بایدن می‌گوید خاورمیانه «باثبات‌تر و امن‌تر» است، اما منتقد به خروج «شامبولیک» از افغانستان اشاره می‌کند


جدیداکنون می توانید به مقالات فاکس نیوز گوش دهید!

پرزیدنت بایدن در یک مقاله روز شنبه در واشنگتن پست مدعی شد که خاورمیانه نسبت به زمان روی کار آمدن او “باثبات و امن تر” است.

بایدن نوشت: «خاورمیانه ای که من از آن بازدید خواهم کرد، پایدارتر و امن تر از خاورمیانه ای است که دولت من ۱۸ ماه پیش به ارث برده بود.

اظهارات او علیرغم تصمیم برای خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان است که به دنبال آن طالبان دوباره کنترل افغانستان را به دست گرفتند.

کی تی مک فارلندمعاون مشاور امنیت ملی رئیس جمهور پیشین ترامپ در واکنش به سخنان بایدن با فاکس نیوز دیجیتال گفت وگو کرد و خروج آمریکا از افغانستان را «شبه‌آمیز» خواند.

نیویورک تایمز می گوید سن بایدن برای کاخ سفید «مسئله ای ناراحت کننده» است، دموکرات ها در گزارشی خیره کننده

پرزیدنت بایدن در یک مقاله روز شنبه در واشنگتن پست مدعی شد که خاورمیانه بیشتر است "پایدار و ایمن" با وجود تسلط طالبان بر افغانستان، نسبت به آغاز دوره ریاست جمهوری او.

پرزیدنت بایدن در یک مقاله روز شنبه در واشنگتن پست مدعی شد که با وجود تسلط طالبان بر افغانستان، خاورمیانه نسبت به ابتدای ریاست جمهوری او «ثبات و امن تر» است.
(AP Photo/Carolyn Kaster, File)

مک فارلند گفت: “خروج غیرقانونی ما از افغانستان تبدیل به نقطه عطفی در موقعیت آمریکا در جهان شده است. از آن زمان، دوستان ما دیگر به ما اعتماد ندارند و دشمنان ما دیگر از ما نمی ترسند.” “بایدن وارث خاورمیانه ای بود که به تازگی یک توافقنامه صلح تاریخی بین اسرائیل و کشورهای عرب سنی را منعقد کرده بود. ایران از نظر اقتصادی به دلیل تحریم ها و قیمت پایین نفت ویران شده بود. کمپین فشار حداکثری بر ایران کار می کرد – آنها به زودی چاره ای جز نداشتند. برای متوقف کردن حمایت آنها از جنبش های تروریستی و توقف برنامه سلاح های هسته ای و شکایت برای صلح با شرایط ما. داعش شکست خورد، رهبران قصاب آن کشته شدند.”

مک فارلند همچنین گفت که بایدن به زودی متوجه خواهد شد که خاورمیانه «به جلو حرکت کرده است».

«عرب‌ها و اسرائیلی‌ها با وجود تمام تلاش‌های بایدن برای خراب کردن توافق‌نامه آبراهام، همچنان به شتاب‌دادن توافق‌نامه آبراهام ادامه می‌دهند. ایران تا پایان دوره ریاست جمهوری بایدن تسلیحات هسته‌ای قابل تحویل خواهد داشت. سعودی‌ها که بایدن علناً آنها را رد کرده است، انگیزه کمی برای دستیابی به آن خواهند داشت. مک‌فارلند می‌گوید، او را از کمبود نفتی که ایجاد کرده است، نجات دهد.

در ۸ جولای ۲۰۲۱، تقریباً دو ماه قبل از اینکه طالبان کنترل افغانستان را به دست گیرند، بایدن گفت که تسلط طالبان بر کشور محتمل نیست.

ارتش ژنرال سه ستاره بازنشسته را به دلیل توییت ارسالی به جیل بایدن تعلیق کرد

در این عکس که توسط وزارت دفاع ارائه شده است، نیروهای آمریکایی نشان داده شده اند که به مردم کمک می کنند تا امنیت خود را حفظ کنند.

در این عکس که توسط وزارت دفاع ارائه شده است، نیروهای آمریکایی نشان داده شده اند که به مردم کمک می کنند تا امنیت خود را حفظ کنند.
(وزارت دفاع)

یک خبرنگار پرسید: «آیا اکنون تسلط طالبان بر افغانستان اجتناب ناپذیر است؟

بایدن در پاسخ گفت: نه، اینطور نیست.

بایدن یک بار در این گزارش از افغانستان نام برد، اما درباره خروج نیروهای آمریکایی از این کشور صحبتی نکرد.

برای دریافت برنامه FOX NEWS اینجا را کلیک کنید

اظهار نظر بایدن کمتر از یک هفته قبل از اولین سفر او به عربستان سعودی از زمان ریاست جمهوری او منتشر شده است.