بیش از ۵۰ جمهوری خواه در بحبوحه نگرانی دموکرات ها در مورد سن رئیس جمهور از بایدن خواستند تست شناختی بدهد.


جدیداکنون می توانید به مقالات فاکس نیوز گوش دهید!

بیش از ۵۰ جمهوری خواه مجلس نمایندگان آمریکا چهارشنبه از رئیس جمهور بایدن خواستند تست شناختی بدهد، زیرا مخالفان رئیس جمهور و حتی برخی از متحدان او آمادگی او را برای این شغل در سن ۷۹ سالگی زیر سوال می برند.

پنجاه و چهار جمهوری‌خواه این نامه را امضا کردند که خطاب به رئیس جمهور بایدن، که توسط نماینده، رونی جکسون، نماینده تگزاس رهبری می‌شد. این در حالی است که ۱۳ امضاکننده در نامه مشابهی که جکسون در ژوئن ۲۰۲۱ رهبری کرده بود و ۳۷ امضاکننده در نامه ای در فوریه افزایش یافته است.

آخرین نامه همچنین شامل اعضای کلیدی رهبری جمهوری‌خواه مجلس نمایندگان، از جمله رئیس کمیته مطالعات جمهوری‌خواه، جیم بنکس، R-Ind.، رئیس کنفرانس الیز استفانیک، RN.Y، و معاون کنفرانس، مایک جانسون، R-La است.

در میان نگرانی ها در مورد سن بایدن در سال ۲۰۲۴، قانونگذاران می گویند رای دهندگان باید رئیس جمهور را در مورد عملکرد قضاوت کنند

ما مجدداً به شما نامه می نویسیم تا نگرانی خود را نسبت به وضعیت شناختی فعلی خود ابراز کرده و از شما بخواهیم فوراً در یک آزمون شناختی شرکت کنید. ما معتقدیم که صرف نظر از جنسیت، سن یا حزب سیاسی، همه روسای جمهور باید از الگوی رئیس جمهور سابق پیروی کنند. در این نامه آمده است: ترامپ برای مستندسازی و نشان دادن توانایی‌های ذهنی مناسب.

در ادامه نامه آمده است: «در حالی که شما تا حد زیادی این ادعاها را به عنوان حملات حزبی نادیده گرفته اید، نیویورک تایمز متمایل به چپ اخیراً مقاله ای را منتشر کرده است که همه اینها را با جزئیات کامل بیان می کند. بر اساس گزارش نیویورک تایمز، افزایش دقت در مورد وضعیت شناختی شما به دلیل حضورهای عمومی اخیر شما تقویت شده است.

جکسون که خود پزشک سابق کاخ سفید بود، بلندترین صدا در تلاش جمهوری‌خواهان برای انجام تست شناختی بایدن بوده است. کاخ سفید این تلاش را به عنوان یک ترفند تبلیغاتی رد می کند.

رونی جکسون، نماینده مجلس نمایندگان، که تصویر آن در حال صحبت با خبرنگاران در 16 ژانویه 2018 است، پزشک کاخ سفید در دوران ریاست جمهوری دونالد ترامپ بود.

رونی جکسون، نماینده مجلس نمایندگان، که تصویر آن در حال صحبت با خبرنگاران در ۱۶ ژانویه ۲۰۱۸ است، پزشک کاخ سفید در دوران ریاست جمهوری دونالد ترامپ بود.
(جابین باتسفورد/ واشنگتن پست از طریق گتی ایماژ)

اندرو بیتس، سخنگوی کاخ سفید در اوایل سال جاری در پاسخ به تلاش جکسون برای انجام تست شناختی ریاست جمهوری به فاکس نیوز گفت: صادقانه بگویم که من صادقانه به روتین “به من نگاه کن” رونی جکسون اهمیت نمی دهم. “اما اگر نامه ای از نیک ریویرا دریافت کردید، لطفا غریبه نباشید.”

منظور بیتس از شخصیت «سیمپسون‌ها»، دکتر نیک ریویرا – معروف به دکتر نیک – بود که یک پزشک دمدمی مزاج با مدارک نامعلوم است.

بایدن برای دویدن دوباره در سال ۲۰۲۴ پیرتر از آن است که روزنامه‌نگار نیویورک تایمز می‌گوید: «دیدن کسی که روی طناب تنگ می‌چرخد».تی

داستان نیویورک تایمز که در نامه جکسون به آن اشاره شده است به یک نظرسنجی اشاره می کند که نشان می دهد اکثر دموکرات ها نمی خواهند بایدن نامزد حزب در سال ۲۰۲۴ باشد. طبق نظرسنجی مهم ترین دلیل آن: سن او است.

در همین حال، پولیتیکو ماه گذشته گزارش داد که دموکرات‌ها به طور خصوصی نگرانی‌های خود را در مورد سن بایدن مطرح می‌کنند، زیرا او به وضعیت هشت‌سالگی نزدیک می‌شود. و نیویورک تایمز گزارش داد که سن بایدن یک “نگرانی عمیق” برای مقامات دموکرات است.

بایدن همچنین اغلب گاف‌های لفظی می‌کند، از احمقانه، مانند اینکه به نظر می‌رسد تلاش می‌کند با فردی که آنجا نیست، تا شدیدتر، مانند اینکه می‌گوید ایالات متحده ممکن است “تهاجم جزئی” روسیه به اوکراین را تحمل کند. کاخ سفید اغلب نیاز داشته است از اظهارات رئیس جمهور عقب نشینی کنید درست بعد از ساختن آنها

برای دریافت برنامه FOX NEWS اینجا را کلیک کنید

در این نامه که به آزمون شناختی دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا در دوران ریاست جمهوری خود اشاره می کند، آمده است: «مردم آمریکا باید به رئیس جمهور خود اعتماد کامل داشته باشند، زیرا می دانند که او می تواند وظایف خود را به عنوان رئیس دولت و فرمانده کل قوا انجام دهد. “آنها سزاوار شفافیت کامل در مورد توانایی های ذهنی بالاترین رهبر منتخب خود هستند.”

جکسون به فاکس نیوز دیجیتال گفت که حمایت فزاینده از نامه اخیرش در مورد وضعیت روانی بایدن را دلیلی برای تمرکز قبلی او بر این موضوع می‌داند.

او گفت: «من مدت‌ها گفته بودم زمانی فرا می‌رسد که من تنها کسی نبودم که در مورد زوال شناختی جو بایدن بحث می‌کردم. آن زمان اکنون است. “این یک موضوع سیاسی نیست، عقل سلیم است. اگر جو بایدن به توانایی خود برای برتری در یک آزمون شناختی مانند پرزیدنت ترامپ مطمئن باشد، می تواند به راحتی با این یک آزمون ساده، ترس دموکرات های خود را از بین ببرد.”

هیوستون کین از فاکس نیوز در این گزارش مشارکت داشته است.