بایدن به مناسبت درگذشت نیکل نیکولز بازیگر «پیشتازان فضا» گفت: «ملت ما یک پیشگام را از دست داده است»


جدیداکنون می توانید به مقالات فاکس نیوز گوش دهید!

بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا اواخر شب یکشنبه به مناسبت درگذشت نیکل نیکولز بازیگر سینما بیانیه‌ای منتشر کرد.

نیکولز یکشنبه در سن ۸۹ سالگی درگذشت. او به خاطر بازی در نقش ستوان نیوتا اوهورا در هر سه فصل برنامه اصلی “Star Trek” که از ۱۹۶۶ تا ۱۹۶۹ اجرا می شد، شهرت داشت. او همچنین در شش فیلم «پیشتازان فضا» از سال ۱۹۷۹ تا ۱۹۹۱ بازی کرد.

پرزیدنت بایدن در این بیانیه گفت: «در نیکل نیکولز، ملت ما پیشروی صحنه و پرده سینما را از دست داده است که آنچه را که برای سیاه پوستان و زنان آمریکایی ممکن است بازتعریف کرد».

او گفت که او از “خانواده ای از طبقه کارگر اهل ایلینوی” است و قبل از اینکه با دوک الینگتون به کشور سفر کند و “به سخنان جیمز بالدوین” جان بخشد، مهارت های خود را به عنوان یک بازیگر و خواننده در شیکاگو تقویت کرد.

نیکل نیکولز بازیگر «Star Trek» در ۸۹ سالگی درگذشت

"پیشتازان فضا" ستاره نیکل نیکولز در سن 89 سالگی درگذشت. این بازیگر برای نقش ستوان نیوتا اوهورا شناخته شده بود.

نیکل نیکولز ستاره «پیشتازان فضا» در سن ۸۹ سالگی درگذشت. این بازیگر به خاطر بازی در نقش ستوان نیوتا اوهورا شهرت داشت.
(گتی ایماژ)

بایدن گفت: «در دوران اوج جنبش حقوق مدنی، او کلیشه‌ها را در هم شکست و اولین زن سیاه‌پوستی شد که در یک برنامه تلویزیونی پربیننده با بازی پیشگامانه‌اش از ستوان اوهورا در فیلم پیشتازان فضا، نقش اصلی را بازی کرد. او با وقار و اقتدار مشخص، به بیان یک داستان اصلی کمک کرد که تلاش‌ها و اکتشافات علمی را دوباره به تصویر می‌کشید. و این میراث را با ادامه همکاری با ناسا برای توانمندسازی نسل‌های آمریکایی از هر زمینه‌ای برای رسیدن به ستاره‌ها و فراتر از آن ادامه داد.»

بایدن ادامه داد: ملت ما برای همیشه مدیون هنرمندان الهام بخش مانند نیکل نیکولز است که آینده ای را به ما نشان می دهند که در آن وحدت، عزت و احترام سنگ بنای هر جامعه است.

«پیشتازان فضا» بازیگر نیکل نیکولز «سعی می‌کرد از خود محافظت کند» قبل از شنیدن تکان‌دهنده، پال ادعا می‌کند

پرزیدنت جو بایدن در جلسه ای در سالن دادگاه جنوبی کاخ سفید در 28 ژوئیه 2022 در واشنگتن دی سی سخنانی را بیان می کند.

پرزیدنت جو بایدن در جلسه ای در سالن دادگاه جنوبی کاخ سفید در ۲۸ ژوئیه ۲۰۲۲ در واشنگتن دی سی سخنانی را بیان می کند.
(آنا مانی میکر/گتی ایماژ)

کایل، پسر نیکولز، خبر درگذشت او را در فیس بوک به اشتراک گذاشت و نوشت: “متاسفم به اطلاع شما می‌رسانم که نور بزرگی در فلک دیگر مانند سال‌های گذشته برای ما نمی‌درخشد. شب گذشته، مادرم، نیکل نیکولز، جان باخت. نور او، مانند کهکشان‌های باستانی که اکنون برای اولین بار دیده می‌شوند، برای ما و نسل‌های آینده باقی خواهد ماند تا از آن لذت ببریم، از آن بیاموزیم و الهام بگیریم.»

پت کارول، بازیگری که صدای اورسولا را در «پری دریایی کوچک» دیزنی صدا کرد، در ۹۵ سالگی درگذشت.

وی افزود: “او زندگی خوبی داشت و به عنوان یک الگو برای همه ما بود. من و سایر اعضای خانواده ما از صبر و بردباری شما قدردانی می کنیم تا زمانی که بتوانیم به اندازه کافی بهبود پیدا کنیم تا بتوانیم بیشتر صحبت کنیم. برای اعضای خانواده و نزدیکترین دوستان او خواهد بود و ما درخواست می کنیم که او و حریم خصوصی ما رعایت شود.”

او با امضای «پیشتازان فضا»، «زنده باشی و موفق باش» امضا کرد.

روز دوشنبه، ۱ اوت، ساعت ۱۳:۰۰، گل های یادبودی در ستاره پیاده روی مشاهیر هالیوود او قرار می گیرد. این ستاره در ۹ ژانویه ۱۹۹۲ به نیکولز تقدیم شد.

نیکولز در سال‌های اخیر مشکلات بیشتری در ارتباط با سلامتی داشت و در سال ۲۰۱۵ دچار سکته مغزی جزئی شد. او همچنین از زوال عقل رنج می‌برد و درگیر یک نبرد سرپرستی بود.

"پیشتازان فضا" نیکل نیکولز بازیگر در سن 89 سالگی درگذشت. این ستاره در روز سوم کامیک کان 2021 لس آنجلس که در 5 دسامبر 2021 در مرکز همایش های لس آنجلس برگزار شد، تصویر شد.

نیکل نیکولز بازیگر «پیشتازان فضا» در سن ۸۹ سالگی درگذشت. این ستاره در روز سوم کامیک کان لس آنجلس ۲۰۲۱ که در مرکز همایش های لس آنجلس در ۵ دسامبر ۲۰۲۱ برگزار شد، تصویر شد.
(آلبرت ال اورتگا)

او به دلیل شکستن کلیشه‌های بازیگران سیاه‌پوست مورد تحسین قرار گرفت و کشیش مارتین لوتر کینگ جونیور شخصاً او را تشویق کرد که در سریال تلویزیونی باقی بماند، زمانی که او در مورد ادامه کار در برنامه ابراز تردید کرد. او او را در یک گردهمایی حقوق مدنی در سال ۱۹۶۷ ملاقات کرد، زمانی که تصمیم گرفته بود برای فصل دوم سریال برنگردد.

برای دریافت برنامه FOX NEWS اینجا را کلیک کنید

نیکولز گفت: «تو نمی‌توانی این کار را انجام دهی.» او گفت: «شما چهره تلویزیون را برای همیشه تغییر دادید و بنابراین، نظر مردم را تغییر دادید.

در طول فصل سوم «پیشتازان فضا»، نیکولز و یکی دیگر از ستاره های سریال، ویلیام شاتنر، که نقش کاپیتان جیمز کرک را بازی می کرد، زمانی که یک بوسه بین نژادی به اشتراک گذاشتند، تاریخ تلویزیون را ساختند.

تریسی رایت و لری فینک از فاکس نیوز در این گزارش مشارکت داشتند.