بایدن می گوید که او، بانوی اول، برای قربانیان تیراندازی بوفالو “دعا” می کند. جنایت احتمالی ناشی از نفرت را محکوم می کند


جدیداکنون می توانید به مقالات فاکس نیوز گوش دهید!

پرزیدنت بایدن اواخر روز شنبه تیراندازی در بوفالو، نیویورک را که حداقل ۱۰ کشته و ۳ زخمی برجای گذاشت، “بی معنی” خواند و “تروریسم داخلی ناشی از نفرت” را محکوم کرد و خاطرنشان کرد که انگیزه تیرانداز هنوز در حال بررسی است.

رئیس جمهور در بیانیه‌ای گفت: امشب برای خانواده‌های ده نفری که جانشان به طرز بی‌معنای کشته شد و همه کسانی که در اثر این تیراندازی هولناک دچار جراحات جسمی و روحی شده‌اند، داغدار هستیم.

“ما از شجاعت اعضای مجری قانون و سایر امدادگران اولیه که برای محافظت و نجات جان افراد اقدام فوری انجام دادند سپاسگزاریم. من و بانوی اول برای قربانیان و خانواده‌های آنها دعا می‌کنیم و قلب‌های سراسر این کشور با آنها همراه است. مردم بوفالو.”

پلیس نیویورک می گوید که ۱۳ نفر در جریان “تیراندازی دسته جمعی” در خواربارفروشی بوفالو تیراندازی کردند، ۱۰ نفر کشته شدند.

رئیس جمهور جو بایدن در باغ رز کاخ سفید در واشنگتن، جمعه، 13 می 2022، سخنرانی می کند.

رئیس جمهور جو بایدن در باغ رز کاخ سفید در واشنگتن، جمعه، ۱۳ می ۲۰۲۲، سخنرانی می کند.
(AP Photo/ سوزان والش)

بایدن گفت که اگرچه انگیزه تیراندازی کاملاً مشخص نیست، “ما به هیچ چیز دیگری برای بیان یک حقیقت اخلاقی واضح نیاز نداریم: جنایت نفرت انگیز با انگیزه نژادی برای ساختار این کشور نفرت انگیز است. هر گونه اقدام تروریسم داخلی. از جمله اقدامی که به نام ایدئولوژی ناسیونالیستی سفیدپوست نفرت انگیز انجام شده است، با هر چیزی که ما در آمریکا برای آن دفاع می کنیم مخالف است.”

دادستان کل گارلند می گوید که وزارت دادگستری در حال تحقیق در مورد تیراندازی دسته جمعی بوفالو “به عنوان جنایت نفرت” است.

پلیس منطقه ای در اطراف یک سوپرمارکت را ایمن می کند که در آن چندین نفر در تیراندازی روز شنبه، 14 می 2022 در بوفالو، نیویورک کشته شدند، مقامات نیویورک گفتند که فرد مسلح با تفنگ وارد سوپرمارکت شد و تیراندازی کرد.  بازرسان بر این باورند که این مرد ممکن است تیراندازی را به صورت زنده پخش می‌کرده و در حال بررسی این موضوع بودند که آیا مانیفست آنلاینی را منتشر کرده است (درک جی/نیوز بوفالو از طریق AP)

پلیس منطقه ای در اطراف یک سوپرمارکت را ایمن می کند که در آن چندین نفر در تیراندازی روز شنبه، ۱۴ می ۲۰۲۲ در بوفالو، نیویورک کشته شدند، مقامات نیویورک گفتند که فرد مسلح با تفنگ وارد سوپرمارکت شد و تیراندازی کرد. بازرسان بر این باورند که این مرد ممکن است تیراندازی را به صورت زنده پخش می‌کرده و در حال بررسی این موضوع بودند که آیا مانیفست آنلاینی را منتشر کرده است (درک جی/نیوز بوفالو از طریق AP)
(درک جی/نیوز بوفالو از طریق AP)

وزارت دادگستری روز شنبه گفت تیراندازی که در یک سوپرمارکت روی داد، به عنوان جنایت نفرت “با انگیزه نژادی” در حال بررسی است و گفته می شود تیراندازی در نوشته های قبلی آنلاین گفته است که انگیزه وی تیرانداز نیوزلندی بوده است که ده ها نمازگزار مسلمان را کشت. به گزارش نیویورک دیلی نیوز، در سال ۲۰۱۹.

پلیس در حال بررسی پس از تیراندازی در یک سوپرمارکت در روز شنبه، 14 می 2022، در بوفالو، نیویورک، از کنار یک بنای یادبود کوچک عبور می‌کند (AP Photo/Joshua Bessex)

پلیس در حال بررسی پس از تیراندازی در یک سوپرمارکت در روز شنبه، ۱۴ می ۲۰۲۲، در بوفالو، نیویورک، از کنار یک بنای یادبود کوچک عبور می‌کند (AP Photo/Joshua Bessex)
(AP Photo/Joshua Bessex)

برای دریافت برنامه FOX NEWS اینجا را کلیک کنید

۱۱ نفر از قربانیان سیاه پوست و دو نفر سفیدپوست بودند.