بتو اورورک می گوید والدین نباید از تئوری نژاد انتقادی بترسند


جدیداکنون می توانید به مقالات فاکس نیوز گوش دهید!

بتو اورورک، نامزد دموکرات فرمانداری تگزاس، که در طول مبارزات انتخاباتی خود وعده حمایت از معلمان را داده است، گفت که معلمان باید استقلال داشته باشند تا در مورد اینکه چه “نسخه تاریخ” در کلاس درس تدریس می شود، تصمیم بگیرند.

“نیازی به گفتن نداریم [a teacher] چه نسخه ای از تاریخ را او اجازه دارد در کلاس درس تدریس کند. ما نیازی به ترساندن والدین این بچه ها نداریم… در مورد چیزی به نام CRT (نظریه نژادی انتقادی) که من تا قبل از سال گذشته هرگز در مورد آن نشنیده بودم.”

بتو اورورک، کاندیدای فرمانداری دموکرات تگزاس، وعده داد که در طول مبارزات انتخاباتی خود از حمایت معلمان برخوردار باشد.

بتو اورورک، کاندیدای فرمانداری دموکرات تگزاس، وعده داد که در طول مبارزات انتخاباتی خود از حمایت معلمان برخوردار باشد.
(AP)

تئوری نژاد انتقادی نقطه عطفی در سیاست ایالات متحده برای والدین بوده است که برخی از آنها در سراسر کشور علیه موضوعی که در مدارس تدریس می شود سازماندهی شده اند.

سیاستمداران جمهوری خواه، از جمله مخالف اورورک – فرماندار گرگ ابوت – ممنوعیت CRT را برای مدارس K-12 وضع کرده اند. ابوت سال گذشته لایحه‌ای را امضا کرد که در آن تصریح می‌کرد چگونه مربیان می‌توانند تاریخ ایالات متحده را آموزش دهند.

مادر جلسه خانه تگزاس را با دعوای “تعقیب آمبولانس” در مورد CRT تهدید کرد: “همه شما تریپین هستید”

فرماندار گرگ ابوت، رقیب جمهوری‌خواه دموکرات بتو اورورک، سال گذشته یک CRT را امضا کرد و به قانون تبدیل شد.

فرماندار گرگ ابوت، رقیب جمهوری‌خواه دموکرات بتو اورورک، سال گذشته یک CRT را امضا کرد و به قانون تبدیل شد.
(AP)

اورورک گفت: “اگر ما با آن معلم با احترامی که او به دست آورده، مدیونی که همه ما می خواهیم به او بدهیم، رفتار کنیم، چه می شود.”

او در طول مبارزات انتخاباتی خود تاکید کرده است که در کنار معلمان می ایستد.

اورورک در ماه ژوئن گفت: “به جای حمله به معلمان، فرمانداری خواهم بود که پشت آنهاست.”

کمک ۱ میلیون دلاری جورج سوروس به کمپین فرمانداری تگزاس بتو اورورک

در اظهارنظری به فاکس نیوز دیجیتال، کمپین گفت: “بتو به عنوان فرماندار، بودجه مدارس تگزاس ما را به طور کامل تامین می کند و پس از سال ها عدم بودجه توسط گرگ ابوت برای کلاس های درس ما و درخواست برای کاهش بودجه آموزش عمومی، به طور کامل از دانش آموزان، والدین و معلمان تگزاس حمایت می کند.”

این کمپین افزود: «بتو نمی گوید که «والدین» نباید به مدارس بگویند که چه چیزی را آموزش دهند.

توییت Beto

توییت Beto
(فاکس نیوز دیجیتال)

مهاجر چینی، شاهد پاکسازی سیاسی مائو، هشدار در مورد تلقین در مدارس دولتی

آموزش CRT معتقد است که آمریکا یک کشور نژادپرست سیستمی است و روایتی از ظالم در مقابل ستمدید را پیش می برد. محققی به نام ریچارد دلگادو که “نظریه نژاد انتقادی: مقدمه” را نوشت، “سیستم نژاد” ایالات متحده را دارای دو طرف توصیف می کند.

دلگادو گفت: «یکی از نژادپرستی آشکار است – سرکوب برخی افراد به دلیل اینکه چه کسی هستند. طرف دیگر “شامل امتیاز سفیدپوستان است – سیستمی که توسط آن سفیدپوستان به یکدیگر کمک می کنند و یکدیگر را تقویت می کنند.”

مخالفان ممنوعیت CRT ادعا می کنند که جمهوری خواهان سعی می کنند از ارائه دستورالعمل در مورد تاریخ واقعی آمریکا اجتناب کنند. کارشناسان لیبرال مانند جوی رید از MSNBC تا آنجا پیش رفته اند که ادعا می کنند آمریکایی هایی که با CRT در مدارس مخالف هستند نژادپرست هستند.

این موضوع همچنین یک نقطه انتقادی از مبارزات انتخاباتی فرماندار جمهوری خواه گلن یانگکین علیه تری مک آلیف دموکرات بود.

برای دریافت برنامه FOX NEWS اینجا را کلیک کنید

یانگکین متعهد شد که موضعی جسورانه در برابر نظریه نژادی انتقادی از مدارس اتخاذ کند، در حالی که مک آلیف گفت که والدین نباید به “مدارس آنچه باید آموزش دهند” بگویند.

یک مقاله نظری در واشنگتن پست که توسط یکی از رای دهندگان یانگکین نوشته شده است بیانیه مک آلیف را متعلق به “تالار مشاهیر اشتباهات سیاسی” توصیف می کند.