بایدن رهبر القاعده را به خاطر حملات ۱۱ سپتامبر دستگیر کرد و (بیشتر) مورد تمجید رسانه ها قرار گرفت


جدیداکنون می توانید به مقالات فاکس نیوز گوش دهید!

بدون شک این یک پیروزی برای آمریکا و جهان بود.

حمله هواپیمای بدون سرنشین که ایمن الظواهری، رهبر القاعده را کشت، یکی از منفورترین تروریست های جهان، نیروی فکری پشت این گروه را که به عنوان شماره دو اسامه بن لادن، به طراحان حملات ۱۱ سپتامبر کمک کرد، از بین برد. ۲۰۰۱. و ظواهری قبل از آن حملات ویرانگری را انجام داد، از جمله بمب گذاری سفارتخانه های ایالات متحده در کنیا و تانزانیا در سال ۱۹۹۸، که باعث شد دولت کلینتون او را هدف قرار دهد.

این همچنین یک پیروزی بزرگ برای پرزیدنت بایدن بود، و با این حال هیچ کس به اندازه خانواده های قربانیان ۱۱ سپتامبر احساس بسته بودن نداشت. ظواهری طراح اصلی هواپیماهای ربوده شده بود که مرکز تجارت جهانی را سرنگون کردند، به پنتاگون برخورد کردند، و اگر شجاعت مسافران در بالای شانکسویل، پنسیلوانیا نبود، هدف سومی را نیز هدف قرار می داد.

این امر سال‌ها سیاست ما را کاملاً متحول کرد و ما را وارد عصری کرد که مایعات به هواپیماها نمی‌آوریم، قوانین امنیت داخلی را تصویب می‌کنیم و جنگ ۲۰ ساله را در افغانستان به راه انداخته‌ایم.

چگونه شخصیت های قدرتمند همه را دیوانه می کنند – و اغلب تاریخ را تغییر می دهند

پرزیدنت بایدن در مورد تورم و مسائل زنجیره تامین در لس آنجلس صحبت می کند.

پرزیدنت بایدن در مورد تورم و مسائل زنجیره تامین در لس آنجلس صحبت می کند.
(AP Photo/Damian Dovarganes)

این یک عملیات نظامی از آن نوع نبود که اسامه بن لادن را در سال ۲۰۱۱ کشت، در حالی که بایدن در عکس معروف اتاق موقعیت نشسته بود، در حالی که او، پرزیدنت اوباما و سایر رهبران منتظر نتایج حمله نیروی دریایی SEAL بودند. در حالی که مقامات رسمی این را نمی گویند، این یک عملیات ضد تروریستی سیا بود. ۱۱ سال دیگر طول کشید تا بایدن مجوز حمله روز شنبه را که منجر به کشته شدن ظواهری شد، صادر کرد.

چهره ی ریش خاکستری ظواهری زمانی برای آمریکایی ها آشنا شده بود که او القاعده را به دست گرفت و یک سری فیلم برای ارائه پیام های تروریستی ساخت. درست است که او دوران اوج خود را پشت سر گذاشته بود، اما این در مورد مسئولیت پذیری بود.

ترامپ دوباره بر اخبار مسلط شد، سخنرانی تاول‌آمیز بایدن در نوار کناری

بایدن از بالکن کاخ سفید، جایی که هنوز به دلیل کووید-۱۹ در حاشیه است، به کشور گفت: «عدالت برقرار شده است و این رهبر تروریست دیگر نیست… ما امشب دوباره روشن می‌کنیم که مهم نیست چقدر طول بکشد، نه مهم نیست کجا مخفی شوید، اگر تهدیدی برای مردم ما باشید، ایالات متحده شما را پیدا خواهد کرد و شما را بیرون خواهد برد.”

همانطور که برخی از جمهوری خواهان اذعان کردند، بایدن برای این درخواست سخت قدردانی کرد، اما این امر میان دوره ای را تغییر نخواهد داد. با تمرکز رأی دهندگان بر تورم، کووید-۱۹ و سایر مسائل داخلی، به زودی از اخبار محو خواهد شد. حتی اوباما فقط برای بیرون کردن بن لادن یک ضربه کوتاه مدت داشت.

ایمن الظواهری رهبر القاعده در یازدهمین سالگرد مرگ اسامه بن لادن سخنرانی می کند.

ایمن الظواهری رهبر القاعده در یازدهمین سالگرد مرگ اسامه بن لادن سخنرانی می کند.
(آپ عکس/ مظهر علی خان، فایل)

اکنون به یک سوال پیچیده تر می رسیم.

بایدن استدلال محکمی دارد مبنی بر اینکه رویکرد او پس از ریاست بر بدترین افتضاح سیاست خارجی در نسل‌ها، یعنی خروج خشونت‌آمیز و آشفته از افغانستان، اثبات شده است. رئیس جمهور سپس گفت که ایالات متحده می تواند مأموریت های ضد تروریسم را حتی بدون چکمه های روی زمین انجام دهد – و عملیات سیا حق او را ثابت کرد و گزارش هایی مبنی بر تلفات غیرنظامیان نداشت.

اما جمهوری خواهان از این واقعیت که زوارهی اصلاً در کابل بوده است، انتقاد می کنند. بر اساس توافق خروج – که توسط دونالد ترامپ در سال ۲۰۲۰ مذاکره شد و بعداً توسط بایدن پذیرفته شد – طالبان متعهد شدند که به هیچ سازمان تروریستی با اهداف بین‌المللی پناه ندهند.

آیا واقعاً کسی از دروغ گفتن طالبان که ادعا می کنند هیچ اطلاعی از حضور زوارهی نداشته اند، شوکه شده است؟ او در خانه ای مجلل در یک محله ثروتمند در پایتخت، نه چندان دور از سفارت ایالات متحده زندگی می کرد. او پس از تسلط طالبان بازگشت، نگهبان خود را رها کرد، و سرویس اطلاعاتی ما ماه‌ها طول کشید تا حضور او و گذراندن وقتش را در بالکن خود، جایی که در آن کشته شد – پس از نقل مکان خانواده‌اش به خانه دیگری در کابل، تأیید کند.

دونالد ترامپ، رئیس جمهور ایالات متحده، پس از بازگشت از بستری شدن در مرکز پزشکی والتر رید، در حالی که در بالای بالکن ترومن کاخ سفید قرار می گیرد، ماسک محافظ صورت خود را برمی دارد.

دونالد ترامپ، رئیس جمهور ایالات متحده، پس از بازگشت از بستری شدن در مرکز پزشکی والتر رید، در حالی که در بالای بالکن ترومن کاخ سفید قرار می گیرد، ماسک محافظ صورت خود را برمی دارد.
(رویترز/ارین اسکات/عکس فایل)

مشترک شدن در پادکست رسانه ای HOWIE’s Buzzmeter, RIFF در داغ ترین داستان های روز

آیا واقعاً کسی می تواند شک کند که رژیم طالبان، که وعده های خود در مورد حقوق بشر را نیز زیر پا گذاشته است، از دیگر تروریست های القاعده نیز محافظت می کند؟

برای دریافت برنامه FOX NEWS اینجا را کلیک کنید

برخی از محافظه کاران به دلیل ادعای ناپدید شدن حضور القاعده، بایدن را به هم می زنند. اما تسلط طالبان به وضوح اوضاع را تغییر داد.

این سیاست آمریکاست. اما نکته مهمتر – اینکه آخرین توطئه ۱۱ سپتامبر در قبال جنایات فجیع خود پاسخگو بوده است – چیزی است که تاریخ به یاد خواهد آورد.