بایدن دومین فرمان اجرایی را برای گسترش دسترسی به سقط جنین امضا کند


جدیداکنون می توانید به مقالات فاکس نیوز گوش دهید!

پرزیدنت بایدن و معاون رئیس جمهور کامالا هریس میزبان اولین جلسه کارگروه بین سازمانی برای دسترسی به مراقبت های بهداشت باروری در روز چهارشنبه خواهند بود، زمانی که انتظار می رود رئیس جمهور اقدامات اجرایی بیشتری را برای محافظت از خدمات سقط جنین انجام دهد.

یک مقام ارشد دولت گفت، در این نشست، بایدن دومین فرمان اجرایی را صادر و امضا خواهد کرد که به زنان اجازه می دهد حتی اگر سقط جنین در ایالت آنها غیرقانونی باشد، سقط جنین کنند.

فرمان اجرایی جدید همچنان بر اساس اقداماتی است که دولت بایدن هریس برای محافظت از خدمات مراقبت های بهداشتی باروری و دسترسی به آن خدمات از زمان تصمیم دادگاه عالی انجام داده است. سازمان بهداشت زنان دابز علیه جکسون.

رئیس جمهور بایدن پس از امضای فرمان اجرایی در مورد دسترسی به خدمات بهداشت باروری در کاخ سفید در واشنگتن دی سی، در 8 ژوئیه 2022.

رئیس جمهور بایدن پس از امضای فرمان اجرایی در مورد دسترسی به خدمات بهداشت باروری در کاخ سفید در واشنگتن دی سی، در ۸ ژوئیه ۲۰۲۲.
(الکس وانگ/گتی ایماژ)

فرمان اجرایی جدید پس از آن صادر شد که بایدن در ماه گذشته فرمان اجرایی را برای گسترش خدمات بهداشت باروری امضا کرد.

گروه سناتورهای دو حزبی لایحه ای را برای حمایت فدرال از حقوق سقط جنین، دسترسی به پیشگیری از بارداری ارائه می کند

یک مقام ارشد دولت گفت که این به اداره بهداشت و خدمات انسانی دستور می دهد تا استفاده از بودجه از جمله Medicaid را برای حمایت از زنانی که برای خدمات سقط جنین به خارج از ایالت سفر می کنند، در نظر بگیرند.

این مقام همچنین اضافه کرد که این وزارتخانه همچنین به این بخش دستور می دهد تا اطمینان حاصل کند که ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی هنگام ارائه چنین خدماتی از قوانین فدرال عدم تبعیض پیروی می کنند و به آن دستور می دهد تا داده هایی را برای اندازه گیری تأثیر این حکم بر سلامت مادر جمع آوری کند.

ادمین بایدن پس از صدور رای دیوان عالی، کارشناسان حقوقی را در مورد حمایت از سلامت باروری زنان دعوت کرد.

پرزیدنت بایدن در 8 ژوئیه 2022 در کاخ سفید با معاون رئیس جمهور کامالا هریس و وزیر بهداشت و خدمات انسانی خاویر بسرا سخنانی درباره حقوق باروری ارائه می کند.

پرزیدنت بایدن در ۸ ژوئیه ۲۰۲۲ در کاخ سفید با معاون رئیس جمهور کامالا هریس و وزیر بهداشت و خدمات انسانی خاویر بسرا سخنانی درباره حقوق باروری ارائه می کند.
(الکس وانگ/گتی ایماژ)

این دستور در حالی صادر می‌شود که دموکرات‌ها در تلاش هستند تا حقوق سقط جنین را که ابتدا در Roe v. Wade به رسمیت شناخته شده بود، تدوین کنند.

برای دریافت برنامه FOX NEWS اینجا را کلیک کنید

این مقام ارشد دولت بر تعهد بایدن به دفاع از حقوق باروری، به ویژه پیش از انتخابات میان دوره ای که انتظار می رود در ماه نوامبر اکثریت سیاسی را از دموکرات ها به جمهوری خواهان در مجلس نمایندگان، سنای آمریکا یا هر دو تغییر دهد، تاکید کرد.

رویترز در این گزارش مشارکت داشته است.