بایدن کنترل تورم و اعتماد مردم آمریکا را از دست می دهد


جدیداکنون می توانید به مقالات فاکس نیوز گوش دهید!

به یاد دارید که جو بایدن چگونه می‌خواست رئیس‌جمهور تاریخی شود – پرتره FDR را به طور واضح بر روی شومینه در دفتر بیضی آویزان کرد؟

به نظر می رسد، از آنجایی که ما اکنون رسماً در قلمرو بازار نزولی قرار گرفته ایم و آمریکایی ها لحظه به لحظه فقیرتر می شوند، رویاهای بایدن به حقیقت می پیوندند.

در حال حاضر، بایدن اولین قدم های تاریخی داشته است.

به عنوان مثال، احساسات مصرف کننده در ماه ژوئن به پایین ترین سطح سقوط کرد تا کنون ثبت شده است در تاریخ ۷۰ ساله شاخص دانشگاه میشیگان. این یک فروپاشی خیره کننده است که حتی در تاریک ترین روزهای ترس از COVID-19 دیده نشده است. این شاخص از ۵۸.۴ در ماه می به ۵۰.۲ کاهش یافت – که قبلاً در سطح رکود بود – و بسیار کمتر از ۵۸.۱ پیش بینی شده توسط اقتصاددانان بود.

مشاور اقتصادی بایدن می گوید کاخ سفید در مورد تورم «اصلاً چیز زیادی از دست نداده است»

داده های بازار سهام، بورس و بورس، سقوط بازار سهام، علامت دلار، حرکت به سمت پایین

داده های بازار سهام، بورس و بورس، سقوط بازار سهام، علامت دلار، حرکت به سمت پایین

در همین حال، فدرال رزرو نیویورک به تازگی گزارش داد که انتظارات مصرف کنندگان برای تورم به یک درجه رسیده است سطح رکورد در ماه مه، بدبینی نسبت به بازار سهام.

به نظر می رسد کشور هرگز تا این حد غم انگیز نبوده است. آفرین، جو!

با توجه به اینکه اکثر افرادی که خواهان شغل هستند می توانند به آن دست پیدا کنند، اینها دستاوردهای قابل توجهی هستند. تقریباً نیمی از پاسخ دهندگان به نظرسنجی میشیگان به قیمت بنزین یا تورم به طور کلی به عنوان دلیلی برای بدبینی خود اشاره کردند، اما به وضوح چیز دیگری در حال وقوع است.

من آن را بی اعتمادی بزرگ می نامم. به بیان ساده، آمریکایی ها اعتماد خود را به رهبران ما، نهادهای ما (اف بی آی، کنگره، آموزش عمومی، CDC و غیره) و به ویژه رئیس جمهور ما را از دست داده اند. ما در تلاش هستیم تا تعادل خود را بر پایه‌ای همیشه متزلزل‌تر حفظ کنیم و در حالی که ستون‌های کشورمان توسط موج فزاینده اختلافات سیاسی و عدم صداقت خورده شده است، به جلو حرکت می‌کنیم.

در قلب آن خوردگی: رئیس جمهور جو بایدن.

سخنرانی اخیر بایدن در بندر لس آنجلس را در نظر بگیرید، جایی که او به تورم پرداخت که به طور متناوب آن را “اولویت اقتصادی اصلی” و “مالیات پوتین بر غذا و گاز” نامید.

سخنرانی بایدن بسیار فراتر از سخنان گمراه کننده معمول او در مورد “ایجاد” ۸.۷ میلیون شغل جدید از زمان روی کار آمدن وی و “کاهش کسری بودجه فدرال به میزان ۱.۷ تریلیون دلار” بود.

این تنها بار نبود:

  1. میلیون‌ها آمریکایی به سمت مشاغل بهتر و دستمزد بهتر حرکت می‌کنند.» در واقع، دستمزدهای واقعی در سال گذشته سه درصد کاهش یافته است.
  2. و از زمانی که من به قدرت رسیدم، خانواده ها به طور متوسط ​​در آمریکا بدهی کمتری دارند. آنها پس انداز بیشتری نسبت به قبل دارند.» واقعیت: بدهی در حال افزایش است و پس انداز شخصی در حال کاهش است.
  3. آنچه اقتصاددانان «تورم اصلی» می‌نامند – در دو ماه گذشته تعدیل شده است.» واقعیت: تورم اصلی ۰.۶ درصدی در ماه ژوئن در بالاترین سطح ثبت شده در شش ماه گذشته باقی ماند.
اوضاع برای آمریکایی‌ها بسیار تیره‌تر از آن چیزی است که کاخ سفید وانمود می‌کند.

اوضاع برای آمریکایی‌ها بسیار تیره‌تر از آن چیزی است که کاخ سفید وانمود می‌کند.

اینها دروغ های کوچکی هستند، اما کاخ سفید بایدن نیز به دروغ های بزرگ تن می دهد. دروغ در مورد حق رای و امنیت مرزها و خطر قریب الوقوع ناشی از تغییرات آب و هوایی.

اما این دروغ ها در مورد اقتصاد است که بازارهای ما را متلاطم می کند و می تواند ما را به سمت رکود سوق دهد.

اول از همه، اعتراف نکردن این است که هزینه کردن ۱.۹ تریلیون دلار از طرح نجات آمریکا که فقط دموکرات ها بود، باعث شعله ور شدن تورم شد.

زمانی که بایدن آن لایحه را امضا کرد و صدها میلیارد دلار به آمریکایی‌هایی که با ۲.۵ تریلیون دلار پس‌انداز اضافی سرازیر می‌شد، سرازیر شد، کشور شش درصد رشد کرد و به سرعت از رکود ناشی از COVID-19 بهبود یافت. بایدن مدعی است که در زمان روی کار آمدن او اقتصاد در آستانه رکود بوده است و به کمک های فاحش نیاز داشت. که درست نیست.

صادق نبودن در مورد منبع تورم – مخارج مازاد – به این معنی است که بایدن می‌تواند به وانمود کردن ادامه دهد که برنامه‌اش «بهتر بساز»، که به طور واقع بینانه تخمین زده می‌شود ۳ تا ۵ تریلیون دلار هزینه داشته باشد، تورم را کاهش می‌دهد. هیچ کس این را باور نمی کند، از جمله آن ۱۷ برنده جایزه نوبل که رئیس جمهور اغلب از آنها به عنوان تایید کننده این لایحه غول پیکر یاد می کند.

واشنگتن پست یک نظرسنجی از آن دانشگاهیان انجام داد و جای تعجب نیست که بسیاری از این ادعا که BBB قیمت ها را کاهش می دهد عقب نشینی کردند.

آمریکایی ها دیگر به بایدن اعتقادی ندارند. زمانی که بایدن تحلیف شد، ۴۷ درصد از آمریکایی ها او را صادق می دانستند، در حالی که ۳۶ درصد اینطور نبودند. امروز، او تقریباً شش نقطه زیر آب است.

نوبت زمانی فرا رسید که او آمریکایی ها را در مورد خروج فاجعه آمیز از افغانستان که ۱۳ سرباز کشته برجای گذاشت، گمراه کرد. او گفت که در مورد خطرات خروج عجولانه به او هشدار داده نشده بود. مقامات ارشد نظامی او، از جمله وزیر دفاع لوید آستین و رئیس ستاد مشترک، مارک میلی، این ادعا را در یک نقض خارق‌العاده آداب و رسوم، رد کردند.

جانت یلن، وزیر خزانه داری ایالات متحده، در اجلاس آب و هوا COP26 سازمان ملل در گلاسکو، اسکاتلند، چهارشنبه، 3 نوامبر 2021 سخنرانی می کند.

جانت یلن، وزیر خزانه داری ایالات متحده، در اجلاس آب و هوا COP26 سازمان ملل در گلاسکو، اسکاتلند، چهارشنبه، ۳ نوامبر ۲۰۲۱ سخنرانی می کند.
(AP Photo/Alberto Pezzali)

رئیس‌جمهوری که اعتماد کشورش را از دست بدهد، بهای گزافی را می‌پردازد، اما رای دهندگان او نیز چنین می‌کنند. امروز با سقوط قیمت سهام شاهد آن هستیم.

سرمایه گذاران فقط به برآوردهای درآمد کمتر و نرخ بهره بالاتر پاسخ نمی دهند. آنها همچنین دارایی ها را می فروشند زیرا هیچ اطمینانی ندارند که این کاخ سفید و این رئیس جمهور هیچ ایده ای برای بازگرداندن اقتصاد ما به مسیر سالم تری دارند.

پس از نادیده گرفتن هشدارهای فزاینده در مورد تورم، و سپس ساختن بهانه‌های بی‌پایان برای اینکه چرا مسئول نبوده‌اند، افراد مسئول اعتبار خود را از دست داده‌اند.

مشاوران او، از جمله جانت یلن، وزیر خزانه‌داری، نشان داده‌اند که برای برنامه هزینه‌های کلان دموکرات‌ها نقش مهمی دارند، نه مباشران متفکر اقتصاد ما.

بایدن و تیمش از پیشنهادهایی دفاع می کنند که بازگشت ناخواسته به سیاست های ضد تجاری دوران اوباما است که باعث کندترین دوره بهبودی از رکود شد.

برای دریافت خبرنامه نظر اینجا را کلیک کنید

آنها استدلال می‌کنند که این مالیات‌های بالاتر و افزایش مقررات نبود که اعتماد کسب‌وکار را کاهش داد و سرمایه‌گذاری را پس از رکود بزرگ متوقف کرد، بلکه مقدار پول محرکی که برای تحریک اقتصاد صرف می‌شد بسیار کم بود. پس از صرف هزینه بیشتر در سه سال گذشته بیش از آنچه برای جنگ جهانی دوم فرستاده شد، خطر چنین رویکردی را می بینیم.

دیوانه وارتر، بایدن همچنان به قرارداد سبز جدید و انرژی های تجدیدپذیر متصل است و از آزادسازی بزرگترین مزیت های نسبی آمریکا – یعنی ذخایر عظیم نفت و گاز ما – خودداری می کند. این درحالی است که نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد آمریکایی‌ها از افزایش قیمت گاز در پمپ بنزین عصبانی هستند و جو بایدن را مسئول این افزایش مقصر می‌دانند.

برای دریافت برنامه FOX NEWS اینجا را کلیک کنید

آیا چیزی می تواند ثروت در حال غرق شدن جو بایدن را تغییر دهد و خوش بینی ذاتی آمریکا را احیا کند؟ او می تواند با صداقت شروع کند – در مورد مشکلات ما و راه حل های ممکن.

به نظر می رسد یک شات طولانی است.

برای خواندن اطلاعات بیشتر از LIZ PEEK اینجا را کلیک کنید