برایان استلتر توسط CNN حذف شد: چرا به میزبان «منابع موثق» در را نشان دادند


جدیداکنون می توانید به مقالات فاکس نیوز گوش دهید!

زمانی که کریس لیخت، مدیر قدیمی تلویزیون، کریس لیخت مسئولیت را بر عهده گرفت و از تلاش‌ها برای بازگرداندن اعتبار کمتر به شبکه و بهبود برنامه‌نویسی خبر داد، تغییرات عمده‌ای در CNN انتظار می‌رفت – و به نظر می‌رسد که خروج ناگهانی جفری توبین و اکنون برایان استلتر، چشم‌انداز او را در جای خود قرار داده است.

کمتر از یک هفته پس از خروج توبین، این شبکه پنجشنبه اعلام کرد که استلتر، مجری «منابع موثق» که سال ها توسط محافظه کاران به عنوان «سرایدار» رسانه های لیبرال و جریان اصلی مورد تمسخر قرار می گرفت، کنار گذاشته شد. او یکشنبه یک برنامه دیگر پخش خواهد کرد.

این نوشته از زمانی روی دیوار بود که جان مالون، یکی از اعضای هیئت مدیره برادران وارنر دیسکاوری که مدیر عامل اجرایی دیوید زاسلاو بود، سال گذشته اعلام کرد که CNN باید به روزنامه‌نگاری غیرحزبی بازگردد، زمانی که شبکه لیبرال زیر چتر دیسکاوری قرار گرفت. ماه‌ها بعد، در پی اخراج زوکر قبل از ادغام برنامه‌ریزی شده طولانی، استلتر مالون را متهم کرد که «مستقیماً CNN را تماشا نمی‌کند» و به سران سخنگو و ستون‌نویس‌هایی که از شبکه شکایت می‌کنند تکیه می‌کند.

برنامه کنسل شده برایان استلتر در دوران دولت بایدن برای جذب بیننده مشکل داشت.

برنامه کنسل شده برایان استلتر در دوران دولت بایدن برای جذب بیننده مشکل داشت.
((عکس از کوین مازور/گتی ایماژ برای WarnerMedia))

حضور برایان استلتر در سی ان ان با لغو نمایش رسانه ای «منابع قابل اعتماد» توسط شبکه

سرنوشت استلتر مدتها بود که مهر و موم شده بود.

یکی از منابع رسانه ای به فاکس نیوز دیجیتال گفت: روزی که لیخت در ماه فوریه به عنوان رئیس جدید CNN معرفی شد، همه اطرافیان او می دانستند که استلتر نان تست است. کسانی که در مدار او بودند انتظار داشتند استلتر اخراج شود زیرا لیخت به همتایانش از بد بودن تلویزیون شکایت کرده بود. در خلع سلاح استلتر، تمایل لیخت برای بازگرداندن شبکه به وسط و پاکسازی پخش‌کنندگان غیرمعمول همپوشانی داشت.

در دوران وحشی دونالد ترامپ به‌عنوان یک کارشناس سیاسی به اشتباه شناخته می‌شد – او همه چیز را در روسیه گیت وارد کرد، از واکنش اندرو کومو به ویروس کرونا غافلگیر شد، و یک بار به‌طور به یاد ماندنی پاکسازی را برای جوسی اسمولت، فریبکار مسابقه بازی کرد. در دنیای لیخت مناسب نیستم.

لیخت که در فوریه این نقش را پذیرفت اما تا هفته‌ها بعد رسماً شروع به کار نکرد، به سرعت بر «اخبار» تأکید کرد، در میان نشانه‌ای که می‌خواست CNN را از شهرت لیبرالی که در زمان رئیس قبلی زاکر به عنوان CNN و رئیس‌جمهور ترامپ ایجاد کرده بود، دور کند. به آنتاگونیست های متقابل شدید تبدیل شدند.

سی‌ان‌ان طی چند ماه آینده، بی‌وقفه «اخبار فوری» را کاهش داد، گرافیکی که در این شبکه رایج شد و اعلام کرد که برنامه صبحگاهی «روز جدید» که مدت‌ها با مشکل مواجه شده بود، «تصور مجدد» خواهد شد، اما بسیاری از شبکه‌های تلویزیونی سی‌ان‌ان به عنوان تصویری باقی ماندند. یکسان. کارشناسان روی آنتن همچنان دیدگاه‌های حزبی را ابراز می‌کردند، لیبرال‌های دوران زوکر به رشد خود ادامه دادند و برنامه‌های با رتبه پایین علی‌رغم هدف لیخت برای «تقویر تماشای» در این شبکه، در برنامه باقی ماندند.

مدیر عامل CNN کریس لیخت می خواهد "از بین بردن عینک" به گفته یک منبع نزدیک به او در این شبکه.

به گفته یک منبع نزدیک به او، کریس لیخت، مدیر عامل CNN، می خواهد تماشای این شبکه را از بین ببرد.
(عکس از کوین مازور/گتی ایماژ برای Warner Bros. Discovery)

وضعیت موجود هفته گذشته شروع به تغییر کرد، زمانی که توبین، تحلیلگر حقوقی CNN، تنها ۱۴ ماه پس از استقبال از او پس از یک رسوایی عجیب و غریب که در آن در یک جلسه با همکارانش در مجله زوم در نیویورکر در حال خودارضایی دستگیر شد، جدایی خود را از این شبکه اعلام کرد. ۲۰۲۰. در حالی که توبین ادعا می کرد که «تصمیم گرفته است» ترک کند، خودی ها به فاکس نیوز دیجیتال گفتند که احتمالاً با توجه به هدف لیخت برای بازگرداندن اعتبار شبکه تحت شرکت مادر تازه تأسیس، برادران وارنر، دیسکاوری، انتخابی نداشته است.

ترامپ می‌گوید سی‌ان‌ان تحت مالکیت جدید «بدتر» شده است: «اعتبار فوق‌العاده‌ای را از دست دادند»

استلتر قطبی کننده به عنوان یکی از شخصیت های CNN ظاهر شد که محافظه کاران دوست داشتند به دلیل انتقاد مداوم از سازمان های خبری غیرلیبرال و عدم تایید بی وقفه جمهوری خواهان از او متنفر باشند. کورتیس هاک، سردبیر NewsBusters، که بر رسانه های لیبرال نظارت می کند، احساس می کند که استلتر بیشتر ضرر می کرد تا سود.

“استلتر” سی‌ان‌ان را ترک می‌کند که هم به اعتبار شبکه و هم به شهرت رسانه‌های بزرگ‌تر آسیب رسانده است که کمتر کسی می‌تواند انجام دهد. استلتر که خود را به عنوان یک گزارشگر رسانه‌ای معرفی می‌کند که می‌خواهد به توضیح حرفه روزنامه‌نگاری برای مردم کمک کند و نشان دهد داستان‌ها چگونه ساخته و شکل می‌شوند، در واقع استلتر هاک به فاکس نیوز دیجیتال گفت: مطبوعات ملی را برای پارتیزان های لیبرال بداخلاق که با نشان دادن ناخواسته غرور و امتناع کودکانه خود از پذیرش انتقادهای خفیف بیرونی به آنها تبدیل شده اند، افشا کرد.

هاک ادامه داد: «عذرخواهی‌های کینه توزانه، اخراج‌ها، و حذف داستان‌ها و شکست‌های اصلی رسانه‌ای تنها باعث تعمیق شهرت او به عنوان سرایدار رسانه‌های لیبرال و یک شیء نفرت‌انگیز در سمت راست شد.» با این حرکت و جدایی جفری توبین در هفته گذشته، این هفت روز گذشته می تواند نقطه عطفی برای CNN تحت رهبری کریس لیخت باشد.

در ماه آگوست، "منابع موثق" با برایان استلتر، 41 درصد در میان جمعیت مورد علاقه تبلیغ کنندگان بزرگسالان 25 تا 54 ساله در مقایسه با ماه مشابه سال گذشته کاهش یافته است.

در ماه آگوست، “منابع قابل اعتماد” با برایان استلتر در میان جمعیت مورد علاقه تبلیغ کنندگان بزرگسالان ۲۵ تا ۵۴ ساله در مقایسه با ماه مشابه سال گذشته، ۴۱ درصد کاهش یافته است.
(سی ان ان)

با این حال، هاک احساس می کند که “لحن و لحن CNN غیرقابل تشخیص” از دوران زوکر در مورد محصول روی آنتن است.

هاک گفت: «در پایان روز، این چیزی است که برای بینندگان از نظر اعتماد کردن به آنها بیشتر اهمیت دارد.

خودی ها می گویند که جفری توبین تقریباً به طور قطع از CNN اخراج شده است

به گفته یکی از منابع داخلی صنعت که با CNN ارتباط دارد، لیخت، که تابستان را به ارزیابی اینکه چه کسی باید از طریق بررسی کامل همه استعدادها و مدیران بماند، سپری کرد، همچنان باید خانه را تمیز کند.

این منبع آگاه به فاکس نیوز گفت: “برایان استلتر یکی از شرم آورترین میراث جف زاکر است، و جای تعجب نیست که او یکی از اولین افرادی است که رژیم جدید اخراج کرده است. اما کنسرو کردن استلتر فقط در CNN است که صندلی های عرشه تایتانیک را به هم می زند.” دیجیتال.

این خودی ادامه داد: پوسیدگی لیبرال حزبی بسیار عمیق تر می شود. کریس لیخت برای ایجاد هرگونه تغییر معنادار باید یک پتک به آن مکان برد و اگر گذشته مقدمه باشد، هرگز اتفاق نخواهد افتاد.

استلتر ابتدا به عنوان یک وبلاگ نویس تلویزیونی در کالج در صنعت رشد کرد و به عنوان یک خبرنگار خستگی ناپذیر در نیویورک تایمز شهرت پیدا کرد. او کتابی درباره جنگ‌های خبری صبحگاهی نوشت و در نهایت توسط زوکر انتخاب شد تا به CNN بپیوندد و برنامه رسانه‌ای صبح یکشنبه را در سال ۲۰۱۳، در همان سالی که زاکر آمد، به عهده بگیرد.

دیلن بایرز از پاک، که قبلاً در کنار استلتر در CNN کار می کرد، نوشت که همکار سابق او تا حد زیادی به عنوان “معاون رسانه ای داخلی زاکر” شناخته می شد و گزارش داد که “بسیاری شروع به تعجب کردند که آیا استلتر آسیب پذیر است یا نه” زمانی که به زاکر قبل از در را نشان دادند. یک ادغام برنامه ریزی شده طولانی که CNN را تحت کنترل برادران وارنر دیسکاوری قرار داد.

بایرز نوشت: «این یک کنجکاوی بود که پس از استخدام لیخت دوباره ظاهر شد.

مدیر عامل می گوید CNN برنامه صبحگاهی طولانی مدت “روز جدید” را دوباره تصور خواهد کرد

لیخت برای یکی از شرم‌آورترین لحظات استلتر در ردیف اول قرار داشت، زیرا او تهیه‌کننده اجرایی برنامه «The Late Show» شبکه CBS در سال ۲۰۲۱ بود، زمانی که استفان کولبر مجری برنامه، پای خبرنگار سی‌ان‌ان را به دلیل «تضاد عجیب قوانین» در شبکه‌اش نگه داشت. در مورد مجری آن زمان کریس کومو. این مبادله تکان دهنده بود، زیرا استلتر مجبور شد از رفتار کارفرمای خود در مورد کومو به کولبر، که احتمالاً انتظار می رفت با لیبرال همکارش دوستانه باشد، دفاع کند. هفته‌ها بعد هنگامی که زوکر مجبور شد کومو را اخراج کند، خجالت‌آورتر شد، عمدتاً به خاطر رسوایی‌هایی که استلتر مجبور شد از آن دفاع کند.

“از بسیاری جهات، [Stelter’s] بایرز نوشت: خروج شاید پایان واقعی دوران زوکر باشد.

جفری توبین، تحلیلگر حقوقی، بعد از ظهر جمعه گذشته بی سر و صدا از CNN جدا شد.

جفری توبین، تحلیلگر حقوقی، بعد از ظهر جمعه گذشته بی سر و صدا از CNN جدا شد.
(عکس از ایوان آگوستینی/اینویژن/AP)

بابی بوراک، ستون نویس رسانه Outkick نیز احساس می کند که استلتر تحت مالکیت جدید CNN شانسی نداشت.

او واقعاً به چهره‌ای تبدیل شده بود که من فکر می‌کنم کریس لیخت می‌خواست از آن دور شود، یعنی شبکه‌ای که قرار است به‌طور ناعادلانه رسانه‌های خبری محافظه‌کار را پوشش دهد، می‌دانید که آیا انتقاد همیشه معتبر است یا نه. بوراک با اشاره به اینکه مدیران برادران وارنر دیسکاوری با حضور Stelter و Toobin در فهرست، قادر به انجام ماموریتی که برای فتح آن در نظر گرفته بودند، به فاکس نیوز دیجیتال گفت: تصور و درک چنین شبکه ای واقعیت است.

“تا آنجایی که استلتر، فکر می‌کنم حالش خوب خواهد شد. می‌دانم که اکنون کار جالب این است که او را دفن کنیم، و ببین، فکر نمی‌کنم او برای این دوره جدید سی‌ان‌ان که جف زاکر دیگر آنجا نیست، مناسب باشد. اما من فکر می‌کنم که او بازاری خواهد داشت، زیرا چه او را دوست داشته باشید یا نه، او واکنش‌های زیادی را برانگیخته است.» بوراک ادامه داد. “به طور کلی، این حرکت خوبی برای هر دو طرف است. برای CNN، شما در حال خلاص شدن از شر کسی هستید که به شهرت شما آسیب می رساند و می خواستید تغییر دهید. و برای Stelter، او احتمالاً اکنون به جایی خواهد رفت که با روشی که می خواهد مطابقت داشته باشد. اخبار را پوشش دهید.”

برای دریافت برنامه FOX NEWS اینجا را کلیک کنید

دیگران برای خروج او عزادار شدند و CNN را به خاطر لغو برنامه سرزنش کردند.

“مشکل این است که کشتن منابع موثق CNN را آنقدر به مرکز نزدیک نمی‌کند که آنچه بدترین منتقدان شبکه گفته‌اند را تایید می‌کند و به این افراد رضایت خاطر از اخراج استلتر را می‌دهد. CNN در واقع زمانی که می‌توانست این صداها را تقویت کرد. مارک جویلا، یکی از همکاران فوربس، پنجشنبه نوشت: به راحتی از طولانی‌ترین نمایش آن دفاع کرده و آن را بخشی از آینده شبکه کرده‌اند.

مشخص نیست چه تغییرات دیگری در CNN وجود دارد، جایی که به نظر می رسد لیخت در نهایت مهر خود را بر روی شبکه می گذارد. در ماه ژوئن، استلتر و جیم آکوستا توسط یک خبرنگار رسانه ای آکسیوس به عنوان چهره های “تغییر لیبرال شبکه” در چشم محافظه کاران خوانده شدند. در حالی که استلتر رفته است، آکوستا علیرغم سابقه طولانی در سرمقاله نویسی تند در گزارش هایش، همچنان باقی می ماند. او پس از یک حضور پرحاشیه به عنوان خبرنگار کاخ سفید که دائماً با کاخ سفید ترامپ درگیر می شد، میزبانی یک برنامه بی شرمانه آخر هفته چپ را آغاز کرد.

آینده «روز جدید» سی‌ان‌ان نیز نامشخص است، اما لیخت اوایل سال جاری اعلام کرد که «تصور مجدد» خواهد شد. مجری فعلی، Brianna Keilar به خاطر مصاحبه‌های رزمی با محافظه‌کاران شهرت پیدا کرده است، و به طور عمومی مشخص نیست که آیا او بخشی از برنامه صبحگاهی اصلاح‌شده است که قرار است پاییز امسال آغاز شود یا خیر.

Outkick و Fox News مالکیت مشترک دارند.