این جایی است که طوفان ایان در مرحله بعدی قرار خواهد گرفت: جو باستاردی، هواشناسجدیداکنون می توانید به مقالات فاکس نیوز گوش دهید!

جو باستاردی پیش‌بینی‌کننده هوا توضیح داد که طوفان یان در حین حرکت به سمت سواحل فلوریدا در «هانیتی» به کجا می‌تواند ختم شود.

جو باستردی: ما همیشه احساس می‌کردیم که سقوط بین تامپا و ناپل احتمالاً در وسط آن خواهد بود. از پنج روز بعد خیلی بد نبود – ایجاد یک خطای ۳۰ مایلی آنقدرها هم بد نیست. چیزی که باید باشیم نگران تامپاالبته، تمام پیش‌بینی‌هایی است که در غرب آن‌ها وجود داشت و همان وضعیتی را که در ناپل می‌بینید، پیش می‌برد. و این در سال ۱۹۲۱ اتفاق افتاد، شان، و این ترس بزرگ بود، و این یک ترس موجه بود، باشه؟ من با آن مخالف نیستم. که اگر طوفان درست در شمال تامپا می رفت، آنگاه آن ۱۵ تا ۲۰ فوت افزایش می یافت تا خلیج تامپا. اما شما می خواهید بدانید که چرا این اتفاق بسیار بسیار دشوار است، و آن را با چارلی دیدید، زیرا زمانی که الف طوفان موازی حرکت می کند تا ساحل غربی فلوریدا، بردارهای اطراف طوفان تغییر می کنند.

HURRICANE IAN: شماره تلفن های اضطراری، برنامه هایی که ساکنان فلوریدا باید داشته باشند

و ما این را می بینیم، و در واقع مقالاتی روی آن وجود دارد که با طوفان های تایوان انجام شده است، که اصطکاک تأثیر می گذارد، اگر طوفان به سمت راست جزیره، موازی با آن یا سمت راست شبه جزیره حرکت کند، آن را به داخل خواهد کشید. و وقتی وارد شد، حدس بزنید چه کار می کند؟ به دنبال آب آن طرف می رود. متوجه می‌شوید که وقتی طوفان‌ها در سمت راست فلوریدا قرار دارند، چگونه می‌مانند فراساحل، متیو، دوریان، یادتان هست چگونه در خارج از کشور ماندند؟ زیرا همین نوع اثر اصطکاک در سواحل شرقی این را در دریا نگه می دارد. بنابراین آنچه شما در اینجا می بینید، مانند چارلی است – یادتان هست که چارلی تا تامپا هم پیش بینی شده بود، یادتان هست؟ و کجا رفت؟ درست اینجا به سمت جنوب رفت زیرا اصطکاک آن را به داخل کشیده است رسیدن به ساحل اقیانوس اطلس، و فکر می کنم فردا بعدازظهر به آنجا خواهد رسید. به نظر می رسد سریعتر می آید، کمی سریعتر برای من خوب است؟ وقتی به آنجا رسید، همه چیز در شمال بیشتر شرط بندی می شود.

برای دریافت برنامه FOX NEWS اینجا را کلیک کنید

مصاحبه کامل را اینجا ببینید: