به روز رسانی تیراندازی در مرکز خرید دانمارک: چندین کشته، تروریسم منتفی نیست


جدیداکنون می توانید به مقالات فاکس نیوز گوش دهید!

روز یکشنبه در کپنهاگ، دمنارک، در پی تیراندازی یک مرد مسلح در یک مرکز خرید، چندین نفر کشته شدند.

سورن توماسن، رئیس واحد عملیات پلیس کپنهاگ در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت که فرد مسلح یک جوان ۲۲ ساله است که دستگیر شده است و افزود که “چندین” کشته و زخمی شده اند، اما آمار دقیقی ارائه نکرد.

توماسن گفت: «چند مجروح وجود دارد و آنچه که ما هم اکنون می دانیم این است که چندین کشته وجود دارد. ما اطلاعاتی نداریم که دیگران دخیل باشند. این چیزی است که اکنون می دانیم.»

وی همچنین گفت که در حال حاضر نمی توان تروریسم را رد کرد.

تیراندازی در مرکز خرید دانمارک در سراسر خیابان از محل برگزاری کنسرت هری استایلز

در این کنفرانس خبری جزئیات بیشتری درباره این حادثه ارائه نشد.

پلیس حوالی ساعت ۵:۳۶ بعدازظهر از تیراندازی در مرکز خرید فیلد در پایتخت دانمارک مطلع شد و در پی آن حضور گسترده ای از سوی نیروهای انتظامی صورت گرفت.

پلیس کپنهاگ در توییتی نوشت: “یک نفر در ارتباط با تیراندازی در فیلدز دستگیر شده است. ما در حال حاضر نمی توانیم بیشتر در مورد فرد مورد نظر بگوییم.” “ما حضور گسترده ای در فیلدز داریم و در حال کار بر روی یک دید کلی هستیم.”

انبوه مسافران فرودگاه JFK در شهر نیویورک در میان تحقیقات “کیف بدون مراقبت” جابه جا شدند

یکی از شاهدان تیراندازی، ریکه لواندوفسکی، به TV2 در دانمارک گفت که مظنون ظاهراً در حال تیراندازی به جمعیت بوده است.

او افزود: «او فقط به جمعیت شلیک می‌کند، نه به بالای سقف یا روی زمین». لواندوفسکی گفت. مردم ابتدا فکر کردند که دزد است… سپس ناگهان صدای تیراندازی شنیدم و خودم را پشت پیشخوان داخل فروشگاه پرتاب کردم.

تصاویر از صحنه نشان می دهد که چند نفر روی برانکارد سوار آمبولانس می شوند و همچنین افرادی که دیوانه وار از مرکز خرید فرار می کنند.

برای دریافت برنامه FOX NEWS اینجا را کلیک کنید

این تیراندازی تنها چند ساعت قبل از اینکه هری استایلز قرار بود به عنوان بخشی از “Love On Tour” خود در یک سالن مجاور روی صحنه برود انجام شد.

دانیل والاس از فاکس نیوز، آسوشیتدپرس و رویترز در این گزارش مشارکت داشتند.