بوریس جانسون تحت فشار: حزب محافظه کار انگلیس ۲ کرسی پارلمان را از دست داد


جدیداکنون می توانید به مقالات فاکس نیوز گوش دهید!

بوریس جانسون، نخست وزیر بریتانیا، ضربه مضاعفی را متحمل شد، زیرا رای دهندگان حزب محافظه کار او را در دو انتخابات ویژه رد کردند که سوالاتی در مورد رهبری و اخلاق او بر آن غالب بود.

رئیس حزب پس از نتایج در اوایل روز جمعه استعفا داد و گفت که حزب “نمی تواند طبق معمول به کار خود ادامه دهد.”

لیبرال دموکرات‌های میانه‌رو اکثریت بزرگ محافظه‌کاران را سرنگون کردند تا کرسی تیورتون و هونیتون در جنوب غربی انگلستان را به دست آورند، در حالی که حزب اصلی مخالف کارگر، ویکفیلد در شمال انگلیس را از محافظه‌کاران جانسون پس گرفت.

در این عکس که توسط پارلمان بریتانیا منتشر شده است، بوریس جانسون، نخست وزیر بریتانیا، در جریان پرسش های نخست وزیر در مجلس عوام لندن، چهارشنبه، 18 می 2022، صحبت می کند.

در این عکس که توسط پارلمان بریتانیا منتشر شده است، بوریس جانسون، نخست وزیر بریتانیا، در جریان پرسش های نخست وزیر در مجلس عوام لندن، چهارشنبه، ۱۸ می ۲۰۲۲، صحبت می کند.
(جسیکا تیلور/پارلمان بریتانیا از طریق AP)

این رقابت‌ها که با استعفای قانون‌گذاران محافظه‌کار که در معرض رسوایی‌های جنسی قرار گرفته‌اند، آغاز شد، به رای‌دهندگان این فرصت را داد تا حکم خود را درباره نخست‌وزیر تنها چند هفته پس از رای ۴۱ درصدی از نمایندگان خود به برکناری او اعلام کنند.

بریتانیا می‌گوید نیروی هوایی روسیه در اوکراین به دلیل استراتژی «ریسک‌گریزی» ضعیف عمل کرده است.

ریچارد فورد، قانونگذار تازه منتخب لیبرال دموکرات این منطقه گفت: «مردم تیورتون و هونیتون برای بریتانیا صحبت کرده اند. آنها پیامی با صدای بلند و واضح ارسال کردند: وقت آن است که بوریس جانسون برود و اکنون برود.

شکست در هر یک از این دو ناحیه برای حزب نخست وزیر یک شکست محسوب می شد. از دست دادن هر دو باعث افزایش عصبانیت در میان محافظه‌کاران ناآرام می‌شود که از قبل نگران جانسون پرشور، اما نامنظم و تفرقه‌انگیز هستند، دیگر یک دارایی انتخاباتی نیست.

الیور داودن، رئیس حزب استعفا داد و گفت: “حامیان ما از رویدادهای اخیر مضطرب و ناامید هستند و من نیز احساسات آنها را با آنها در میان می‌گذارم.”

او گفت: «ما نمی توانیم به طور معمول به تجارت ادامه دهیم. کسی باید مسئولیتش را بپذیرد و من به این نتیجه رسیده‌ام که در این شرایط، ماندن در سمت من درست نیست.»

بوریس جانسون برای دومین بار از اوکراین بازدید کرد.

در این عکس ارائه شده توسط پارلمان بریتانیا، بوریس جانسون، نخست وزیر بریتانیا، به عنوان اعضای حزب مخالف، در جریان سوالات نخست وزیر در مجلس عوام، در لندن، چهارشنبه، 12 ژانویه 2022، صحبت می کند.

در این عکس ارائه شده توسط پارلمان بریتانیا، بوریس جانسون، نخست وزیر بریتانیا، به عنوان اعضای حزب مخالف، در جریان سوالات نخست وزیر در مجلس عوام، در لندن، چهارشنبه، ۱۲ ژانویه ۲۰۲۲، صحبت می کند.
(پارلمان بریتانیا/جسیکا تیلور از طریق AP)

او بدون اینکه جانسون را تایید کند، گفت: «من مثل همیشه به حزب محافظه کار وفادار خواهم ماند.

با اعلام نتایج، نخست وزیر در اجلاس کشورهای مشترک المنافع در رواندا ۴۰۰۰ مایل دورتر بود.

او روز پنجشنبه به خبرنگاران گفت در صورت شکست محافظه کاران در هر دو انتخابات از قدرت کناره گیری نمی کند و به این پیشنهاد با این جمله پاسخ داد: “دیوانه ای؟”

او گفت: «احزاب حاکم معمولاً در انتخابات میان دوره ای پیروز نمی شوند، به ویژه نه در میان دوره ای. “این فقط واقعیت است.”

آزمایش‌های انتخاباتی در حالی برگزار می‌شوند که بریتانیا با بدترین بحران هزینه زندگی در یک نسل مواجه است، جنگ روسیه در اوکراین منابع انرژی و مواد غذایی اصلی را در زمان افزایش تقاضای مصرف‌کننده در حالی که همه‌گیری ویروس کرونا کاهش می‌دهد، کاهش می‌دهد.

جانسون با حفظ رأی‌دهندگان سنتی محافظه‌کاران – مرفه، مسن‌تر و متمرکز در جنوب انگلستان – و به دست آوردن رای‌دهندگان جدید در شهرهای شمالی فقیرتر و فراصنعتی‌تر، که بسیاری از ساکنان آن احساس می‌کردند برای دهه‌ها از سوی دولت‌ها نادیده گرفته شده‌اند، جانسون اکثریت زیادی را در انتخابات عمومی سال ۲۰۱۹ به دست آورد.

رهبران بریتانیا به شاهزاده چارلز گفته اند که مداخله در سیاست را در میان واکنش منفی نسبت به اظهارات مهاجرت متوقف کند: گزارش

انتخابات روز پنجشنبه آزمونی در هر دو جبهه بود. روستایی تیورتون و هونیتون نسل‌ها به محافظه‌کاران رأی داده‌اند، در حالی که ویکفیلد ناحیه شمالی است که حزب محافظه‌کار در سال ۲۰۱۹ از حزب کارگر برنده شد.

نخست وزیر بریتانیا، بوریس جانسون، در مورد حمله روسیه به اوکراین، در خیابان داونینگ، لندن، پنجشنبه، 24 فوریه 2022 سخنرانی می کند.

نخست وزیر بریتانیا، بوریس جانسون، در مورد حمله روسیه به اوکراین، در خیابان داونینگ، لندن، پنجشنبه، ۲۴ فوریه ۲۰۲۲ سخنرانی می کند.
(جف میچل / عکس استخر از طریق AP)

پیروزی گسترده حزب کارگر در ویکفیلد – که قانونگذار محافظه کار قبلی آن پس از محکوم شدن به تجاوز جنسی از سمت خود استعفا داد – تقویت کننده ای برای حزبی است که از سال ۲۰۱۰ در سطح ملی کنار گذاشته شده است.

کایر استارمر، رهبر حزب کارگر گفت که این نشان می‌دهد که حزب “بازگشت در کنار کارگران است، کرسی‌هایی را که قبلاً از دست داده‌ایم به دست آورده و برای دولت آماده است.”

دادگاه بریتانیا می‌گوید مرد بیوه می‌تواند از جنین منجمد شده همسرش برای جانشین استفاده کند.

نظرسنجی‌کنندگان گفته بودند که رقابت تیورتون و هونیتون فشرده است، اما لیبرال دموکرات‌ها اکثریت ۲۴۰۰۰ رای محافظه‌کاران را لغو کردند و اکثریت بیش از ۶۰۰۰ رای را به دست آوردند. این انتخابات زمانی برگزار شد که قانونگذار محافظه کار منطقه پس از دستگیری در حال تماشای فیلم های مستهجن در مجلس عوام استعفا داد.

جانسون حتی با وجود شکست‌ها، اکثریت زیادی در پارلمان دارد. اما اختیارات متزلزل او در میان قانونگذاران خود بیشتر تضعیف شده است.

اتهامات اخلاقی برای ماه‌ها نخست‌وزیر را درگیر کرده است و به رسوایی در مورد مهمانی‌هایی که در ساختمان‌های دولتی در طول قرنطینه‌های کرونا در بریتانیا برگزار می‌شد، ختم شد.

جانسون یکی از ۸۳ نفری بود که پلیس به دلیل شرکت در میهمانی ها جریمه کرد و او را به اولین نخست وزیری تبدیل کرد که در زمان ریاست جمهوری قانون را زیر پا گذاشته بود. در گزارش یکی از کارمندان دولت درباره رسوایی «پارتی گیت» آمده است که جانسون باید مسئولیت «شکست در رهبری و قضاوت» را که فرهنگ قانون شکنی در دولت ایجاد کرده است، بپذیرد.

او در این ماه از رای عدم اعتماد حزب خود جان سالم به در برد، اما پس از رای ۴۱ درصد از قانونگذاران محافظه کار به برکناری او، ضعیف شد.

برای دریافت برنامه FOX NEWS اینجا را کلیک کنید

بوریس جانسون، نخست وزیر بریتانیا، داونینگ استریت را ترک می کند تا در جلسه هفتگی سوالات نخست وزیران در لندن، چهارشنبه، 12 ژانویه 2022 شرکت کند. بوریس جانسون، نخست وزیر بریتانیا با موجی از خشم عمومی و سیاسی به دلیل ادعاهایی مبنی بر نادیده گرفتن او و کارکنانش مواجه است. قرنطینه ویروس کرونا با برگزاری یک مهمانی در باغ در سال 2020 حکم می‌کند در حالی که بر اساس قانون، بریتانیایی‌ها از ملاقات با بیش از یک نفر خارج از خانواده خود منع شدند.

بوریس جانسون، نخست وزیر بریتانیا، داونینگ استریت را ترک می کند تا در جلسه هفتگی سوالات نخست وزیران در لندن، چهارشنبه، ۱۲ ژانویه ۲۰۲۲ شرکت کند. بوریس جانسون، نخست وزیر بریتانیا با موجی از خشم عمومی و سیاسی به دلیل ادعاهایی مبنی بر نادیده گرفتن او و کارکنانش مواجه است. قرنطینه ویروس کرونا با برگزاری یک مهمانی در باغ در سال ۲۰۲۰ حکم می‌کند در حالی که بر اساس قانون، بریتانیایی‌ها از ملاقات با بیش از یک نفر خارج از خانواده خود منع شدند.
(AP Photo/Kirsty Wigglesworth)

بر اساس قوانین حزب، جانسون نمی تواند برای یک سال با چنین رأی دیگری روبرو شود، اما شکست های روز جمعه فشار برای تغییر آن را افزایش می دهد و احتمال شورش دیگری در ماه های آینده وجود دارد.

راجر گیل، قانونگذار محافظه‌کار، از منتقدان دیرینه جانسون، بار دیگر خواستار استعفای نخست‌وزیر شد.

او گفت: روح حزب ما در خطر است.