بتی لین، تلما لو در نمایش اندی گریفیث، یک وطن پرست مغرور بود که قبل از شهرت از سربازان حمایت می کرد.


جدیداکنون می توانید به مقالات فاکس نیوز گوش دهید!

قبل از اینکه بتی لین به تلما لو تبدیل شود، او یک میهن پرست مغرور بود که سربازان ما را سرگرم می کرد.

این بازیگر که بیشتر به خاطر بازی در نقش معشوق بارنی فایف در «نمایش اندی گریفیث» شهرت داشت، در اکتبر ۲۰۲۱ در سن ۹۵ سالگی درگذشت. او قبل از مرگش روی یک زندگی نامه کار می کرد که پس از مرگش در روز دوشنبه منتشر شد. این کتاب با عنوان «تبدیل شدن به تلما لو – سفر من به هالیوود، مایبری و فراتر از آن» توسط دوستان جیم کلارک و تیم مک‌آبی نوشته شده است.

خاطرات ستاره فقید "تبدیل شدن به تلما لو - سفر من به هالیوود، میبری و فراتر از آن،" در روز دوشنبه 29 اوت 2022 منتشر شد.

خاطرات این ستاره فقید با عنوان “تبدیل شدن به تلما لو – سفر من به هالیوود، مایبری و فراتر از آن” در روز دوشنبه ۲۹ اوت ۲۰۲۲ منتشر شد.
(رسانه BearManor)

مک‌بی به فاکس نیوز دیجیتال گفت که یکی از افتخارآمیزترین دستاوردهای لین در طول دهه‌های فعالیت حرفه‌ای‌اش، اجرای یک مجری به عنوان بخشی از نمایش‌های کمپ USO بود. او در سال ۱۹۴۴ شروع کرد و استعدادهای خود را به خارج از کشور برد و در طول جنگ جهانی دوم در USO برای اعضای خدمات اجرا کرد. بر اساس بیانیه ای از موزه اندی گریفیث در مونت ایری، کارولینای شمالی، “تصور می شد که او تنها زن آمریکایی باشد که در طول جنگ جاده خطرناک برمه را طی کرده است.”

بتی لین پس از فارغ التحصیلی از دبیرستان به خارج از کشور سفر کرد تا سربازان آمریکایی را سرگرم کند.

بتی لین پس از فارغ التحصیلی از دبیرستان به خارج از کشور سفر کرد تا سربازان آمریکایی را سرگرم کند.
(از تیم مک ابی)

مک‌آبی می‌گوید: «از شنیدن داستان‌های او شگفت‌زده بودم. “این خانم جوانی بود که مستقیماً از دبیرستان فارغ‌التحصیل شده بود و خود را در موقعیت‌های بسیار سختی قرار می‌داد. او انتخاب کرد که به مسافرت برود و برای سربازان اجرا کند و در بیمارستان‌ها از آنها سر بزند. تنها کاری که می‌خواست انجام دهد این بود که آنها را تشویق کند. این مهم نبود. اگر او خود را در زمین های خشن می دید یا اگر دمای هوا بیش از ۱۰۰ درجه بود. او بسیار مغرور بود. [patriot] و می خواست به هر نحوی که می توانست خدمت کند. و او به همان اندازه که در هالیوود انجام می داد به این افتخار می کرد.

دختر دان ناتس در کتاب توضیح می دهد که چرا بستر مرگ خود را برای خندیدن ترک کرده است: “فقط نمی توانستم آن را نگه دارم”

لین در خاطرات خود به یاد می آورد که چگونه در سن ۱۸ سالگی برای اجرای برنامه USO Camp Shows تلاش کرد اما برای پیوستن به اجازه مادرش نیاز داشت. در حالی که ماتریارک از رفتن دختر خردسالش به خارج از کشور محتاط بود، لین به او یادآوری کرد که “اگر پسر بودم، مجبورم می کردند بروم.”

لین نوشت: «من بسیار میهن پرست بودم، همانطور که بیشتر مردم آن روزها بودند، و می خواستم کاری برای جنگ انجام دهم. “من مادر را متقاعد کردم که این همان کاری است که می‌خواهم انجام دهم. حتی اگر مادر برای من خیلی می‌ترسید… او اوراقی را امضا کرد که به من اجازه می‌داد به USO بپیوندم.”

تیم مک ابی گفت که او همینطور است "در هیبت" شنیدن خاطرات بتی لین از دوران حضورش در آسیا در طول جنگ جهانی دوم.

تیم مک‌آبی گفت که از شنیدن خاطرات بتی لین از دوران حضورش در آسیا در طول جنگ جهانی دوم “تعجب” کرده است.
(از تیم مک ابی)

شرایط لین به دور از جذابیت بود. لین به یاد می‌آورد که چگونه در کازابلانکا، مراکش، با یک نوازنده ویولن «اتاقی تیره‌و‌حال» داشت و روی «تشکی پاره پاره روی زمین» که «پر از کاه بود و بوی ادرار می‌داد» می‌خوابید. با این حال، لین گفت که مصمم است با سربازانی که از کشورش دفاع می کنند ملاقات کند. او از جمله در قاهره، تهران و کراچی توقف کرد.

در یک نقطه، او بر روی پل های ساخته شده از بامبو و طناب به دنبال یک “بارش باران موسمی” حرکت کرد. او حتی توضیح داد که چگونه یک کاپیتان تفنگدار دریایی به او “یک تپانچه اتوماتیک فولادی ۰.۳۲ و یک غلاف سرشانه” – در هر صورت – به او داد. وعده های غذایی شامل نان بود که اغلب با حشرات آلوده می شد و همچنین پرتقال، موز و قهوه.

برای ثبت نام در خبرنامه سرگرمی اینجا را کلیک کنید

لین توضیح داد: «در این مرحله از تور، ما فقط از بیمارستان ها بازدید نمی کردیم. “هر جا که حتی چند سرباز وجود داشت، ما را برای بازدید می فرستادند. تا حدی، چون همه چیز روز به روز غیرقابل پیش بینی بود، برنامه سفر ما چندان سازماندهی نشده بود. مهم این بود که هر جا که نیاز بود یا هر کجا که بودیم اجرا کنیم. اتفاقاً در آن زمان بود.”

بتی لین در حالی که با سربازان در آسیا می گشت، اسلحه زیر سرش می خوابید.

بتی لین در حالی که با سربازان در آسیا می گشت، اسلحه زیر سرش می خوابید.
(از تیم مک ابی)

او بعداً گفت: “من در رودخانه سالوین شنا کردم.” “در واقع، من به خودی خود دقیقاً در آن شنا نکردم، زیرا نمی توانم شنا کنم، اما در حالی که لباسم را پوشیده بودم، در رودخانه حمام کردم. اگر مجبور بودم به حمام بروم، کسی باید دستشویی را چک کند. و سپس اجازه دهید وارد شوم و نگهبانی بدهم تا از حریم خصوصی خود اطمینان حاصل کنم. مردان برای اینکه دوش بگیرند، سطل های آب روی من ریختند، اما من لباس پوشیده بودم.

مک‌آبی گفت که برای لین مهم است که سربازانی را که در طول سفرهایش در آسیا با او دوست شده به یاد بیاورد.

او گفت: «او به من توضیح داد که همیشه میهن پرست است. “او کشورش را دوست داشت. او می خواست سهم خود را انجام دهد. و او رفتن را انتخاب کرد. حتی در اواخر عمرش، فقط با صحبت در مورد آن بازدیدها از بیمارستان احساساتی می شد. او توضیح می داد که چگونه با یک سرباز در بیمارستان ملاقات می کند. اما روز بعد، وقتی او برگشت، آن سرباز دیگر آنجا نبود. او گذشته بود.

ویرجینیا پاتون، بازیگر فیلم “این یک زندگی شگفت انگیز است” در ۹۷ سالگی درگذشت: “زنگ دیگری به صدا درآمد”

چند دهه بعد، بتی لین به یاد سربازانی که در راه با آنها روبرو شد، اشک ریخت.

چند دهه بعد، بتی لین به یاد سربازانی که در راه با آنها روبرو شد، اشک ریخت.
(از تیم مک ابی)

زندگی برای لین بعداً تغییری کاملاً متفاوت خواهد داشت. پس از پایان جنگ جهانی دوم، او به نیویورک نقل مکان کرد و بازیگری را آغاز کرد. اولین نقش او در سال ۱۹۴۸ “زیبا نشسته” بود. او همچنین با ستاره‌های برتر مانند بت دیویس و مورین اوهارا دوست شد، زیرا در فیلم‌های متعددی در دوران طلایی هالیوود ظاهر شد.

مک‌آبی می‌گوید: «پنج استودیو مختلف از او خواستند تا برایشان تست صفحه نمایش بدهد. او در نهایت با فاکس رفت. با این حال، او احساس می کرد که با قالب معمولی یک ستاره هالیوود نمی گنجد. او یک مو قرمز با کک و مک بود. او خیلی بیشتر دختر همسایه بود، چیزی که او آن را در آغوش گرفت. فکر نمی کنم برای تبدیل شدن به یک آژیر بلوند روی صفحه نمایش تحت فشار باشد.

تماس بازیگری از سوی یک مامور منجر به نقشی می شود که زندگی او را برای همیشه تغییر می دهد. به گفته مک‌آبی، لین بلافاصله با اندی گریفین و دان ناتس، همبازی‌هایش در «نمایش اندی گریفیث» پیوند خورد. کمدی که درباره زندگی در مایبری، کارولینای شمالی است، از سال ۱۹۶۰ تا ۱۹۶۸ پخش شد.

بتی لین گفت که سرگرم کردن سربازان آمریکایی یکی از افتخارآمیزترین دستاوردهای او بود.

بتی لین گفت که سرگرم کردن سربازان آمریکایی یکی از افتخارآمیزترین دستاوردهای او بود.
(از تیم مک ابی)

او گفت: «او هر دوی آنها را بسیار دوست داشت و این به دوستی های مادام العمر تبدیل شد. “او به خصوص دوستی نزدیکی با دان ناتس داشت. آنها مرتباً ملاقات می کردند و به شام ​​می رفتند. بتی همچنین با همسر دان بسیار صمیمی شد. بعدها در زندگی آنها حتی نزدیک یکدیگر زندگی کردند. بنابراین دان و [his wife] فرانسیس تاب می خورد و بتی را بلند می کرد. این سه نفر می‌شوند، به شام ​​می‌روند و با هم وقت می‌گذرانند. در حالی که بتی و فرانسیس با خوشحالی با هم صحبت می کردند، دان آنجا می نشست و فقط گوش می داد و گهگاه با یکی دو کلمه صدای زنگ می زد. اما این یک دوستی فوق العاده نزدیک بود. و او دان را می پرستید.”

نویسنده ادعا می‌کند که ماه‌های پایانی الویس پریسلی با درد فیزیکی همراه بود، زیرا او تور طاقت‌فرسا را ​​آغاز می‌کرد

ناتس در سال ۲۰۰۶ در سن ۸۱ سالگی درگذشت. لین ویران شده بود.

مک ابی گفت: «از دست دادن او برای او بسیار سخت بود. “مدتی بود که ما روی کتاب کار می‌کردیم، و او مجبور شد متوقف شود. او آن را برای مدتی روی پشت مشعل گذاشت زیرا صحبت کردن در مورد دان برایش خیلی دردناک بود. خیلی دلش برای او تنگ شده بود. خاطرات مورد علاقه او که در کتاب مربوط به فیلمبرداری سریال به یاد می آورد همیشه شامل دان ناتز می شد.

از سمت چپ: بتی لین در نقش تلما لو، اندی گریفیث در نقش اندی تیلور و دان ناتس در نقش بارنی فایف در سال 1986 "بازگشت به Mayberry."

از سمت چپ: بتی لین در نقش تلما لو، اندی گریفیث در نقش اندی تیلور و دان ناتس در نقش بارنی فایف در سال ۱۹۸۶ “بازگشت به میبری”.
(Frank Carrroll/NBCU Photo Bank/NBCUniversal از طریق Getty Images از طریق Getty Images)

در سال ۲۰۰۷، لین از هالیوود به کوه ایری نقل مکان کرد و به دنبال یک سری دزدی شد. در سال‌های آخر زندگی، او در دیدارهای مجدد با دیگر بازیگران شرکت کرد و در جشنواره‌های مایبری به یکی از اعضای اصلی جشنواره تبدیل شد.

مک‌آبی می‌گوید: «او عاشق ملاقات با طرفداران و شنیدن داستان‌های آن‌ها در مورد اهمیت این سریال برای آنها بود. او کاملاً آن را پذیرفت و نقش خود را بسیار جدی گرفت. زندگی او مملو از قدردانی بود، و او همیشه این را ابراز می کرد. او فقط برای دوستانش دلتنگ LA شده بود، نه خود LA.”

سیدنی کیبریک، ستاره سابق کودک دهه ۳۰، درباره فیلمبرداری «باند ما»، در حال ترک هالیوود در ۱۱ سالگی فکر می کند: «خوشحال شدم»

“او از بازدید منظم از موزه لذت می برد و این کار را ماهی یک بار انجام می داد. مردم ماونت ایری نه تنها پشت او را در آغوش می کشیدند، بلکه مطمئن می شدند که به خوبی از او مراقبت می شود. آنها مطمئن می شدند که او همه چیز مورد نیاز خود را دارد. او واقعاً همه کسانی را که دوست دارد دوست داشت. وقت گذاشت تا او را ملاقات کند. خطوط او در نمایش های خودکار همیشه کندترین حرکت را داشتند. او مطمئن می شد که هر فردی که می خواهد او را ملاقات کند، لحظه ای برای صحبت با او داشته باشد. و برای او مهم بود که به آنها اطلاع دهد که چقدر قدردان هستند. او بود.”

بتی لین رابطه نزدیکی با همبازی اش دان ناتس داشت.

بتی لین رابطه نزدیکی با همبازی اش دان ناتس داشت.
(Frank Carrroll/NBCU Photo Bank/NBCUniversal از طریق Getty Images از طریق Getty Images)

مک‌آبی گفت که لین سال‌های پایانی خود را در حالی که از خانواده‌اش مراقبت می‌کرد، روی کتاب خاطراتش کار می‌کرد. در حالی که او در طول سال ها روابط مهمی داشت که در کتابش به آن پرداخته بود، هرگز ازدواج نکرد و بچه دار نشد. دو هفته قبل از مرگش، لین در حال انجام اصلاحات نهایی در کتابش بود.

مک ابی گفت که از انتشار امروز آن خرسند خواهد بود.

بتی لین که در دهه 1950 اینجا دیده شد، در سال 2021 در سن 95 سالگی درگذشت.

بتی لین که در دهه ۱۹۵۰ اینجا دیده شد، در سال ۲۰۲۱ در سن ۹۵ سالگی درگذشت.
(فاکس قرن بیستم/مورد علاقه های فیلم/گتی ایماژ)

او گفت: “بتی لین عاشق سرگرمی بود – و او دقیقاً این کار را در زندگی خود انجام داد.” “اما من امیدوارم که در خواندن داستان زندگی او، مردم برخی از درس‌های شکرگزاری، جبران و شمردن موهبت‌های خود را در زندگی بپذیرند. او هرگز چیزی را بدیهی نمی‌پذیرفت. او سخت کار کرد و موفق شد، اما او فقط شکرگزار بود. او پرشور بود و در خانواده و ایمانش آرامش پیدا کرد. فکر می کنم همه ما می توانستیم از بتی لین چیزهای زیادی یاد بگیریم.”

آسوشیتدپرس در این گزارش مشارکت داشته است.