دهندگان را در انتخابات میان دوره ای جمهوری خواهان سوق دهد – نه تنها به دلیل اشتیاق نسبت به زندگی، بلکه همچنین به دلیل اینکه دموکرات ها نمی توانند افراط گرایی سقط جنین را که برای آن فریاد می زنند، تدوین کنند.»

و در برخی از دوره‌های مقدماتی آتی GOP، موضوع فوراً در کانون توجه قرار گرفت.

جلو و مرکز سقط جنین در مجلس ابتدایی مجلس سنای GOP قابل احتراق پنسیلوانیا

مهمت اوز، نامزد سنای پنسیلوانیا، سمت چپ، همراه با رئیس جمهور سابق دونالد ترامپ، در یک گردهمایی تبلیغاتی در گرینزبورگ، پنسیلوانیا، جمعه، 6 مه 2022 سخنرانی می کند. (AP Photo/Gene J. Puskar)

مهمت اوز، نامزد سنای پنسیلوانیا، سمت چپ، همراه با رئیس جمهور سابق دونالد ترامپ، در یک گردهمایی تبلیغاتی در گرینزبورگ، پنسیلوانیا، جمعه، ۶ مه ۲۰۲۲ سخنرانی می کند. (AP Photo/Gene J. Puskar)
(AP Photo/ Gene J. Puskar)

مهمت اوز، پزشک مشهور و یکی از نامزدهای پیشرو برای نامزدی مجلس سنا در پنسیلوانیا، در مناظره ای که در روز چهارشنبه در مورد اظهار نظرهای گذشته درباره سقط جنین انجام شد، مورد هدف رقبای اصلی قرار گرفت.

و سناتور سابق دیوید پردو از جورجیا، که در تلاش برای شکست فرماندار محافظه‌کار جمهوری‌خواه برایان کمپ در انتخابات مقدماتی ۲۴ ماه مه، با چالشی سخت مواجه است، روز پنجشنبه تاکید کرد که “از برایان کمپ می‌خواهم که در فراخوانی به من بپیوندد. جلسه ویژه فوری قانونگذار برای ممنوعیت سقط جنین در گرجستان پس از لغو رو در مقابل وید.”

و پردو، که از حمایت دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا برخوردار است، استدلال کرد که “شما یا برای قداست زندگی می جنگید یا نه.”

برای دریافت برنامه FOX NEWS اینجا را کلیک کنید

کمپ در سال ۲۰۱۹ قانونی را امضا کرد که بر اساس آن سقط جنین پس از تشخیص ضربان قلب جنین توسط پزشک ممنوع می شود. این قانون که معمولاً به عنوان “قانون ضربان قلب” شناخته می شود، با حکم دادگاه تجدید نظر فدرال مسدود شده است.

فرماندار این هفته اظهار داشت که “تحت رهبری من، جورجیا ایالتی باقی خواهد ماند که برای زندگی در همه مراحل ارزش قائل است و همانطور که ما تصمیم دادگاه عالی ایالات متحده را پیش بینی می کنیم، گرجی ها باید مطمئن باشند که من به مبارزه برای قوی ترین قانون حامی زندگی ادامه خواهم داد. در کشور.”