بایدن میزبان پلوسی، هیئت کنگره در اتاق وضعیت برای نشست توجیهی سفر اوکراین است


جدیداکنون می توانید به مقالات فاکس نیوز گوش دهید!

رئیس جمهور بایدن قرار است بعدازظهر سه شنبه در اتاق وضعیت کاخ سفید میزبان نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان و اعضای هیئت کنگره باشد که هفته گذشته به اوکراین سفر کردند.

پلوسی، کالیفرنیا، هیئتی از قانونگذاران دموکرات را در سفر ماه گذشته به اوکراین رهبری کرد. این هیئت شامل نمایندگان دموکرات، جیم مک گاورن، گریگوری میکس، آدام شیف، باربارا لی، بیل کیتینگ و جیسون کرو بود.

کاخ سفید می گوید بایدن “دوست دارد از اوکراین بازدید کند”، اما “هیچ برنامه ای در کار نیست” برای سفر

جن ساکی، سخنگوی کاخ سفید روز سه‌شنبه گفت: «رئیس‌جمهور قبلاً با پلوسی رئیس‌جمهور درباره سفر هیأت تلفنی صحبت کرده بود». همانطور که در اوایل این ماه گفتیم، او می‌خواست شخصاً گزارش دقیق‌تری از زمان حضورشان در اوکراین پس از بازنشستگی به ایالات متحده بشنود.»

ساکی گفت که جلسه روز سه شنبه اتاق موقعیت “فرصتی برای انجام این کار است.”

نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان و زلنسکی رئیس جمهور اوکراین در 1 می 2022.

نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان و زلنسکی رئیس جمهور اوکراین در ۱ می ۲۰۲۲.
(زلنسکی)

پلوسی و هیئت همراه اوایل ماه جاری در کیف با ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین دیدار کردند. سخنران گفت که هدف از این سفر ارسال پیامی غیرقابل انکار و قاطع به کل جهان است: آمریکا قاطعانه در کنار اوکراین ایستاده است.

پلوسی پس از این دیدار در بیانیه‌ای گفت: دیدار ما با رئیس‌جمهور زلنسکی با تشکر از ایالات متحده برای کمک‌های قابل توجهی که ارائه کرده‌ایم آغاز شد و افزود که زلنسکی نیاز آشکار به ادامه کمک‌های امنیتی، اقتصادی و بشردوستانه از سوی کشورهای عضو را اعلام کرد. ایالات متحده برای رسیدگی به تلفات انسانی ویرانگر که توسط تهاجم شیطانی پوتین بر مردم اوکراین وارد شد – و هیئت ما با افتخار این پیام را ارائه داد که حمایت بیشتر آمریکا در راه است، زیرا ما در تلاش هستیم تا درخواست بودجه قوی رئیس جمهور بایدن را به یک بسته قانونی تبدیل کنیم.

پلوسی پس از این دیدار گفت: «هیات ما احترام و قدردانی خود را به رئیس جمهور زلنسکی به خاطر رهبری او و تحسین ما از مردم اوکراین به خاطر شجاعتشان در مبارزه با ظلم روسیه را اعلام کرد».

رئیس جمهور هنوز به اوکراین سفر نکرده است. کاخ سفید هفته گذشته گفت که او “دوست دارد به این کشور سفر کند”، اما “هیچ برنامه ای در دست ساخت” برای سفر او به این کشور وجود ندارد.

در آخر هفته، بانوی اول جیل بایدن به اوکراین سفر کرد و ماه گذشته، لوید آستین، وزیر دفاع و آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه، سفرهای مشابهی داشتند.

رهبران دیگر به اوکراین سفر کرده اند. بوریس جانسون نخست وزیر بریتانیا در ماه آوریل به کیف سفر کرد و در ویدئوهایی که توسط وزارت دفاع اوکراین به اشتراک گذاشته شده بود در حال قدم زدن در خیابان های پایتخت در کنار زلنسکی دیده شد.

در این تصویر منتشر شده توسط دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری اوکراین در روز یکشنبه 1 می 2022، ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین برای دیدار با نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا در کیف، اوکراین، شنبه 30 آوریل 2022 وارد می شود.

در این تصویر منتشر شده توسط دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری اوکراین در روز یکشنبه ۱ می ۲۰۲۲، ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین برای دیدار با نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا در کیف، اوکراین، شنبه ۳۰ آوریل ۲۰۲۲ وارد می شود.
(دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری اوکراین از طریق AP)

درخواست ۳۳ میلیارد دلار بایدن از کنگره برای کمک مالی تکمیلی اضطراری اوکراین

در ماه مارس، نخست وزیران ماتئوش موراوتسکی از لهستان، پتر فیالا از جمهوری چک و یانز یانسا از اسلوونی به کیف سفر کردند.

کنگره در حال بررسی یک بسته قانونی ۳۳ میلیارد دلاری برای اوکراین است که رئیس جمهور ماه گذشته درخواست کرد و بایدن از قانونگذاران خواست تا “فورا” آن را در روز دوشنبه تصویب کنند.

لایحه بودجه تکمیلی اضطراری برای اوکراین شامل ۲۰.۴ میلیارد دلار کمک امنیتی اضافی برای اوکراین، با ۵ میلیارد دلار اختیار اضافی برای برداشت، ۶ میلیارد دلار برای ابتکار کمک امنیتی اوکراین و ۴ میلیارد دلار برای برنامه تأمین مالی نظامی خارجی وزارت امور خارجه است.

دیدار پلوسی با رئیس جمهور لهستان پس از بازدید غیرمنتظره از کیو

دولت همچنین درخواست بودجه برای تقویت تلاش‌های «گروه ویژه KleptoCapture» وزارت دادگستری برای پیگیری توقیف دارایی‌های با ارزش بالا از افراد تحت تحریم مرتبط با اقدامات روسیه در اوکراین است.

دولت بایدن در ماه آوریل از کمک نظامی ۸۰۰ میلیون دلاری دیگر به اوکراین، از جمله توپخانه و مهمات سنگین خبر داد، زیرا این کشور به مبارزه برای دفاع از خود در برابر جنگ چند جبهه روسیه ادامه می دهد. این بودجه علاوه بر مجوز ۸۰۰ میلیون دلاری اسلحه، مهمات و سایر کمک های امنیتی در اوایل این ماه بود.

۱.۶ میلیارد دلاری که رئیس جمهور ماه گذشته برای اوکراین تصویب کرد، علاوه بر بیش از یک میلیارد دلاری است که دولت بایدن قبلاً به اوکراین ارسال کرده بود.

مجلس نمایندگان قرار است سه شنبه شب درباره این بسته رای گیری کند.