بزرگ‌ترین اجرای مجدد D-Day در ایالات متحده هزاران نفر را به شهر اوهایو می‌کشاند


جدیداکنون می توانید به مقالات فاکس نیوز گوش دهید!

در سواحل دریاچه ایری، سروصدای تانک ها و ریتم سربازان بار دیگر پارک شهر کانیو را به میدان های نبرد تاریخی نرماندی فرانسه تبدیل کرده است.

نمایشگری که با نام “D-Day Conneaut” شناخته می شود، بخشی از بزرگترین و سالانه بازسازی جنگ جهانی دوم در کشور است.

جامعه کوچک کنار دریاچه کانئوت، اوهایو، از سال ۱۹۹۹ تقریباً هر سال میزبان این بازسازی بوده است.

بتسی باشور، مدیر عامل D-Day گفت: “مردم بهترین نمایشگرها و بهترین مصنوعات خود را برای نشان دادن مردم به ارمغان می آورند و از آنها در زمینه استفاده می شود. اینها چیزهایی هستند که معمولاً پشت شیشه می بینید، اما اینجا می توانید تاریخ را لمس کنید.” سازمان اوهایو

آخرین دریافت کننده مدال افتخاری باقی مانده از جنگ جهانی دوم در کاپیتول آمریکا به احترام

رویداد D-Day Conneaut هر روز 12000 تماشاگر را به سواحل دریاچه ایری می کشاند. "بزرگترین" بازسازی جنگ جهانی دوم در ایالات متحده

رویداد D-Day Conneaut هر روز ۱۲۰۰۰ تماشاگر را برای “بزرگترین” بازسازی جنگ جهانی دوم در ایالات متحده به سواحل دریاچه ایری می کشاند.
(استیون گوین/فاکس نیوز)

سازمان دهندگان این رویداد به فاکس نیوز گفتند که ۱۴۰۰ “سرباز” برای شرکت در بازسازی دعوت شده بودند و انتظار می رود هر روز ۱۲۰۰۰ تماشاگر در روزهای جمعه و شنبه حضور داشته باشند.

بشور گفت: «ما تعداد زیادی مورخ داریم که غرق در دانش هستند و افرادی که می توانند در مورد نقش های مختلفی که افراد در آن خدمت کرده اند، از جمله سپاه زنان به شما بگویند. ما به این نسل آینده نیاز داریم که این وقایع را به خاطر بسپارند، زیرا در مقطعی از زمان ما کهنه سربازان جنگ جهانی دوم را نخواهیم داشت.»

هر روز، بازسازی‌کنندگان از سراسر ایالات متحده و سراسر جهان، نمایش‌های تاریخ زنده را به نمایش می‌گذارند که شامل تفرج‌های مفصلی از جبهه داخلی، اردوگاه‌های متفقین و محور و همچنین نبردهای جنگ می‌شود.

روز قدردانی نظامی در استادیوم یانکیز، بنیاد جنگجوی ویژه OPS

بزرگترین آن نبردها شامل یک بازآفرینی تقریباً یک ساعته از D-Day است، عملیاتی که در آن نیروهای متفقین بزرگترین تهاجم دریایی تاریخ را آغاز کردند و در ۶ ژوئن ۱۹۴۴ به سواحل نرماندی در فرانسه تحت اشغال نازی ها یورش بردند.

نیک رودز، ریناکتور و عضو ذخیره تفنگداران دریایی ایالات متحده، گفت: “یونیفرم ها و تجهیزات تغییر کرده اند، اما چیزی که تغییر نکرده است، اهمیت خدمات به کشور شما است.”

کریگ رادر، بازیگر قدیمی، به فاکس نیوز گفت که خانواده‌اش، از جمله دوست دختر و پسر کوچکش، و گروه دوستانش سال‌ها در D-Day Conneaut شرکت کرده‌اند.

هر روز یک بازسازی تقریباً یک ساعته به یاد روز دی است: عملیات نظامی که در آن نیروهای متفقین در سال 1944 به سواحل نرماندی یورش بردند.

هر روز یک بازسازی تقریباً یک ساعته به یاد روز دی است: عملیات نظامی که در آن نیروهای متفقین در سال ۱۹۴۴ به سواحل نرماندی یورش بردند.
(استیون گوین/فاکس نیوز)

در طول سال‌ها، رادر گفت که او حتی یک جیپ نظامی از سال ۱۹۴۳ را تعمیر کرده است تا به نمایش مجدد بیاورد. به عنوان بخشی از یونیفرم دقیق دوره خود، او توضیح داد که وصله های پدربزرگش را به عنوان راهی برای ارج نهادن به خدمتش می پوشد.

کشتی‌های غرق‌شده آلمان در جنگ جهانی دوم با رودخانه دانوب در پایین‌ترین حد خود کشف شدند

رادر گفت: “پدربزرگ من یک نماینده پارلمان، فرمانده سرویس سوم از فورت مید در مریلند بود، و من تحقیقات زیادی در مورد داستان او انجام داده ام.” “من دوست دارم این کار را برای جانبازان انجام دهم، از مردم بیرون بیایند و به آنها نشان دهم که آنها چه چیزی را پشت سر گذاشته اند… اینگونه احساس می کنم که می توانیم به آنها احترام بگذاریم.

این ادای احترام سالانه به فداکاری های “بزرگترین نسل” در حالی برگزار می شود که خاطرات دست اول جنگ همچنان محو می شوند.

از ۱۶ میلیون سرباز آمریکایی که در جنگ دوم جنگیدند، وزارت امور کهنه سربازان ایالات متحده انتظار دارد تا سپتامبر ۲۰۲۲ کمتر از ۱۷۰۰۰۰ نفر زنده باشند.

از 16 میلیون سرباز آمریکایی که در جنگ دوم شرکت کردند، وزارت امور کهنه سربازان ایالات متحده انتظار دارد کمتر از 170000 نفر زنده باشند.

از ۱۶ میلیون سرباز آمریکایی که در جنگ دوم شرکت کردند، وزارت امور کهنه سربازان ایالات متحده انتظار دارد کمتر از ۱۷۰۰۰۰ نفر زنده باشند.
(استیون گوین/فاکس نیوز)

با این وجود، کهنه سربازانی مانند جورج کولر رویدادهایی مانند D-Day Conneaut را توضیح می دهند که به حفظ میراث کسانی که در آن درگیری بزرگ جنگیدند کمک می کند.

کولر گفت: “من به دیدن برخی از این جوانان افتخار می کنم، در سنم نتوانستم به آن بازگردم، اما این بدان معنا نیست که می توانم آن را رها کنم.”

کولر ۹۵ ساله به فاکس نیوز گفت زمانی که فقط ۱۶ سال داشت راهی برای ثبت نام در نیروی دریایی پیدا کرد. او از سال ۱۹۴۴ تا پایان جنگ در یک کشتی مهمات نیروی دریایی خدمت کرد و گفت که در چند سال گذشته به D-Day Conneaut آمده است تا دیگران را تشویق کند که تاریخ را حفظ کنند.

برای دریافت برنامه FOX NEWS اینجا را کلیک کنید

کولر به شوخی گفت: “احساس می کنم مفید بودم.” برای دفاع از کشورتان، کاری را که به شما گفته شده است به بهترین نحو انجام می دهید، زیرا من آزاد به دنیا آمده ام، و من آزاد خواهم مرد یا در دفاع از دنیا خواهم مرد.»